Хроники Александрии

Квиток на лікарняне ліжко

, 5.08.2013

Стихійні місця торгівлі є однією із проблем не тільки міст та селищ Кіровоградської області, а й інших областей України. Мало хто з громадян замислюється над тим, яку небезпеку несуть стихійні ринки…

Стихійна торгівля сьогодні — це актуальна проблема суспільства, яку дуже важко викоренити.

Люди, котрі регулярно „харчуються” зі стихійних ринків, повинні розуміти, що вони в декілька разів більше ризикують отруїтися чи нашкодити власному здоров'ю, ніж ті, які купують продукти харчування в узаконених місцях продовольчої торгівлі.

Санітарно-епідеміологічна служба постійно застерігає: незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і безпечність харчових продуктів на стихійних ринках не перевіряється, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил і норм (порушуються температурний режим при реалізації, умови зберігання та реалізації, продавці не проходять профілактичних медичних оглядів тощо). У більшості випадків торгівля проводиться з землі.

Про яку гігієну можна говорити! І дощ, і бруд, і вихлопні гази — усе на цих продуктах.

Порушення, які виявляються в місцях неорганізованої торгівлі, є потенційно небезпечними у виникненні спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань серед населення (наслідки зазвичай серйозні).

Походження продуктів харчування нікому не відоме, й завжди існує небезпека забруднення харчових продуктів різними мікроорганізмами. Особливо це стосується м'ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. І якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає офіційного суб'єкта, якому можна пред'явити претензії, звинувачення.

Біда ще й у тому, що більшість людей навіть не здогадується про небезпеку, що чекає на них при вживанні таких продуктів. На кожному законному ринку діє лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка щоденно проводить лабораторне дослідження зразків привезених продуктів, особливо це стосується м'яса, риби і молочних продуктів.

„Невдале” придбання харчових продуктів на стихійних ринках — це придбаний квиток на тривалий лікарняний (у кращому випадку!). Тому кожна людина повинна добре подумати перед тим, як купувати продукти для своєї родини у „стихійних продавців”. Так і виходить, що люди „риють собі могилу своїми ж виделками та ножами”.

Тож, шановні громадяни, купуючи продукти харчування на стихійних ринках, не треба сподіватись вкотре на удачу. Рано чи пізно і вам „дешевий” ринок вдарить по кишенях у вигляді лікарняного ліжка, зекономлена гривня не додасть здоров'я вашому організму.

Бережіть здоров'я своє та ваших рідних!

М. Первак, завідувач відділу — лікар з гігієни харчування Олександрійського міжрайонного відділу лабораторних досліджень

Комментарии:

  1. Кто написал эту муть? Спокон веков были рынки. Торговали даже с машин ,на ярмарках,а сейчас надо содрать с пенсионеров последнюю свитку. От быдлота . А почему сэс не проверяет ,как торгуют просроченной продукцией? А предприятие в городе ,где перемывают ,просроченные куриные изделия? Продажные все. Сделали с города помойку . Работают по черному не зарегистрированные предприятия и не платят налоги, а цапюку ,как тому соловью. Хочет быть гордостью кировоградщины. П о з о р и щ е.

    Роман,
    f749b0a

Добавить комментарий: