Хроники Александрии

Одночасно і кожен про своє

, 30.01.2014

Суспільно-політична ситуація в Україні не залишила байдужими жодного. Усі ми охоплені хвилею тривоги за майбутнє країни, незалежно від того, на чиєму боці виступаємо і кого підтримуємо. За великим рахунком, усіх нас хвилює єдине питання: що буде з нами і нашою країною завтра, і не хотілося б, щоб це завтра було безнадійним і гіршим за сьогодення.

Одночасно і кожен про своє

Народні протести і острах переворотів докотилися і до Олексанадрії. Налякані подіями у Кіровограді, Дніпропетровську і Кременчуці олександрійці піддалися загальній паніці.

Після оголошення опозиційними силами Олександрії намірів провести у місті у вівторок Народне Віче, у соціальних мережах та на блогах стали з’являтися повідомлення про те, що готується захоплення мерії, до нас звезли декілька автобусів з «титушками» та підтягли підрозділи «беркуту».

Не зменшив напругу і виступ Олександрійського міського голови з розповіддю про захоплення приміщень адміністрацій по всій Україні радикально налаштованими силами, що відбуваються за розробленою схемою, яку будуть намагатися втілити і в Олександрії. Степан Цапюк закликав олександрійців не допустити присутності на Народному Віче дітей — студентів та спортсменів, а тих, хто хоче, аби наше місто і у подальшому мирно розвивалося, запросив прийти на громадські слухання, які будуть проведені також у вівторок на Європейській площі біля приміщення міської ради і підтримати діючу вдалу, демонструючи, що олександрійці готові захистити рідне місто від насильства, не допустити масових безпорядків.

У понеділок стало відомо, що міська влада серйозно готується до можливих провокацій, безладу та захвату приміщень: наприкінці робочого дня Білий будинок був заповнений чоловіками — співробітниками структурних підрозділів міської ради та ЖКГ, депутатами міської ради від правлячої партії, представниками громадських формувань з охорони правопорядку. Запасний вхід, а також вікна першого поверху приміщення міської ради забарикадували мішками з піском. Проте ніхто з опозиціонерів не заявляв про агресивні наміри щодо міської влади та навіть імовірного захоплення будівлі чи якось іншого конфлікту.

«На ці вчинки керманичів міста спонукало проведення Олександрійського Народного Віче, що пройде 28 січня та на якому будуть присутні, спільно з олександрійцями, представники опозиційних партій міста, — відповіли на це в мережі Інтернет представники місцевих організацій ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода». — Є інформація, що готуються масові провокації проти опозиційних сил міста з метою дестабілізувати ситуацію. Ймовірним розвитком подій можливе захоплення Олександрійської міської ради представниками влади з подальшим звинуваченням у цьому представників опозиції. Дана інформація вже скерована нами до міліції, прокуратури, та СБУ. Ми офіційно заявляємо: олександрійське Народне Віче відбудеться і пройде виключно мирним шляхом. Ми не збираємось блокувати будь-які приміщення в Олександрії, бо вважаємо їх власністю громади та такими, що є доступними кожному олександрійцю. Не плануємо здійснювати владні перевороти, бо чітко розуміємо, що для цього існують Законні процедури. Ми категорично проти насильницького розвитку подій, і виключаємо можливість втягнення учасників Віче у конфліктні ситуації, що можуть мати негативні наслідки для здоров’я людей.

Ми мешканці одного міста, а не вороги».

Крім того, проведення Віче було перенесено з Європейської на площу Леніна. А на майдані біля приміщення міської ради одночасно з Віче, у вівторок, о 16.00 відбулися громадські слухання з приводу прийняття бюджету міста, на якому були присутніми декілька сотен олександрійців, здебільшого — працівників бюджетних установ. Зранку цього дня ззовні та всередині приміщення міської ради чергували правоохоронці, чиновники працювали у звичайному режимі, а вхід до міської ради був вільним, без перед*явлення документів.

Також о 16.00 біля будівлі Олександрійської РДА пройшов неполітичний мітинг жителів Олександрійського району «Стабільність, мир і злагода», ініційований сільськими громадами. «Ми не орієнтуємо людей на супротив, просто хочемо не допустити безладу і захоплення, хочемо почути думку представників сільських громад і донести до них думку влади про сучасні події», — повідомив один з ініціаторів зібрання. Вів мітинг директор Головківського ЗНЗ А. Куруп.

Понад 300 учасників зібрало на засніженій площі Леніна мирне Олександрійське Народне Віче. На місцевих інтернет-ресурсах коментатори від влади повідомили: снігозбиральної техніки не вистачає, тож нехай організатори зібрання самотужки розчистять майдан, заодно і опозиція зробить добру справу для міста. Замети залишилися неприбраними, але не стали на заваді мирним протестувальникам. З приводу того, що влада внаслідок проведення іншого заходу, знову не почула глас народу, учасники Віче не переймалися, вважаючи: олександрійці вийшли у центр міста у хуртовину та дванадцятиградусний мороз не для когось, а у першу чергу для себе, аби не бути осторонь подій у країні та висловити солідарність з тими, хто відстоює права українців і постраждав від участі у сутичках.

Перед народом виступили: ініціатор проведення Віче Юрій Федоренко (дехто вважає, що це — Звенигородський сільський голова, але це не так — просто тезка), голова Олександрійської міської організації політичної партії ВО «Батьківщина» Юлія Демковська та активістка цієї організації Олена Богоявленська, помічник народного депутата Святослава Ханенка, член ВО «Свобода» Олександр Тараненко, голова товариства «Козацький звичай» Сергій Григорьєв. Суть їх виступів: народ України показав, що він — сила, яку подолати неможливо, і яскравим прикладом цього є засідання Верховної Ради, де були скасовані деякі з «диктаторських» законів, прийнятих 16 січня і відправлено у відставку прем’єра Азарова: «Ми — платники податків, і маємо право на повагу і хочемо бути впевненими, що ці податки використовуються на державні потреби, а не у приватні кишені. І не повинні покірно схиляти голови за наказом згори. Ми показали усьому світові, що ми — нація вільних людей, вартих жити у гідній країні, що ми — за мирні досягнення, за те, щоб Україна була демократичною і розвиненою країною, ми — проти тоталітаризму і захоплення влади».

Цікаву вимогу озвучив БЮТівець Андрій Гулий: народні депутати Сергій Кузьменко та Володимир Кудря мають вийшти з партійних фракцій і відстоювали у Верховній Раді виключно інтереси територіальної громади Олександрійщини.

Учасники Олександрійського народного Віче ухвалили резолюцію, у якій засудили звернення Олександрійської міської ради до Президента України з вимогою вжиття жорстких та рішучих заходів, які сприятимуть відновленню в державі порядку і законності, миру, злагоди та громадського спокою; висунули вимоги до керівництва Олександрійського міськвідділу УМВС невідкладно повернути особовий склад відділу з Києва до Олександрії; висловили недовіру губернатору Кіровоградщини Андрію Ніколаєнку та підтримку Майдану, а від міського голови Степана Цапюка вимагають припинити членство у Партії регіонів або добровільно скласти повноваження очільника міста.

Протестувальники дали владі тиждень на виконання резолюції, в іншому разі залишили за собою право реалізувати п’яту статтю Конституції України, де сказано: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу».

Олена Карпачова

Комментарии:

 1. Чому ж «народне» вiче зiбрало у нашому мiстi АЖ 300 учасникiв? Може саме тому, що громадяни рузумiють КIМ, НА ЯКИ КОШТИ I З ЯКОЮ МЕТОЮ все це майдануеться? Гасла накшалт: НАРОД, НАРОДНЕ и т.д. залишаються гаслами. Фактична мета майданiв вже нi в кого не визивае питань.

  Александрия,
  0359b27
  • Ваш высер на защиту чужого унитаза засчитан, жгите дальше, методичка перед Вами

   Александр,
   4e928fd
   • Ганя, ти вже Александром стала?! Благоухающая ты наша. Что ни комент, то «аромат от ганны»

    Александрия,
    0359b27
 2. И ЗДРАВСТВУЙТЕ говорить не хочется когда на сайте снова это убогое несчастье подписывающееся -александрия Ты что -совсем уже перепуганный-что тебе в каждом комменте Анна видится? Запомни-ЧМО- я всегда подписываюсь ТОЛЬКО СВОИМ ИМЕНЕМ-серущее ты несчастье Вот поэтому от Анны-благоухание-а от александрии-шкодливого чмыренка-только зловоние что и доказал ты снова перепутав Александра с Анной в который уже раз Видит Бог не хочется язык паскудить-но с таким убожеством как ты по иному не получается Александр- с Вами абсолютно согласна-подписываюсь под Вашим каждым словом в этом комменте

  Анна,
  b64063f
 3. это так здорово- пришли и сказали- припинити членство , выйти из партии, поставили ультиматум! Ах, как грозно! Следующий шаг- надеть казанки на голову и медицинскую маску, Еще взять держак от лопаты! И при этом заявлять, что они народна влада! Уже убедилась, что смесь памаранчевого и майданутого- гремучая, над ними можно только смеяться. Правда, они потом схлопываются, как шарики и очень долго стоит неприличный запах. Была бы огромная польза от виче, если бы они коллективно хоть снег убрали.

  старша пани,
  384ad4d
 4. на хрена вам эта политика. пока вы там сражаетесь-в городе непорядок. с экранов телевизора говорят красиво, а по сути школьные поборы продолжаются. Снег на маршруте 5-ки убрали, как же семя деньги должна зарабатывать, а на 7-ке — через НЕДЕЛЮ. А рынок доводите до ума!

  Аноним,
  6b68916

Добавить комментарий: