Хроники Александрии

Гірники чекають уваги

, 5.02.2014

Нещодавно в Кіровоградській обласній держадміністрації відбулась зустріч и голови Андрія Ніколаєнка з представниками громади регіону під назвою «Щорічний стратегічний діалог». У рамках цієї поки що нової форми спілкування влади області з широким загалом обговорювались різні напрямки життя Кіровоградщини як у минулому і поточному роках, так і в перспективі. Серед різних тем, що стосувались промисловості, сільського господарства, соціальних питань тощо знайшло своє місце і обговорення стану олександрійського буровугільного комплексу. Ініціаторами даної теми порядку денного були представник ЦК профспілки працівників вугільної промисловості в олександрійському буровугільному регіоні Михайло Орел та голова профкому розрізу «Костянтинівський» Володимир Григораш.

За словами Михайла Орла, голова КОДА А. Ніколаєнко у ході обміну думками поінформував присутніх про зустріч з майбутнім Інвестором олександрійських буро-вугільних підприємств, який пообіцяв найближчим часом надати на затвердження власний графік погашення боргів по заробітній платі минулих років колишнім і нинішнім працівникам вугільної галузі (ця заборгованість становить на сьогодні трохи менше тридцяти мільйонів гривень), а також і по нарахуваннях на суми невиплачених зарплат, державних і місцевих податків та зборів коштів, які разом сягають 60-ти мільйонів гривень. Таким чином, зі слів Андрія Ніколаєнка, претендент на олександрійський вугільний майновий комплекс бере на себе зобов'язання з погашення боргів минулих років.

Також Михайло Орел розповів, що ЗАТ «Енерговугілля» (а саме це підприємство, яке колись так невдало орендувало олександрійський вуглевидобувний виробничий комплекс, дуже бажає тепер стати інвестором того, що залишилося від цього комплексу), зараз проходить процес санації. Донецький господарський суд вже призначав засідання для розгляду плану санації у грудні минулого року (ЗАТ «Енерговугілля зареєстроване саме в Донецьку). Але начебто через відомі всім політичні події в нашій державі суд переніс засідання. План санації Енерговугілля», за попередніми даними, передбачає зокрема і погашення вищезгаданих багатомільйонних боргів, створених свого часу колишнім орендарем — Олександрійською філією ЗАТ «Енергоугілля».

Засідання господарського суду з розгляду плану санації призначене на кінець січня. У плані передбачаються інвестиції у відновлення та розвиток вуглевидобутку на Костянтинівському розрізі, відновлення роботи Олександрійського рудоремонтного заводу, деяких інших підприємств майнового вугільного комплексу, які доцільно використовувати у виробничому комплексі, а також ліквідація Державного підприємства «Олександрія розрізобуд», Димитрівської брикетної фабрики.

Але на думку Михайла Орла, кадрове питання у політиці потенційного інвестора є досить невиразним. Наприклад, у ньому немає жодних гарантій працевлаштування необхідної кількості звільнених працівників-вугільників. Користуючись нагодою, М. Орел та В. Григораш на зустрічі «Щорічний стратегічний діалог» вручили губернатору А. Ніколаєнку лист за власними підписами, у якому яскраво змалювали нинішній незавидний стан речей у місцевій вугільній промисловості, нагадали про невиконані міністерствами відповідні доручення Президента 2010-2012 pp. Лист закінчувався так: «Враховуючи гостроту проблеми, яка вже більше 5-ти років не виконується, невизначеність щодо майбутнього не тільки трудових колективів, які не ліквідовані, а й долі всієї громади регіону, просимо вас, Андріє Івановичу, посприяти вирішенню проблемних питань органами центральної виконавчої влади, у першу чергу — найближчим часом запропонувати міністру енергетики та вугільної промислово9ті Е. А. Ставицькому особисто за участю всіх зацікавлених сторін та інвесторів провести засідання виїзної наради в Олександрії для опрацювання конкретних шляхів вирішення наявних проблем та відновлення виробництва у буровугільній галузі, які можуть бути запропоновані уряду».

О. Наріжний

Комментарии:

  1. Черговi балачки на руiнах… Дерьмократiя пануе далi.

    Александрия,
    5cec08e

Добавить комментарий: