Хроники Александрии

Тут вам не Голівуд!

, 12.07.2013

Слідчий відділ прокуратури Кіровоградської області завершив досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом спроби втечі ув'язнених з Петрівської виправної колонії №49 та незаконного приземлення гелікоптера на її територію 16 березня 2013 року, повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Коротко нагадаємо про ті події, встановлені розслідуванням та свого часу описані в місцевих ЗМІ. Двоє засуджених, які відбували покарання у Петрівській виправній колонії, разом з пілотом гелікоптера та одним з родичів засудженого наприкінці лютого 2013 року під час особистих зустрічей та за допомогою засобів мобільного зв'язку вступили у злочинну змову про напад на адміністрацію виправного закладу з метою організації власної втечі.

Злочинний план був таким: пілот разом з родичем одного з засуджених, озброєним муляжем „огнепальної зброї, повинен був здійснити приземлення гелікоптера на території колонії. Там, погрожуючи працівникам установи застосуванням вогнепальної зброї, нападники збирались забезпечити обом засудженням безперешкодну посадку в гелікоптер, піднятись у повітря та здійснити втечу. Але задум, достойний сценаріїв Голівуду, нападникам здійснити не вдалося: під час злету гелікоптера його рух працівниками колонії було заблоковано, і таким чином спробу втечі припинено.

Усім чотирьом учасникам змови вручено повідомлення про підозру: двом засудженим та пасажиру гелікоптера інкримінується вчинення злочину, передбаченого статтею 392 (дії, що дезорганізовують роботу установ виконання покарання) та частиною 2 статті 393 (втеча з місця позбавлення волі) Кримінального кодексу України. Пілоту гелікоптера повідомлено про підозру у вчиненні зазначених вище злочинів і, крім того, злочину, передбаченого ч.1 ст. 281 ККУ (порушення правил повітряних польотів).

Для всіх обвинувачених по справі судом обрано міру запобіжного заходу — тримання під вартою. На даний час слідство у кримінальному провадженні закінчено, обвинувачені та їхні захисники ознайомлені з матеріалами до-судового розслідування, обвинувачувальний акт направлений до Петрівського районного суду для розгляду по суті, зазначає прес-служба обласної прокуратури.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: