Хроники Александрии

Перше „альтернативне” тепло

, 7.11.2013

Як повідомлялося раніше, на виконання соціальних ініціатив Президента України та доручення Кабінету Міністрів щодо зменшення споживання в державі природного газу, зокрема — теплогенеруючими підприємствами, Олександрійською міською виконавчою владою наприкінці весни поточного року було поставлено завдання фахівцям комунального підприємства „Теплокомуненерго” розробити відповідні заходи для втілення їх у системі опалення об'єктів соціальної сфери селища Димитрового.

Необхідність запровадження альтернативних джерел опалення виникла у селищі після того, як у ньому протягом декількох останніх років з різних причин значно зменшилось навантаження на місцеву автоматизовану газову міні-котельню, внаслідок чого „Теплокомуненерго” мало збитки близько 1 мільйона гривень за опалювальний сезон. Отож як альтернативу дорогому природному газу спеціалісти ТКЕ обрали сучасні високотехнологічні топочні установки, які працюватимуть на твердому паливі, у даному випадку — на дровах. Протягом чотирьох місяців тривали всі розробки проектно-кошторисної документації та погоджувальні роботи, оформлення дозвільних документів, пошуки виробників потрібних толочних установок і паралельно — заготівля та переробка власними силами паливної деревини. Потім почались будівельно-монтажні роботи силами місцевого підприємства-підрядника. Згідно з проектами, в Димитровому передбачалося збудувати чотири модульні топочні для опалення амбулаторії, двох корпусів ЗНЗ №12 та дитячого садка. Роботи слід було виконати в стислі терміни, враховуючи і той факт, що опалювальний період нинішнього сезону підприємству-теплопостачальнику довелося розпочати раніше, ніж звичайно.

І от 23 жовтня було відкрито першу модульну котельню для амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2. В урочистому заході взяли участь міський голова Степан Цапюк, директор КП „Теплокомуненерго” Алла Грибачова, селищний голова Тетяна Бандурко, жителі селища. Як пояснюють спеціалісти-теплотехніки, дана котельня має два опалювальні котли: піролізний, який працює на деревині, та котел глибинного спалювання — він може працювати на інших видах твердого палива. На даний час цей модуль працює на дровах, яких заготовлено 450 м³ — такого запасу повинно вистачити на всі чотири модульні топочні. Роботи з монтажу решти трьох аналогічних котелень наближаються до завершення, і незабаром вони також будуть пущені в експлуатацію. Крім альтернативного тепла, нові об'єкти дадуть селищу ще й додаткові робочі місця.

О. Осауленко

Комментарии:

 1. Угольную промышленность угробили, теперь топят дровами, а деревья повырубуют, будут кизяком топить.

  Michael,
  8f04518
  • только кто кизяк будет производить

   Аноним,
   133c6f3
 2. а как понимать расценки теплокомун в квартирах где есть счетчики общие оплата составляет 106гр а без счетчика 266гр не многовато

  Аноним,
  133c6f3

Добавить комментарий: