Хроники Александрии

„Глухі!” вікна

, 2.08.2013

Нещодавно в нашому місті на вулиці 6-го грудня відбулась акція протесту. Вона була доволі своєрідною: ніяких маніфестацій, гучних промов і транспарантів з гаслами типу „Ганьба!”, „Руки геть!” чи тому подібних. Натомість група з двох десятків людей за попередньою домовленістю зібралась о десятій годині суботнього ранку на вулиці поблизу відомих магазинів „Оптовичок” і „Оптика”. Там люди, не привертаючи уваги перехожих, трохи порадились тихенько між собою та з викликаним ними ж депутатом міської ради Костянтином Ліщенком, поспілкувались із запрошеними представниками місцевих ЗМІ і невдовзі… розійшлися. Як з'ясувалося, це були „потерпілі” від діяльності (чи може, правильніше — бездіяльності) такого собі приватного підприємства, котре займається постачанням та монтажем металопластикових вікон на замовлення клієнтів. Принаймні, повинно займатися, згідно зі своїми ж уставними документами.

А передісторія акції є доволі багатою і до того ж у кожного з учасників вона — своя. Та як свідчать їхні розповіді, всі історії, по суті, зводяться до одного: підприємство в особі його працівників або директора набрало з замовників грошей наперед, а встановити обіцяні договором вікна чомусь не поспішає.

Що ж стосується сум, то більшість з них просто вражає: спритні підприємці спромоглися вмовити довірливих громадян сплатити наперед кого дві, кого п'ять, а кого й сім з гаком тисяч гривень! Наприклад, літнього віку замовниця, жителька Димитрового, зі сльозами на очах розповіла свою історію, як разом з дочкою, у котрої тяжко хвора дитина, вирішили замінити у своєму приватному будинку старі вікна, що вже геть порозсихались, на сучасні. До них прибув представник підприємства, зробив заміри і нарахував роботи та матеріалів на більш ніж дев'ять тисяч гривень, уклав з замовницею договір зі сплатою нею авансу у сумі дві з половиною тисячі гривень. Термін виконання в угоді зазначено. Тільки коли він настав, підрядник замість обіцяних вікон пред'явив нові вимоги: ви, мовляв, повинні доплатити ще до 70-ти відсотків вартості замовлення (а це вже понад сім тисяч гривень!), а вікна вже от-от будуть готові. Жінки з далеко незахмарни-ми достатками з останніх сил назбирали-напозичали грошей, де тільки могли (бо їм взагалі було спочатку обіцяно розрахунок в кредит) і доплатили, скільки з них вимагалося до зазначеної суми. Відповідно попередній договір анулювали, а в новому, як і годиться, зазначено дійсну суму сплаченого авансу. Нібито все чесно і прозоро.

Та в призначений час замовниці знову не дочекались вікон. На телефонні дзвінки директор спочатку давав нові обіцянки стосовно встановлення вікон, які не виконував, а потім просто перестав відповідати на дзвінки…

О. Іванченко

Комментарии:

  1. Глуха влада,а не вікна. Про які досягнення в областному конкурсі . Це якийсь жах. Збудувати топочну на деревині. А де ви візьмете деревину? Вже немає ,що вирубувати на Дмитрово ,немає вже акацій. Безглузді рішення і проекти,викинути гроші на вітер. Краще було поставити вітряк,дешевше і екологічно. А розуму немає,біда. Садоміченко і той не витримав придурків у владі. Гришко ,зразу сказав,що місто гине від самодурів . В и подивітся,хто нами керує -бездарі,які в своєму житті нічого не зробили. А прийшли тупо красти. Що в своєму житті зробила давиденко,крім фальсифікації виборів. Ви розумієте ,що це за людина. А вибори в народні депутати,адмін.ресурс,а цапюк їздив і просив ,щоб за неї голосували. Він побачив ,який результат,ніхто не підтримав ні його прохання ні іі. А тепер позичили у сірка очі ,і знову пригають,як проказа по тілу міста. Брехня на брехні,ось така у нас влада міста. Маємо надію на. Ніколаєнка,він знає їм ціну і їхнім діям. Чекаємо змін! Місто встане з колін.!

    Місто,
    f749b0a

Добавить комментарий: