Хроники Александрии

За 11 місяців 2013 року на 15% більше сімей отримали квартири за державними програмами

, 13.01.2014

Уряд приділяє особливу увагу створенню умов для розвитку житлового будівництва та державних програм поступного житла, щоб надати можливість якомога більшій кількості людей отримати власні квартири, в тому числі на пільгових умовах, за підтримки держави. За 11 місяців 2013 року, навіть в умовах кризи, зросли на 8,3% (до 9 млрд. грн.) обсяги виконаних робіт у житловому будівництві (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Зокрема, за 11 місяців 201З року майже 4800 сімей вже отримали власні квартири за державними програмами доступного житла. Це на 15% більше, ніж за минулий рік, — сказав Олександр Вілкул під час підсумкової колегії Мінрегіону.

Він зазначив, Ідо Україна здійснила колосальний ривок щодо спрощення процедури отримання дозволу на будівництво. У рейтингу Світового банку щодо ведення бізнесу за 2013 рік Україна піднялася за цим показником на 145 пунктів (зі 186-го на 41-е). «Завдання на наступний рік — увійти в 20-ку рейтингу Світового банку», — сказав Олександр Вілкул.

З 2011 року в 2 рази (з 20 до 10) зменшено кількість дозволів на будівництво. В 5,7 раза (з 375 днів до 65 днів) скоротився час на їх отримання. Ще в минулому році щорічно видавалось 40 тис. дозволів на будівництво. За 11 місяців цього року майже 100 тис., замовників отримали право на будівництво за декларативним принципом.

У регіонах триває робота зі створення містобудівного кадастру. Служби містобудівного кадастру вже працюють в усіх обласних центрах, 104 — у містах обласного підпорядкування (58%) та 121 — в адміністративному районі (24,6%).

— Для ефективного розвитку населених пунктів та недопущення їх хаотичної забудови Урядом поставлено завдання місцевим органам влади створити якісні генеральні плани, в тому числі з урахуванням зонування. Воно визначає, де має будуватися житло і зони відпочинку, де повинні розташовуватися промислові об'єкти. Зонування відбувається з урахуванням необхідності збереження пам'яток історії та культури. — сказав Олександр Вілкул. За 2013рік були актуалізовані генеральні плани обласних центрів (в Одесі закінчується процес) і більшості населених пунктів.

Віце-прем'єр поставив завдання Мінрегіону активізувати роботу з надання публічності генпланам. «Вони мають бути опубліковані на сайтах міст і бути у вільному доступі для інвесторів і жителів. У 2014 році Уряд зніме з картографічної основи, на базі якої створюються генплани, гриф «для службового користування», — сказав він. Наразі вже генплани 74-х міст можна подивитися в Інтернеті.

— Наступного року ми вводимо будівельні стандарти, гармонізовані до європейських нормативних актів — Єврокодів. Це надасть можливість застосовувати в Україні технічні рішення західних проектувальників. Також Єврокоди спрямовані на підвищення конкурентоспроможності вітчизняних будівельних фірм, перш за все, проектувальних, — сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр зазначив, що Уряд проводить курс на імпортозаміщення в будівельній галузі. Якщо на початку 2010 року будівельники використовували 50% матеріалів українського виробництва, то в 2013 році — вже 80%. Завдання на наступний рік — щоб не менше 85% будівельних матеріалів вітчизняного виробника використовувалося при будівельних роботах.

— Збільшення обсягів будівництва, використання вітчизняних будівельних матеріалів — це вирішення житлових проблем українців, а також створення нових робочих місць у галузі, — сказав Олександр Вілкул.

Прес-служба віце-прем'єр-міністра

Комментарии:

  1. Уж лучше с нулем сравнить — процент покращення будет еще выше…

    СОВРЕМЕННИК,
    8a054bb

Добавить комментарий: