Хроники Александрии

Чому рветься „всесвітня павутина”

, 30.11.2013

Ми, жителі села Марто-Іванівки, є користувачами і абонентами місцевих провайдерів Інтернету. Спершу все йшло ніби добре, але тільки спершу. Потім якість нашого Інтернету стала дедалі погіршуватись, швидкість його падала до недопустимих значень: ні тобі кінофільм не переглянеш on line, ні в скайпі не поспілкуєшся. Слід сказати, що провайдери у нас різні, але проблеми — однакові. Дехто намагався змінити одного надавача послуг на іншого, але це не приносило бажаного результату, а інші просто вирішили відмовитись від цієї послуги, не бажаючи платити гроші ні за що. Але ж все-таки прикро: ми живемо не десь „на краю географії”, а зовсім недалеко від міста, та й взагалі — надворі вже давно третє тисячоліття, золотий вік цифрових технологій, а ми не можемо отримати такий звичний для всіх Інтернет. Що можуть порадити нам і таким, як ми, споживачам, фахівці?
Ю. Крилева, С. Прохоренко й інші (5 підписів)

Редакція опитала декількох фахівців тих СПД, що займаються чи займались наданням послуг радіоінтернету. Думки їхні були різні, зокрема, один з наших співрозмовників навіть висловив (точніше, нагадав) і таку обставину, що крім кабельного І радіоінтеднету, існує ще й супутниковий, і він теж в принципі прийнятний в умовах, де відсутній проводовий телефонний зв'язок. Більше того, супутниковий Інтернет, крім свого основного призначення, дасть можливість додатково приймати ще й декілька десятків каналів супутникового телебачення. Але інші співрозмовники назвали цей вид зв'язку „неактуальним”, оскільки він працює лише на прийом інформації, а для її передачі все рівно потрібний який-небудь „наземний провайдер”.

Отже, залишається все-таки один радіоінтернет. Тут усі наші респонденти загалом були згодні в одному: на якість передачі даних по радіоканалу може впливати дуже багато чинників. Так само, як і на будь-який інший вид ефірного зв'язку: з часом від окислення металу погіршився електричний контакт у місцях з'єднання кабеля з антеною чи між елементами самої антени, від атмосферного впливу „постарів” кабель, або в когось на шляху проходження радіосигналу виросло дерево… А можуть бути і специфічні причини: наприклад, одна з них — комп'ютер просто з часом „назбирав” банальних вірусів, а вони, як відомо, здатні дуже гальмувати роботу будь-якої, комп'ютерної програми, у тому числі — і входження в Інтернет. Або й взагалі зробити його неможливим. І люди, які не розуміються на таких тонкощах, у першу чергу звинувачують провайдера. Отож жителям Марто-Іванівки конкретно ніхто нічого не порадив, а всі зійшлись на тому, що у кожному випадку слід шукати певну причину і робити це повинен спеціаліст.

Зокрема головний інженер міського телебачення КТМ (яке теж надає послуги радіоінтернету і теж має своїх абонентів у вищезгаданому селі) Володимир Бурлаков настійливо порадив з усіма проблемами стосовно якості інтернет-зв'язку звертатись саме до тих провайдерів, які ці послуги надають. Що ж до його господарства, то він запевнив: ніхто з мартоіванівців зі скаргами до них поки що не звертався. „Якщо ж таке трапляється, то ми жодну зі скарг не залишаємо без уваги: виїжджаємо на місце і детально все перевіряємо та усуваємо неполадки”, — говорить він.

Хто стукає — тому й відчиняють…

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: