Хроники Александрии

Біогаз — теж паливо

, 25.09.2013

Як уже повідомлялося, на одному з засідань виконавчого комітету міської ради було вирішено створити робочу групу з питань впровадження альтернативних джерел енергії на території Олександрії. Передбачалося, що одним з таких джерел може бути біогаз.

А нещодавно за участю міського голови Степана Цапюка відбулося перше засідання цієї робочої групи. До її складу ввійшли начальники ряду управлінь виконавчих органів міської ради, керівники місцевих комунальних підприємств „Теплокомуненерго”, управління з експлуатації газового господарства, олександрійського підрозділу ОКВП „Дніпро-Кіровоград”, санепідемстанції та інші. Серед запрошених був і місцевий раціоналізатор Анатолій Лощенко, який вже не один рік виношує ідею заміни природного газу біогазом, синтезованим з побутових відходів. І навіть свого часу виготовив дослідний зразок біогенератора, який, за словами Лощенка, можна з успіхом застосовувати у подібних альтернативних джерелах енергії.

Основним завданням групи є узгодження дій місцевих органів самоврядування і їх виконавчих органів у пошуку та розвитку альтернативних природному газу джерел енергії у місті. Завдання відповідає державній політиці й ініціативам Президента України В. Януковича щодо зменшення залежності економіки нашої держави від імпортованого природного газу.

Робочій групі необхідно буде підготувати проектні пропозиції щодо отримання біогазу з відходів на мартоіванівських та димитрівських очисних спорудах, а також для його подальшого використання в опалювальних системах міста. Наступний етап — вивчити Питання переведення районної котельні у Південному мікрорайоні Олександрії (що по вулиці Садовій) з природного газу на біопаливо, яке може бути одержане з побутових відходів та інших альтернативних джерел. Оскільки відповідні технології — вже не новина в економічно розвинутих країнах, то звідси і третє завдання робочій групі: відвідати діючі підприємства сусідніх країн з метою ознайомлення з уже набутим там досвідом застосування біотехнологій в енергетиці.

С. Цапюк зазначив, що результатом виконання робочою групою окреслених завдань має стати проект, який, у свою чергу, слід буде представити для отримання міжнародних грантів під урядові гарантії:

„Оскільки реалізація таких енергозамінних проектів -справа дуже дороговартісна, ми не можемо витрачати на це кошти з місцевого бюджету. Отож ми повинні з власним проектом вийти на міжнародні організації, які фінансують реалізацію подібних проектів і довести його дієздатність. А замовити проект доведеться за місцеві кошти”, — сказав очільник міста.

Також міський голова дав доручення Анатолію Лощенку на наступному засіданні робочої групи провести презентацію своїх теоретичних і практичних розробок синтезу біогазу з побутових відходів з демонстрацією технічної документації, розробленої, за словами місцевого винахідника, ним же. Потім комісія повинна буде винести свій вердикт щодо можливостей реалізації цих напрацювань.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: