Хроники Александрии

Скоро «приютівська казка» мовиться…

, 23.01.2014

Нещодавно редакція «ОТ» отримала повідомлення про початок судового розгляду резонансної справи, яка в народі отримала назву «справа приютівських касирів». Про неї декілька місяців тому розповідали місцеві ЗМІ, не залишався осторонь подій і «Олександрійський тиждень». Але на той час справа ще перебувала у провадженні слідства прокуратури Олександрійського району і хоча и була близькою до завершення, але говорити про якесь її вирішення тоді ще було зарано. Отож, мабуть, варто спершу коротко нагадати про обставини справи.

Наш народ завжди довіряв державному банку. Незважаючи ні на що — на дефолти, кризи тощо. І навіть безпрецедентне обкрадання «Ощадбанком» СРСР після розпаду Союзу десятків мільйонів радянських вкладників на мільярди карбованців загалом не змогло вбити віру людей, які вважали: найнадійніший спосіб зберегти свої гроші — це все-таки банк.

І жителі с. Приютівки теж так вважали. Вони роками тримали заощадження від власних скромних трудових доходів у місцевому сільському відділенні «Ощадбанку» (звісно, вже українського), плекаючи надію, що ці кошти у потрібну хвилину будуть їм як знахідка. Чи то для покупки цінної речі, чи просто «на чорний день» або «на старість». Та цей самий «чорний день» настав цілком зненацька і зовсім не в такому вигляді, як міркували собі сільські вкладники. Сталося так, що один з клієнтів забажав отримати з власного депозитного рахунку, відкритого у Приютівському відділенні, свої кровні, а їх на рахунку не виявилося… Селом миттєво поширились чутки, інші вкладники також один за одним стурбовано побігли до місцевого відділення і отримали приголомшливу новину: їх депозити теж виявилися порожніми!

Як незабаром з'ясувалося, всьому виною були дві працівниці відділення — касир та старший касир, які регулярно, починаючи ще з далекого 2002 року, переплутували» кишені вкладників та інших клієнтів відділення зі своїми власними. А простіше кажучи, шляхом не надто хитромудрих махінацій просто крали чужі гроші протягом десяти років! І ці факти викрились випадково аж у 2012 році: всього за цей час касири встигли нахапати грошей з депозитів, платежів за комунальні послуги, інших надходжень від клієнтів банку (яких на сьогодні вже налічується тридцять чоловік) на суму понад 400 тисяч гривень. Проти касирів порушена кримінальна справа, а «Ощадбанк» до закінчення її розгляду і винесення судового рішення відмовлявся повернути гроші своїм вкладникам, обкраденим касирами.

За повідомленням старшого прокурора прокуратури Олександрійського району, юриста І класу Юрія Бойка, який здійснює процесуальне керівництво та підтримує державне обвинувачення, 11 жовтня 2013 року кримінальне провадження направлено до Олександрійського міськрайонного суду для розгляду справи стосовно двох вищезгаданих працівниць приютівського відділення «Ощадбанку», котрі звинувачуються за частинами 3, 4, 5 статті 191, частиною 3 ст.158 та частиною 2 ст.200 Кримінального кодексу України. Посадовець також повідомив, що 27 грудня минулого року вже відбулося підготовче судове засідання, на якому узгоджено ряд процедурних питань — щодо допиту свідків, узгодження дати наступного судового засідання тощо. Засідання для розгляду справи по суті призначено на кінець січня поточного року.

Відомо також, що досі «Ощадбанк, який, до речі, також, як і його З0 обкрадених вкладників, є потерпілою стороною, теж подав судовий позов на своїх колишніх працівниць — касира і старшого касира. Отож у даній справі є дві сторони — позивачі і двоє відповідачів. До речі, на сьогодні «Ощадбанк» повністю повернув кошти, сплачені клієнтами відділення як комунальні платежі і лише зовсім невелику частину загальної суми вкрадених касирами депозитів. Усю ж суму вкладів вище банківське керівництво повертати не бажає, посилаючись на власний судовий позов до своїх же нечистих на руку колишніх касирів про відшкодування збитків. Отож доки не буде рішення суду, банк (на переконання його керівництва) не може повернути вкладникам заощадження.

На думку юристів, не варто очікувати швидкого закінчення цієї доволі складної у процесуальному плані справи, відповідно і грошей своїх приютівцям, скоріше за все, ще доведеться почекати.

О. Осауленко

Комментарии:

Добавить комментарий: