Хроники Александрии

Нам чуми не вистачає…

, 10.09.2013

Нещодавно в Олександрійській райдержадміністрації відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Йшлося лише про одне: вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та про стан готовності на випадок виникнення такого захворювання.

Голова комісії, перший заступник голови РДА Сергій Коренюк, нагадав присутнім на нараді керівникам агропідприємств та сільським головам району, що зараження цією хворобою свиней неминуче призведе до вимушеного винищення всього поголів’я їх в епіцентрі інфекції, а це відповідно — непомірні збитки як для окремих сільгосппідприємств, так і для економіки району та держави.

Для більшої наочності присутнім було продемонстровано фільм, у якому розповідалося про виникнення і розповсюдження хвороби у Російській Федерації за останні роки та методи боротьби з інфекцією. А заступник голови комісії, головний державний інспектор ветеринарної медицини району Станіслав Лум’яник детально розповів про нинішню ситуацію з чумою свиней у Росії та Білорусі, про профілактичні заходи щодо недопущення зараження та про оперативне реагування у разі виникнення цього захворювання. Серед них — переведення на закритий режим свиноферм, моніторинг популяцій диких свиней, наявність у господарствах дезинфекційних засобів, біотермічних ям, запасів паливно-мастильних матеріалів та співпраця аграріїв з правоохоронними органами.

Районна державна надзвичайна протиепізоотична комісія оцінила нинішню ситуацію щодо зараження АЧС як загрозливу та визначила заходи щодо недопущення занесення збудника хвороби на територію нашої держави.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: