Хроники Александрии

Впорядкування триває, підприємці протестують

, 30.10.2013

У четвер, 17 жовтня, зранку понад 100 підприємців, які працюють на Центральному ринку, зібралися на мітинг перед Білим домом. Про мету заходу красномовно свідчили плакати, які люди тримали у руках: „Поверніть нам місця”, „Ми вас годуємо, ви нас знищуєте” і т. п. У своїх виступах підприємці висловлювали невдоволення діями керівництва КП „ОЦР” стосовно впорядкування торгівлі на території ринку та за його межами. Як відомо, облдержадміністрація рекомендувала керівниками міст області впорядкувати ринкову торгівлю відповідно до діючих норм законодавства. Адміністрацією КП „Олександрійський центральний ринок” розроблений план проведення впорядкування торгових місць, який узгоджено з членами спеціально створеної комісії, до складу котрої входять і самі підприємці. План передбачає приведення ринку до належного санітарного стану, усунення стихійної торгівлі на прилеглих вулицях, зонування торгових об'єктів у залежності від товарних груп та створення вільних проїздів до житлових будинків.

Деяких підприємців такий план дій не влаштовує. Вони переживають, що у зв'язку з реорганізацією втратять не лише напрацьованих роками клієнтів, а й самі робочі місця, оскільки не впевнені у своїх правах на нові контейнери, у яких має намір розмістити торгуючих адміністрація ринку. Учасники акції вимагали забезпечити прозорі умови впорядкування ринку, а саме: показати громаді розроблений та завершений план реорганізації підприємства і провести його публічне обговорення.

Для багатьох підприємців ситуація ускладнюється ще й тим, що на торгових місцях, які розташовані на території ринку, вони утримують лише склади з товаром, а саму торгівлю ведуть на прилеглих вулицях. Встановлювати нові контейнери за власний рахунок у них немає ніякого бажання. Але ж є й інші суб'єкти господарювання — понад 700 осіб, які мають торгові місця на самому ринку і успішно ведуть бізнес, розраховуючи на власні сили.

Протестувальників підтримав народний депутат України від КПУ Володимир Кудря. Він закликав підприємців бути більш активними і в разі необхідності вдатися до рішучих дій, приміром, перекрити автомагістралі.

Мітингуючі прийняти резолюцію, яку направили губернатору, міському голові, прокурору та депутатам міської ради. Документ містить вимоги: звільнити директора КП „ОЦР” Ю. Носа, провести громадські слухання з питань впорядкування торгових місць на Центральному ринку, перевірити законність встановлення дирекцією ринку нових контейнерів та збору внесків з підприємців, винних притягти до відповідальності.

Міський голова Степан Цапюк, який вийшов до мітингуючих, запевнив присутніх: торгових місць на ринку вистачить усім, але за умови легальної роботи, без „тіньової зайнятості” найманих працівників. Мер підкреслив, що впорядкування проводиться з метою ліквідації стихійної вуличної торгівлі, і відступати від задуманого влада не збирається. „Раби не будуть працювати на ринках міста”, — наголосив міський голова.

Наступного після акції протесту дня, 18 жовтня, Степан Цапюк провів нараду за підсумками діяльності робочої групи з легалізації найманої праці та тіньової зайнятості населення, в якій взяли участь керівники контролюючих органів та структурних підрозділів міської ради. Робоча група у складі представників санітарно-епідеміологічної служби, податкової інспекції, управлінь економіки та праці й соцзахисту населення працювала протягом вересня-жовтня на вулицях, прилеглих до Центрального ринку, де торгують підприємці. Фахівці перевіряли офіційну реєстрацію найманої праці, наявність санітарних книжок у продавців, особливо у тих, хто торгує дитячим одягом, іграшками та продуктами харчування, наявність документів про сплату податків та дозволів на здійснення торгівлі. Всього було перевірено 266 об'єктів, у 82-х підприємців виявлені порушення. До речі, 226 перевірених об'єктів належать 255 фізичним особам — підприємцям. У 15 з них були відсутні документи, які надають право на здійснення торгівлі, і про це було повідомлено до прокуратури та головного оперативного відділу Кіровоградської ОДПІ. На 22-х об'єктах відсутні документи, що підтверджують факт офіційного оформлення найманої праці, про що було письмово повідомлено територіальну державну інспекцію з праці. На 47 торгових точках у продавців були відсутні санітарні книжку прострочений або взагалі не пройдений медогляд. До 35 підприємців у інспектора ОДПІ виникли питання стосовно сплати податків.

На час проведення наради (на яку з шести запрошених з'явилися лише три підприємці) частина суб'єктів господарюванння усунула порушення. За словами міського голови, робота у даному напрямку буде і надалі проводитися системно і цілеспрямовано — для спонукання підприємців до діяльності у правовому полі, збільшення сплати податків до бюджетів усіх рівнів і, найголовніше, — для забезпечення соціального захисту найманих працівників та прав споживачів.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: