Хроники Александрии

Небезпечний стадіон

, 23.11.2013

Неподалік мого будинку розташований спортивний майданчик навчального закладу НВК №17. Кожного дня проходжу повз нього, і серце болить від побаченого. Справа в тому, что комунальники ремонтували тут якусь магістраль і розрили край стадіону, потім зарили, але залишили горби і ями на бігових доріжках, купу каміння, уламки залізобетонних виробів. Я звернув увагу на це ще влітку. Думав, до 1 вересня працівники школи наведуть порядок — приберуть каміння, спланують доріжки. Але пролунав пер ший дзвоник, а каміння як лежало, так і продовжує лежати. Сплинула перша чверть — картина без змін. У листопаді діти знову вийшли на стадіон — і бігають по горбах, спотикаються об гранітну брилу, що стирчить на біговій доріжці. Як дітям змагатись по таких перешкодах? Переконаний, що до облаштування бігових доріжок на шкільних стадіонах є суворі вимоги. А у школі №17 про них чомусь забули.

Саме футбольне поле сплановане таким чином, що варто пройти навіть незначному дощу, як на ньому утворюються великі калюжі, і поле автоматично стає непридатним для використання його за призначенням. Можливо, у такому поважному навчальному закладі замість звичайної навчальної програми з фізкультури дуже поважають і вважають за головний такий вид, як подолання полоси перешкод — що ж, тоді бетонні уламки, калюжі я багном і бугриста поверхня з камінням під ногами цілком для цього підходять. Але як на мене, то це лише створює зайві ризики для травматизму учнів.

Цікаво було б знати, а як вважають вчителі фізкультури та адміністрація цього одного з найбільших у місті навчального закладу?
(З листа читача В. Тараненка до редакції „ОТ”)

Що цікаво читачу — те цікаво і редакції, отож її журналіст передусім спробував по телефону повести розмову саме з директором НВК №17 Оленою Терентьєвою. Ввічливо поцікавившись, з якого приводу телефонний дзвінок, Олена Миколаївна спершу попросила зачекати хвилин 15, а потім так же ввічливо відповіла: з цього питання слід звернутись до управління освіти міської ради, що ж стосується її, то вона ніяких коментарів давати не буде.

Довелося за дозволом для розмови з директором звертатись „по інстанції” — до начальника управління освіти Любові Димкової. Любов Михайлівна, у свою чергу, теж ввічливо, але твердо порадила звернутись до управління інформатизації міської ради. Мовляв, такий порядок: усі запитання — тільки через це управління, інакше розмова не відбудеться.

Намагаючись дотримуватись чинного порядку, просимо у начальника згаданого управління організувати чи санкціонувати постановку всього одного запитання директору школи. Максим Вороній, сама ввічливість, теж спочатку поцікавився, у чому суть запитання, після чого прохальним тоном, але також доволі твердо, порадив… взагалі не торкатись цієї теми. Коло замкнулось, запитання, так І не подолавши своєрідної бюрократичної „смуги перешкод”, так І повисло у повітрі.

Від редакції. Як відомо, Президент В. Янукович оголосив 2013-й рік роком розвитку спорту в Україні, зокрема і роком оновлення вітчизняної спортивної бази, назвавши це однією з ключових соціальних ініціатив. На виконання президентських ініціатив, на початку року управління освіти письмово нас інформувало про плани щодо „облаштування та відновлення у поточному році 84-х спортивних площинних споруд у закладах освіти”, у тому числі — 16-ти баскетбольних, 10-ти волейбольних 7-и гандбольних майданчиків та 8-ми майданчиків з тренажерним обладнанням, для гри у міні-футбол і флорбол, секторів для стрибків у довжину та бігових доріжок. Напевне, 17-а школа не потрапила до цього грандіозного плану через брак коштів? А можливо, лише через брак доброї волі її керівництва?

Наш кор.

Комментарии:

 1. Ничого дивного у викладеному немає. Дивно було б якби було по іншому. Ми ж ЄВРОПЕЙЦІ…

  Современник,
  58d0f8b
  • Не «ЄВРОПЕЙЦІ» , а Еуропейці, як «говорать» щирі західні українці :):):)

   Chessный,
   664b7f9
 2. Міська рада, яка назвала Площу- Европейською, заклика усіх на мітінг, зв»язку з тим, що: БЮТ, УДАР, СВОБОДА не хоче виконувати місію опозиції.

  албанец,
  b64063f
  • вы о чем??? она и так опозиция…

   Верещагин,
   4280045
 3. Директор ОНВК без вказівки управління освіти взагалі нічого не робить. Вона призначена директором завдяки впливовим родичам, тому боїться займатися облаштуванням території, виконуючи тільки безглузді вказівки УО (такі, наприклад, як знищення дерев перед школою).

  kesha,
  bbc916e

Добавить комментарий: