Хроники Александрии

Краще гарно їхати, ніж погано йти

, 23.09.2013

Міська система громадського транспорту час від часу зазнає вдосконалень. Одне з них нещодавно відчули олександрійці: на багатьох маршрутах замість старих і тісних „Газельок” містом стали курсувати нові, місткі і значно зручніші автобуси іноземного виробництва. І люди вже навіть звикли до новацій, як на деяких маршрутах стали виникати перебої у графіках руху. Своє невдоволення з цього приводу пасажири висловлювали у телефонних дзвінках до редакції.

Ось що з цього приводу пояснив начальник управління економіки Олександрійської міської ради (згаданий виконавчий орган серед іншого курує і питання громадського транспорту) Ростислав Черевашко:

— Уже повідомлялося, що нещодавно відбувся конкурс з питань міських пасажироперевезень. У ньому взяли участь вісім суб’єктів підприємництва, які займаються цим видом діяльності. Вони представили на конкурс загалом 58 своїх автобусів. Як і передбачалося умовами, конкурсна комісія мала можливість оцінити наочно ступінь місткості та комфортності представлених транспортних одиниць. В результаті конкурентних умов з восьми претендентів отримали право працювати на пасажирських маршрутах шість перевізників.

Слід зазначити, що перед конкурсом управлінням економіки була проведена певна дослідницька робота разом з Харківським національним автодорожним університетом. Згідно з отриманим від нас технічним завданням, університет розробив модель маршрутної мережі міста, розрахував попит і пропозицію у межах міських маршрутів, а також виявив певний профіцит (перевищення доходів над витратами) на наявному автобусному парку з урахуванням місткості транспорту і кількості рейсів по відношенню до реальних пасажиропотоків. Але даний профіцит не перекривав можливого дефіциту транспорту у часи пік, коли кількість людей в автобусах різко зростає (це також стосується й осінньо-зимової пори, коли пасажири носять теплий одяг, що теж створює певні незручності).

Тому одним з рішень цієї проблеми було завдання, поставлене міським головою і місцевою владою перед перевізниками, про введення на маршрути автобусів більшої місткості. Підприємці пішли назустріч побажанням і за результатами останнього конкурсу — містом уже їздять великі автобуси: чотири так звані гармошки” марки MAN, які вміщають 150 і більше пасажирів, на маршруті №5, дві гармошки — на 81-у маршруті. Ще з’явились нові, як для нашого міста, автобуси Неоплан”, „Рено”, „Вольво”, MAN також підвищеної місткості і комфортності, зі спеціальними пандусами. На конкурс було заявлено 24 такі сучасні транспортні одиниці. Але деякі з них претенденти представили, як резервні — міжміські та приміські варіанти, оскільки вони не дуже зручні для міських перевезень (містять недостатньо широкі проходи і простір у салоні для пасажирів, що не мають сидячих місць). Отож з цієї кількості у нас на маршрутах зараз курсують 17 сучасних автобусів підвищеної пасажиромісткості.

Стосовно запитання ваших читачів — вони мають рацію. Будь-яке нововведення з часом вимагає вдосконалення, і питання пасажироперевезень справді потребує постійного контролю з боку міської влади. Наприклад, хоча б тому, що є випадки, коли перевізники ставлять на маршрут не той автобус, який був заявлений на конкурс, а інший, меншої пасажиромісткості (це, зокрема, іноді має місце у вихідні дні). Отож управління економіки й управління праці та соціального захисту населення міської ради перевіряють і будуть перевіряти, щоб перевізники виконували свої зобов’язання, адже метою їхнього бізнесу повинно бути не лише отримання прибутку, а й соціальна складова — для максимального задоволення потреб пасажирів — мешканців нашого міста.

Від редакції. Коли готувався до друку цей матеріал, стало відомо, що в графіках руху міського пасажирського руху вже враховані зауваження пасажирів. Крім того, управління ЖКГ міської ради отримало завдання привести до належного вигляду автобусні зупинки; а управління економіки — розробити разом з викладачами та учнями Олександрійської художньої школи новий макет щита з інформацією про розклад руху громадського транспорту І потім виготовити та розмістити такі щити на всіх зупинках міста.

О. Осауленко

Комментарии:

 1. Где это Газельки еще были, например?

  O6OpOTeHb,
  bffc6c2
 2. На райбыте расписание сделайте. Ни на одной ни на другой остановке нету.

  Konstantin,
  376f3be
 3. На лицевой панели одного из «значно зручнішіх» автобусов красуется надпись Burg. Это для пущей «важности» или туда пролегает его маршрут?

  Современник,
  6d2cb9d

Добавить комментарий: