Міська система громадського транспорту час від часу зазнає вдосконалень. Одне з них нещодавно відчули олександрійці: на багатьох маршрутах замість старих і тісних „Газельок” містом стали курсувати нові, місткі і значно зручніші автобуси іноземного виробництва. І люди вже навіть звикли до новацій, як на деяких маршрутах стали виникати перебої у графіках руху. Своє невдоволення з цього приводу пасажири висловлювали у телефонних дзвінках до редакції.
Ось що з цього приводу пояснив начальник управління економіки Олександрійської міської ради (згаданий виконавчий орган серед іншого курує і питання громадського транспорту) Ростислав Черевашко:
— Уже повідомлялося, що нещодавно відбувся конкурс з питань міських пасажироперевезень. У ньому взяли участь вісім суб’єктів підприємництва, які займаються цим видом діяльності. Вони представили на конкурс загалом 58 своїх автобусів. Як і передбачалося умовами, конкурсна комісія мала можливість оцінити наочно ступінь місткості та комфортності представлених транспортних одиниць. В результаті конкурентних умов з восьми претендентів отримали право працювати на пасажирських маршрутах шість перевізників.
Слід зазначити, що перед конкурсом управлінням економіки була проведена певна дослідницька робота разом з Харківським національним автодорожним університетом. Згідно з отриманим від нас технічним завданням, університет розробив модель маршрутної мережі міста, розрахував попит і пропозицію у межах міських маршрутів, а також виявив певний профіцит (перевищення доходів над витратами) на наявному автобусному парку з урахуванням місткості транспорту і кількості рейсів по відношенню до реальних пасажиропотоків. Але даний профіцит не перекривав можливого дефіциту транспорту у часи пік, коли кількість людей в автобусах різко зростає (це також стосується й осінньо-зимової пори, коли пасажири носять теплий одяг, що теж створює певні незручності).
Тому одним з рішень цієї проблеми було завдання, поставлене міським головою і місцевою владою перед перевізниками, про введення на маршрути автобусів більшої місткості. Підприємці пішли назустріч побажанням і за результатами останнього конкурсу — містом уже їздять великі автобуси: чотири так звані гармошки” марки MAN, які вміщають 150 і більше пасажирів, на маршруті №5, дві гармошки — на 81-у маршруті. Ще з’явились нові, як для нашого міста, автобуси Неоплан”, „Рено”, „Вольво”, MAN також підвищеної місткості і комфортності, зі спеціальними пандусами. На конкурс було заявлено 24 такі сучасні транспортні одиниці. Але деякі з них претенденти представили, як резервні — міжміські та приміські варіанти, оскільки вони не дуже зручні для міських перевезень (містять недостатньо широкі проходи і простір у салоні для пасажирів, що не мають сидячих місць). Отож з цієї кількості у нас на маршрутах зараз курсують 17 сучасних автобусів підвищеної пасажиромісткості.
Стосовно запитання ваших читачів — вони мають рацію. Будь-яке нововведення з часом вимагає вдосконалення, і питання пасажироперевезень справді потребує постійного контролю з боку міської влади. Наприклад, хоча б тому, що є випадки, коли перевізники ставлять на маршрут не той автобус, який був заявлений на конкурс, а інший, меншої пасажиромісткості (це, зокрема, іноді має місце у вихідні дні). Отож управління економіки й управління праці та соціального захисту населення міської ради перевіряють і будуть перевіряти, щоб перевізники виконували свої зобов’язання, адже метою їхнього бізнесу повинно бути не лише отримання прибутку, а й соціальна складова — для максимального задоволення потреб пасажирів — мешканців нашого міста.
Від редакції. Коли готувався до друку цей матеріал, стало відомо, що в графіках руху міського пасажирського руху вже враховані зауваження пасажирів. Крім того, управління ЖКГ міської ради отримало завдання привести до належного вигляду автобусні зупинки; а управління економіки — розробити разом з викладачами та учнями Олександрійської художньої школи новий макет щита з інформацією про розклад руху громадського транспорту І потім виготовити та розмістити такі щити на всіх зупинках міста.
О. Осауленко
Где это Газельки еще были, например?
O6OpOTeHb, ↑bffc6c2
На райбыте расписание сделайте. Ни на одной ни на другой остановке нету.
Konstantin, ↑376f3be
На лицевой панели одного из «значно зручнішіх» автобусов красуется надпись Burg. Это для пущей «важности» или туда пролегает его маршрут?
Современник, ↑6d2cb9d