Хроники Александрии

Розмова в одному колі

, 4.02.2014

Нещодавно міський голова Степан Цапюк провів нараду з керівниками промислових підприємств нашого міста, які входять до так званого облікового кола підприємств. У вступній промові він подякував усім присутнім за співпрацю з міською владою і побажав успіхів у бізнесі. Доповідаючи про досягнення, міський голова передусім наголосив на непростій економічній ситуації в країні, яка склалась протягом 2013 року, коли кошти, виділені згідно з державними програмами, надходили до місцевого бюджету з затримками у декілька місяців.

«Через те, що державне казначейство блокувало проходження коштів, починаючи вже з червня, ми не могли оплачувати виконавцям ремонти міських доріг, а також різні витрати бюджетних організацій. Ніби и гроші є, а насправді платити нічим. Але ми не сиділи склавши руки. Якби тільки чекали, коли казначейство пропустить цільові платежі, то виконали б ремонтних робіт лише на 1,5 млн. гривень. І хоча міський бюджет втратив на взятому з цієї причини банківському кредиті 350 тисяч гривень, зате місто змогло відремонтувати одних доріг на 11 мільйонів».

Та чи не найбільшою проблемою міський голова вважає відсутність гідних підрядників будівельних робіт: «Проводимо взимку конкурс, виграє якесь підприємство і перш ніж приступити до роботи у квітні-травні, як це обумовлено договором, вимагає передоплату на матеріали. Отримає кошти і потім не поспішає працювати, наводячи різні причини. Оголосити новий конкурс і шукати іншого підрядника? За правилами проведення конкурсу на це відводиться 3 місяці, отож новий підрядник зможе приступити до роботи не раніше вересня. Але ціле літо не ремонтувати дороги, а потім займатись цим восени — це ж повний абсурд. І так щоразу: заплатиш наперед — і добавляєш собі сивини і головного болю», — поскаржився Степан Цапюк. Але незважаючи на такі складнощі, очільник міста вважає 2013 рік удалим у реалізації всіх передбачених завдань. Значна заслуга, за його словами, полягає у цьому і промислових підприємств, які нарощують обсяги виробництва і вчасно сплачують податки до міського бюджету, активно співпрацюють з владою у вирішенні міських проблем.

«15 підприємств міста уклали угоди з міською владою, і завдяки цьому партнерству у місті з'явились нові автобусні зупинки, дитячі майданчики, ремонтуються заклади освіти, культури, охорони здоров'я, у школах відмінили батьківські внески тощо, — сказав С. Цапюк. За його словами, міська влада, у свою чергу, постійно підвищує соціальні стандарти для олександрійців.

Зокрема одним з головних напрямків мер вважає поступове збільшення розміру заробітної плати на підприємствах міста та недопущення виплати її у розмірах, менших від мінімальної і особливо — виплати «у конвертах». Доповідач назвав підприємства, де найбільша середня зарплата (3 тис. гривень і більше) та «рекордсменів навпаки — які виплачують своїм працівникам менше мінімально встановленого заробітку (650 гривень). На його переконання, ще залишається проблемним те, що значна частина підприємств, які працюють у місті, користуються його інфраструктурою, але зареєстровані в інших містах, а відтак і податки сплачують до бюджетів інших міст. «Близько 400 мільйонів бюджетних надходжень ми втрачаємо щороку на таких підприємствах», — запевнив головуючий.

Висловлюючи свої побажання, керівники підприємств особливо не нарікали на життя — принаймні, у присутності міського голови. Хіба що настійливо попросили посприяти у зменшенні непомірної (на їх переконання) кількості різноманітних державних перевірок та комісій. Степан Цапюк порадив їм звернутись до наших народних депутатів, аби врегулювати це питання на законодавчому рівні.

Намагаючись хоч якось полегшити розвиток виробництва, міська влада на одній із сесій вирішила надавати пільгу на плату за землю для підприємств, які запроваджують інновації (на період окупності проекту) або створюють значну кількість нових робочих місць. Міський голова пообіцяв всіляко сприяти таким підприємствам на місцевому рівні.

Для довідки: на сьогодні облікове коло включає в себе 34 підприємства різних форм власності і з різними кількостями працівників та обсягами випуску продукції. Серед найбільших — ВК ПАТ «Оболонь», ПАТ «НВО «Етал», ТОВ «Підйомно-транспортне устаткування», КП «Теплокомуненерго», Управління з експлуатації газового господарства. За ідеєю, підприємства даного кола обов'язково зареєстровані у місті, працюють у правовому полі, сплачують всі передбачені податки, звітують про свою виробничу діяльність перед міською владою. Кількість облікових підприємств щороку зростає.

О. Осауленко

Комментарии:

 1. В школах отменили родительские взносы? БРЕХНЯ!!!

  Александрия,
  badea24
 2. Мы живем как Китайцы: в школу — ДАНЬ, чиновнику — СУНЬ, гаишнику — КИНЬ, врачу — ВЫНЬ.
  А зарплаты — ХУНЬ.

  Александрия,
  fe727fe
  • Проблемы нужно решать как в Грузии — за взятки на зону тех, кто дает, все оплаты через платежные системы, все админздания в стекле, гаи не в кустах, тендеры публичные для всех участников. Что нужно — политическая воля одного лица

   forsage,
   79e1e2f
 3. Коррупция сама себе на горло никогда не наступит. У нас действует принцип: Если коррупцию победить невозможно — надо ее возглавить. Принцип это успешно работает на всех уровнях. А Вы предлагаете отправлять на зону тех, кто не дав ничего в этой «державе» решить НЕ МОЖЕТ.

  Александрия,
  e68cd46
  • Каждый чиновник должен знать, что никто ему ничего не даст — система просто работает. Все что законно через электронные платежные системы, за все что сверху чиновнику ответственность
   Пример Сингапура — половина любых друзив премьер-министра на зоне, остальная половина на подручных плавсредствах на близлежащих островах. Где Сингапур и где мы?

   forsage,
   79e1e2f
   • Да, систему надо менять, согласна на все 100%. Но нет у пересiчних украинцев рычага чтобы внедрить то, что Вы предлагаете в повседевную жизнь. Как нет возможности у наемного работника отменить зарплату в конверте, послав своего работодателя по известному адресу — ему семью, детей кормить надо.

    Александрия,
    e68cd46
    • Коррупцию невозможно победить силами граждан, ее нужно победить силами первых лиц государства. Того же премьер-министра Сингапура спросили «Как Вам удалось в короткое время снизить уровень коррупции и привлечь международные финансы для модернизации страны, может изменить законы, может изменить менталитет, ответ был просто — трех-четырех честных людей на вершине власти достаточно, чтобы решить одну из важнейших проблем государства

     forsage,
     79e1e2f
 4. Сингапур — это хорошо. В Китае тоже с коррупционерами не церемонятся. Беда в том, что в нашем «царстве- государстве» среди политикума не то что со свечкой, но и с лупой таких не видно.

  Александрия,
  e68cd46
 5. Податок на нерухомість в Олександрії складе всього 10 000 гривень

  ctdf,
  812a87e

Добавить комментарий: