Хроники Александрии

Цуцики і котики зітхнули з полегшенням

, 12.10.2013

Досить незвичну одностайність продемонстрували 355 депутатів з 405-ти зареєстрованих у залі Верховної Ради України, нещодавно ратифікувавши Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, укладену у Страсбурзі ще у 1987 році. Конвенцію свого часу підписали 22 країни Ради Європи, і вона окремо визначає, що на будь-яку особу, яка утримує домашню тварину, покладається відповідальність за здоров'я і благополуччя брата Меншого”, забезпечення догляду за твариною та приділення уваги з урахуванням потреб тварини відповідно до її виду і породи.

Також визначається, що особи, яким не виповнилося 16 років, не можуть придбати тварину без згоди батьків. Крім того, обумовлюються умови торгівлі, комерційного розведення та утримання тварин, регламентуються діяльність притулків для тварин, умови здійснення хірургічних операцій, а також випадки присипляння тварин. Зокрема у ст.10 Конвенції визначається, що хірургічні втручання для зміни зовнішнього вигляду або інших не лікувальних цілей, як-то: купірування хвоста, вух, позбавлення голосу, видалення зубів і пазурів — заборонені.

Але своєю 12-ю статтею Конвенція визначає і таке: коли вважається, що кількість безпритульних тварин становить проблему, то слід уживати відповідні законодавчі та адміністративні заходи, які необхідні для зменшення їхньої кількості у спосіб, що не викликає болю, страждань або пригнічення яких можна уникнути, і ще документ зобов'язує вирішувати питання щодо забезпечення можливості постійної ідентифікації тварин за допомогою спеціальних методів, під час застосування яких тварині спричиняються незначні біль, страждання чи пригнічення або не спричиняються взагалі, наприклад, за допомогою татуювання, а також ведення реєстру номерів тварин разом з прізвищами та адресами їхніх власників.

Все це дуже добре, але постає питання, на яке у Конвенції нема відповіді: а як бути, скажімо, господині, яка вирішила звичним способом зарубати на борщ домашню курку або заколоти на свіжину кабанчика? Яким гуманним засобом для цього їй слід скористатись, адже сокира і ніж навряд чи можуть такими вважатись: вони, як не старайся, а таки спричинять домашній тваринці чи пташці деякі „біль і пригнічення”?..

О. Наріжний

Комментарии:

  1. Да-а-а, это архиважный вопрос для депутатов — Ратификация Эуроконвенции про животных, все, как один руки подняли. Сцуко, смешно очень! С бомжами в Киеве порядок навести не могут, с газом ни хера не разберуться, а вот как умирать котам и собакам — тут они единогласно порешили. Мля… нет слов. Я б с удовольствием принял Эуроконвенцию, как нам с вами купировать мозги и языки депутатов, так чтобы и не умертвить, но и «работать» чтоб дальше не мог. Дешевле их содержать на пенсии по инвалидности, чем на зарплате депутата. Уверен, что никто против не будет.

    Игорь,
    81fa00d

Добавить комментарий: