Хроники Александрии

„Етал” показав товар лицем

, 25.10.2013

За дорученням голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка нещодавно олександрійське Публічне акціонерне товариство „НВО „Етал” відвідали заступник голови ОДА Олександр Чернявський та заступник директора департаменту інфраструктури і промисловості облдержадміністрації Володимир Тоцький. Візит відбувся у рамках реалізації обласної програми „Центральний регіон-2015” та Державної програми активізації розвитку економіки на 2013–2014 роки.

Разом з міським головою Степаном Цапюком представники облдержадміністрації відвідали виробничі підрозділи підприємства, де ознайомилися з технологіями виготовлення основних видів продукції. Найбільшу зацікавленість викликали у гостей виробництва друкованих плат і магнітних пускачів. Особливо тим, що ця продукція виготовляється відповідно до вимог міжнародних стандартів, отож — користується попитом не лише в Україні, а и за її межами.

Взагалі магнітні пускачі, як один з головних видів виробів „Еталу” (у часи, вже досить давні — Електромеханічного заводу), від самого початку освоєння виробництва були необхідного рівня якості. Але з плином часу і технічним прогресом експлуатаційні вимоги до виробів зростали, і це спонукало підприємство до їх вдосконалення. Так, свого часу еталівці добились запровадження у себе так званого „Міжнародного стандарту управління якістю ISO 9001” і незабаром освоїли випуск нових модифікацій магнітних пускачів у корпусах з негорючої пластмаси, що теж є вимогою міжнародних стандартів, — про все це розповів присутнім посадовцям та представникам міських і обласних ЗМІ директор НВО „Етал” Вадим Карпенко.

— Ці етапи поліпшення якості виробів виявились непростою справою, однак вони вже давно пройдені. І підприємство намагається не зупинятись на досягнутому: ми розробляємо нові види продукції, зокрема — на виробництві друкованих плат із застосуванням технологій, які вже не використовують олово і свинець для монтажу поверхневих компонентів. А крім інших новацій, у підрозділі низьковольтної апаратури освоїли виготовлення лінійки трансформаторів загальнопромислового призначення та систематизували виробництво металоконструкцій електричних шаф управління типорозміру 2200 мм. Також разом зі стандартом ISO 9001 наше підприємство отримало сертифікат Митного союзу, завдяки чому постачає вироби у такі країни СНД, як Росія, Білорусь, Казахстан, — говорить керівник.

За його словами, до 80-ти відсотків усіх обсягів продукції заводу орієнтовані саме на закордонний ринок, решта — на вітчизняний. Такий рівень експорту, на переконання В. Карпенка, це, з одного боку, добре: в Україну надходить валюта, відповідно — фінансово-економічна система держави зміцнюється. Але з іншого — підприємство виявляється занадто залежним від зовнішньополітичних ризиків. Тому „Етал” охоче збільшив би частку товарів для внутрішнього ринку, та, на жаль, українські підприємства не надто поспішають нарощувати обсяги замовлень.

Проте Олександр Чернявський із задоволенням відзначив, що „Етал” бере участь в обласній програмі „Купуй кіровоградське”, виготовляючи вироби на потреби місцевих замовників, у тому числі — деталі й вузли для ремонту пасажирських ліфтів.

У свою чергу, міський голова Степан Цапюк сказав: — Тут працюють 1240 людей, і це найбільше у місті підприємство. Відповідно воно платить найбільше податків до місцевого бюджету, не має боргів ні по сплаті за землю, ні по інших платежах. На жаль, реальність зараз така, що виробничі потужності „Еталу” використовуються зовсім мало: ми з вами тільки що бачили величезні площі цехів з повністю дієздатним, обладнанням, але з дуже малою кількістю працівників, і середня заробітна плата тут у 1800 гривень значно поступається середньообласній. А я пам'ятаю часи, коли завод, задіяний на весь Радянський Союз та інші соціалістичні країни, працював на повну силу.

Але й обласна держадміністрація, і в цілому наша держава зацікавлені у тому, щоб це виробництво розвивалось. Відповідно, і міська влада завжди сприяла і буде сприяти прагненням колективу НВО „Етал” до поступу вперед, — запевнив С. Цапюк.

О. Іванченко

Комментарии:

 1. Влада сприяла, сприяла и досприялась. Зарплата АЖ 1800грн,!

  современник,
  c967943
  • До поступу в перед? Все это чушь, завод распадается на глазах, каждые 3-4 месяца сокращают от 100 до 200 человек. Вот и сейчас с 13 го ноября 2013 г сокращают 200 человек . А то что С. Цапюк и В. Карпеноко рассказывают то все чушь собачья. Еще пол года и завод разберут по кирпичам так как и все остальные предприятия.

   Вова,
   1f6ef86
  • А выгонять то кто будет? Или как всегда все знают что делать только делать не кому

   Ольга,
   18b9ec3
 2. Важелі влади на бізнес — підвищити або зменшити податки. Хто знає інші? Сприяти, це що, знизити податки? Виділити з державного бюджету кошти? Зробити держзамовлення на продукцію? Хто може відповісти: Як влада посприяла поліпшенню роботи заводу?

  Я,
  76e010e
 3. 1800??? что??? где ??? я вижу максимум 1000 и это с премией, завод уж извените за выражение , наебывает рабочих по полной

  Аноним,
  114bbf4
  • Аноним, так написано же русским по белому — _средняя_ зарплата. О чем это — в курсе?

   Живу в городе,
   c7bddbd
   • вас имеют а вы еще и подмахиваете

    бешкетник,
    33b2017
 4. До поступу в перед? Все это чушь, завод распадается на глазах, каждые 3-4 месяца сокращают от 100 до 200 человек. Вот и сейчас с 13 го ноября 2013 г сокращают 200 человек . А то что С. Цапюк и В. Карпеноко рассказывают то все чушь собачья. Еще пол года и завод разберут по кирпичам так как и все остальные предприятия.

  Вова,
  1f6ef86
  • так может пора и руки отрывать тем кто разбирает как говорит пан АЗАРОВ

   бешкетник,
   b5e6227
 5. И что тепперь делать идти в колхоз работать)

  best,
  f58227a
 6. или ехать куда нибудь в Россию или Беларусь

  best,
  f58227a
 7. раньше нужно было думать — как жить дальше а не ныть

  бешкетник,
  b5e6227
 8. повыганять бездарей и жополизов. которые не развивают а тормозят производство

  Аноним,
  133c6f3
 9. А выгонять кто будет? Или как всегда все знают что делать только делать не кому

  Ольга,
  18b9ec3
 10. они сами убегут от собственного позора только не нужно боятся их назвать и пусть опровергают некомпетентностьсвою в суде

  Аноним,
  bc8b2cc
 11. От позора бегут у кого есть совесть и от того что мы здесь с вами поговорим не кто не убежит Нужен сильный лидер ВЫ знаете такого?

  Ольга,
  30d3a2f
 12. Опухоль сама не рассасется ее надо выжигать каленным железом

  Ольга,
  2cdf75f
  • нормальный человек уже нашел свою нишу в этом хаосе поэтому не ждите человека со стороны наводите порядок у себя сами аруководство знает что лидера у ВАС нет поэтому и ведет себя так бывший руководитель говорил что на заводе работают одни лодари и пенсионеры а нормальные давно уже поуходили да ВЫ и сами это видите поэтому думайте нужны ли ВЫ комуто

   Аноним,
   a0cc719
  • опухоль даже химия не берет. позтому докладывайте ХОЗЯИНУ на прямую о действительном положении дел на предприятии. а он разбирется с сио руководством или выгонит или заставит работать на перспективу

   Аноним,
   f3057b5
 13. Вот и я о том же

  Ольга,
  2cdf75f

Добавить комментарий: