Хроники Александрии

«Показовий виступ «Енерговутілля»

, 10.01.2014

Декілька днів тому на вугільному розрізі «Костянтинівський» відбулась знакова подія: так званий потенційний інвестор розпочав там відкачування води з затопленого котловану розрізу. Відомо, Ідо робота вуглерозрізу повністю припинилась ще у квітні 2010 року, коли, згідно з судовими рішеннями, було розірвано договір оренди вуглевидобувних і переробних підприємств ДХК Олександріявугілля» закритим акціонерним товариством «Енерговугілля». Розірвання договору спричинилося неналежним виконанням договірних зобов'язань орендарем, зокрема його значною заборгованістю по заробітній платі перед найманими працівниками. З припиненням робіт три з половиню роки на Костянтинівському розрізі — єдиному джерелі видобутку бурого вугілля даного виробничого комплексу — ніякої господарської діяльності, крім охорони об'єкта, не велося, тим часом котлован внаслідок природних процесів поступово заповнювався водою.

І всі три роки на різних рівнях влади (починаючи з обласної і закінчуючи урядом країни) та профільним Міністерством палива й енергетики України проводились пошуки виробничих структур, які б побажали вкласти кошти у відновлення вуглевидобутку в Олександрії на правах чи то оренди, чи то приватизації. Таких пропозицій, за повідомленнями засобів масової інформації, за цей час було декілька від іноземних промислових компаній.

Також на початку 2013 року доволі несподівану активність виявив колишній невдалий орендар — ЗАТ «Енерговугілля», який виділив 2 мільйони гривень на погашення майже 30-мільйонного боргу по заробітній платі своїм колишнім працівникам, тобто — олександрійським вугільникам. Стали поширюватись чутки: «Енерговугілля» хоче повернутись. Але з огляду на невдалість попереднього господарювання цього ж суб'єкта, його повернення здавалося тоді малоймовірним. Та зовсім недавно у ЗМІ з'явились повідомлення про нібито вже вирішене питання повернення все того ж «Енерговугілля» на відібрані у нього ж майже чотири роки тому орендні підприємства.

І ніби на підтвердження таких повідомлень 25 грудня 2013-го року на Костянтинівському розрізі розпочали відкачування води. На цей показовий захід навіть був запрошений заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Олександр Чернявський, який також підтвердив участь Олександрійської філії ЗАТ «Енерговугілля» та державного підприємства «Олександріярозрізобуд» у проведенні даних робіт. Згідно з інформацією, отриманою від посадових осіб, які мають пряме відношення до вуглевидобувної галузі, ОФ ЗАТ «Енерговугілля» проводить на даний час план санації підприємства, і цей план розглядається Донецьким господарчим судом (тобто — за місцем реєстрції ЗАТ «Енерговугілля»). Цікаво, що кінцева мета робіт з осушення розрізу посадовцями чітко не називається: чи то видобуток вугілля просто з метою його продажу, чи то будівництво на розрізі теплоелектростанції І забезпечення її видобутим тут же вугіллям. Зате фахівці не приховують інше: відкачування води з котловану може зайняти час довжиною від двох до трьох років! Г це за умови, що перебоїв з відкачуванням не буде — відомо ж, що для роботи насосів потрібна електроенергія, за яку треба платити. Загальну ж вартість робіт з відкачування води теж поки що точно не назвав ніхто — вона дуже приблизно обраховується «декількома десятками мільйонів.

Глибина води у багатьох місцях котловану сягає десяти і більше метрів. Загальну кількість її обчислюють у десять мільйонів метрів кубічних. Звісно, під водою опинилося і все важке технологічне обладнаня, яке перебувало у котловані розрізу від самого початку затоплення. У якому воно зараз стані після трьох років перебування у воді — неважко здогадатися…

Наш кор.

Комментарии:

 1. Очередное очковтирательство
  Включили насос на пол часа, поработать на камеру, надо было кому-то пропиариться.
  А когда все уехали, насос отключили, и на этом откачка воды завершилась.

  Michael,
  a136958
 2. ну им очень хочется добрать металлолом… они даже два лимона дали за него)))
  интересно, почему те несколько иностранных компаний не смогли взять в аренду или выкупить этот разрез…

  Владимир,
  9d5731f
 3. да там качать и качать
  года 4-5 чтобы все выкачать т.к такого к-ва насосов там просто нет уже

  ссс,
  245717c

Добавить комментарий: