Хроники Александрии

Відповідати за базар…

, 29.11.2013

Нещодавно міська влада знову мала гостру розмову з підприємцями, які здійснюють свою торговельну діяльність на міському Центральному ринку. Тема бесіди загалом все та ж: частина торгового люду, згуртована декількома громадськими активістами, ніяк не може знайти порозуміння з адміністрацією ринку, що перебуває у комунальній власності. Також І зміст вимог підприємців новизною не вирізняється: люди, які торгують на прилеглих до території Центрального ринку міських вулицях Фрунзе і Семашка, ніяк не згодні з передбаченими планом реформування комунального підприємства змінами. Особливо тими, які стосуються їх інтересів, чи й взагалі, як вважають незгодні, позбавляють їх законних прав на підприємництво. Звичайно ж, мається на увазі закриття невпорядкованої торгівлі на згаданих вулицях і переведення торговців у спеціально облаштовані павільйони на території ринку. Протистояння людей проти, здавалося б, цілком закономірних І логічних реформацій триває вже не один місяць, і воно виливалось то у мітинги під стінами міської ради, то у скарги до вищих ешелонів влади — аж до столичних.

Отож навряд чи варто пояснювати, що переговори сторін — підприємців і влади за участю міського голови Степана Цапюка проходили доволі напружено. Та міський голова проявив твердість і заявив, що цей „гордіїв вузол” слід розрубати раз і назавжди, отож запропоновані реформування Центрального ринку всі будуть здійснені, і ніякі скарги незгодних осіб ні губернатору області, ні голові Асоціації підприємців А. Кінаху (що вже було, до речі, зроблено протягом останнього часу протистояння) тут не допоможуть, коли мова йде про Інтереси міста. А інтереси ці теж давно відомі: по-перше, порушення цілого ряду чинних норм: від протипожежних — до санітарних і правил дорожнього руху. Також далеко не другорядними бачаться у цій ситуації, м'яко кажучи, дещо складнуваті умови проживання людей у будинках на проблемних вулицях — фактично в епіцентрі „вічного базару”. Попередив очільник міста і про те, що терміни ліквідації вуличної торгівлі будуть жорсткими — до 1 грудня поточного року. І якщо директор Центрального ринку не завершить цю процедуру вчасно, то його просто чекає звільнення з посади…

Ми зустрілися з директором комунального підприємства „Центральний ринок” Юрієм Носом, який фактично опинився між двох вогнів, і запитали про його власне бачення ситуації, так би мовити, зсередини. Нагадаємо: на сторінках нашого часопису вже неодноразово розповідалося про „тактику і стратегію” реформування головного ринку міста.

— Передусім слід зауважити, що вимоги про заборону вуличної торгівлі і впорядкування ринкової придумане не нами: це державна політика, і її слід дотримуватись. Отож є два варіанти: або просто заборонити торгівлю на прилеглих вулицях і сказати сотні з гаком людей: „Ідіть, куди хочете, шукайте собі нові робочі місця”, або ж спершу обладнати ці місця, як належить, а потім запропонувати їм перейти на них. Але це можливо лише у межах існуючого ринку.

Мене цікавить інше: яка „політика” у тих трьох-чотирьох громадських ватажків, які лише підбурюють людей і нічого не пропонують? До речі, ці заколотники навіть ніякого відношення не мають до торгівлі чи здійснення підприємницької діяльності на Центральному ринку. Чому ж тоді, „захищаючи” одних, вони не зважають на інших тих, що вже давно перейшли на територію комунального закладу і спокійно працюють в рблаштованих павільйонах? Або чому їх ніяк не цікавить: а як почуваються люди, котрі постійно проживають на цих вулицях в умовах підвищеного шуму і антисанітарії?

Між іншим, слід відзначити активність мешканців вулиць Фрунзе і Лібкнехта: вони нарешті організувались і теж провели власний „круглий стіл”. Я був там присутнім, і їм не можна не поспівчувати: у години, коли вирує базарне життя, до будинків цих людей ні „швидка допомога не під'їде, ні церемонію поховання там не провести, не кажучи вже про безліч Інших незручностей.

Кор.: — Чим обґрунтовують свої дії противники реформацій?

— Насамперед їх цікавлять погодження. Всі вони фактично отримані — і дозволи на розробку документації, і погодження всіх контролюючих служб. Потім усі офіційні документи з'являться на сайті міської ради, після чого будуть внесені на розгляд найближчої сесії. Тобто все йде законним шляхом. Ще одна з вимог підприємців — вони хочуть торгувати там, де це робили всі роки, і ніде більше. Тут я хочу наголосити: всі місця на ринку — однакові, і плата за них також однакова. Як уже розповідалося, там буде здійснено зонування по групах товарів, і це погоджуватиметься ветеринарною службою. ДІЇ заколотників я розумію так: план реформування ринку був до всіх свого часу доведений, з ним більшість підприємців погодилась. А незгодні, виходить, відмовляються від запропонованих робочих місць. Що ж, є ще ринок „Айсберг”, теж територія комунального закладу, отож їхнє право звернутись до адміністратора „Айсберга” про надання їм торговельних місць там.

До речі, користуючись нагодою, хочу подякувати тим людям, які з розумінням поставились до справи і прискорили реформування ринку шляхом внесення грошових благодійних внесків на облаштування торговельних споруд -зокрема підприємцям Раззуваєву, Кравцову й іншим. Крім них, з пропозицією облаштувати павільйон для торгівлі корейськими приправами і закусками за власні благодійні кошти запропонували самі люди, які займаються цим видом торгівлі. Зараз цей павільйон споруджується поряд з рибним. І це зовсім не означає, що будівництво павільйонів здійснюється „тільки тим, у кого є достатньо грошей”, як запевняють опозиціонери. Нічого подібного: споруда може встановлюватись і з перспективою подальшого її викупу підприємцем. Якщо ж він не бажає цього, тоді павільйон залишиться на балансі ринку, а людина буде просто його орендувати. Отож стосовно реформування можу сказати одне: завдання перед нами поставлено, і ми намагаємось його виконати, незважаючи навіть на доволі жорсткі терміни. Просто від самого початку плани були такі: ліквідація вуличної торгівлі повинна проходити поетап-Н9, у міру організації нових робочих місць, щоб жоден підприємець не залишився „за бортом”.

Наш кор.

Комментарии:

 1. очередная попытка просто срубить бабло с предпринимателей, вместо доброкачественного контроля со стороны соответствующих органов
  чепчики в мясной павильон по 150 грн от цапючки — видать дизайнерские)))

  Владимир,
  e664533
 2. Службу защиты прав потребителей перенести на центральный рынок. Помещения не выделять до тех пор пока не наведут порядок в обслуживании покупателей.

  Покупатель,
  f6022f2
 3. ПРАВИЛА
  КОРИСТУВАННЯ ЗАСОБАМИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ
  У СФЕРІ ТОРГІВЛІ, ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ТА
  НАДАННЯ ПОСЛУГ (ПМУ 21 — 2001)

  2.3. Для продажу товару застосовуються ваги з двома
  відліковими пристроями (один — з боку продавця, другий — з боку
  покупця). Показання ваг з циферблатними відліковими пристроями з
  обох боків не повинні відрізнятись більш як на 0,25 ціни поділки.

  3. ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

  3.1. ЗВТ для вимірювань маси (ваги, гирі, ваговимірювальні
  комплекси тощо)

  3.1.1. Ваги, гирі, ваговимірювальні комплекси та інші ЗВТ
  вимірювань маси, що застосовуються для визначення кількості товару
  в присутності покупця, повинні встановлюватися на робочих місцях
  таким чином, щоб покупець мав змогу спостерігати весь процес вимірювання маси та відпуску товару.

  Покупатель,
  f6022f2
 4. Для особо «одарённых» спекулянтов : 3.1.1.ВАГИ, гирі, ваговимірювальні комплекси та інші ЗВТ
  вимірювань маси, що застосовуються для визначення кількості товару
  в присутності покупця, ПОВИННІ ВСТАНОВЛЮВАТИСЯ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ
  ТАКИМ ЧИНОМ, ЩОБ ПОКУПЕЦЬ МАВ ЗМОГУ СПОСТЕРІГАТИ ВЕСЬ ПРОЦЕС ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТА ВІДПУСКУ ТОВАРУ!

  Покупатель,
  f6022f2
 5. …Поддерживаю ПОКУПАТЕЛЯ ,прав на 100%!!!! Все весы в зоне уличной торговли стоят так,что покупатель не можкт видеть показания а верит на слово подавцу…Доколе??? Господин Нос-наведи порядок хотя-бы в этом!!!!Хватит дурить народ!!!! Сколотим бригаду и будем бить весы на голове продавцов!!!- потом будут ныть потерпевшие /по причине своей жадности/…

  plumbik,
  8ec3df5
 6. Мне интересен еще такой вариант- торговля возле автовокзала. Куда смотрит руководство рыка на торговлю мясными и молочными продуктами прямо под выхлопными трубами автобусов? Кто контролирует качество этих продуктов?

  Baff,
  dee838a
 7. НИКТО НЕ КОНТРОЛИРУЕТ, А ТОЛЬКО БАБЛО ЗА ТОРГОВЛЮ ПОЛУЧАЕТ

  знающий,
  c6bf3e0
 8. читай горисполком и иже с ними

  знающий,
  c6bf3e0
 9. хороша тема Р Ы Н О К Но уже й ЭТАЛ необходимо спасать.

  Аноним,
  00602c3
  • Майданутым не интересна судьба не только Этала, но и десятков других предприятий, которые на грани остановки из-за потери рынков сбыта. Им подавай ЭВРОПУ сейчас и сразу. То,что десятки и сотни тысяч останутся без средств к существованию их не волнует. Стадо безмозглых баранов ведомое «ура патриотами» авантюристами.

   Покупатель,
   7be5af6
   • ЕТАЛ належить російському олігарху Вові Палихаті. А заводік йому продав твій любімий ВФЯ, коли ще був прем’єр-міністром. Но, очевидно вони не прі дєлах, шо олександрійські робітники стали російськими заробітчанами прям у себе дома і працюють три дні на тиждень. Винуваті якісь авантюристи.

    судьба Этала?,
    e9e50b4
    • а диалог необходимо вести коректно без вфя вово полихата

     Аноним,
     bc8b2cc
    • ВФЯ такой же мой любимый, как и твой. Я сказал лишь то, что сказал, имея ввиду очередной майдан и цели его вдохновителей.

     Покупатель,
     86ae15a
 10. …по-моему в городе легче назвать предприятия которые еще работают,чем те ,которые лежат…Да и работой это назвать трудно… я о качестве: по какой технологии ,например,делают подъемные краны??? каким мерителем пользуются станочники, как проходят термообработку шестерни редуктора, из какой стали делают несущие конструкции кранов???? А ведь это -грузоподъемное средство…кошмар!!! Люди мучаются а не работают…терпят ,хоть как-то зарабатывают свои грошИ…и что,в Европу отправляют этот металлолом???? Пользуется спросом??? Слов больше нет!!! Положили промышленность Алекса…жаль людей,жаль город, который превращается в ПГТ с работающими /пока/ светофорами……

  plumbik,
  f7d22c1
 11. какая разница кто хозяин он что не хочет прибыль иметь от своего завода а тут старые кадры посокращали а молодежь недоучили или не хотят учить что бы не являлись конкурентом на место-должность а о новомпроизводстве изделий———-говорить не приходится некому думать

  Аноним,
  bc8b2cc
 12. а что бы дать прибыль решили по 3дня работать и как раз тем кто непосредственно разрабатывает и изготавливает продукцию

  Аноним,
  bc8b2cc

Добавить комментарий: