Хроники Александрии

Воду сім разів відміряти…

, 10.07.2013

Одним з недавніх розпоряджень міської влади стало доручення керівництву Олександрійського водоканалу встановити на вводах багатоквартирних будинків загальні водоміри. Яка необхідність і мета такого подвійного облікування води, адже переважна кількість абонентів користується індивідуальними лічильниками води, встановленими у кожній квартирі?
С. Павлюк

Це ж запитання ми поставили директору Олександрійського водопровідно-каналізаційного господарства ОКВП „Дніпро-Кіровоград” Анатолію Дюбкіну. За його словами, таке завдання дійсно було отримане підприємством від міського голови Степана Цапюка.

— Якщо пояснити мету даного рішення кількома словами, то вона передусім полягає у відслідковуванні фактичних невиробничих втрат води у наших мережах. А тепер поясню детальніше. Як відомо, ці втрати у водопровідних мережах, згідно з діючими нормативами, не повинні перевищувати тридцяти відсотків від загальних обсягів. У нашому господарстві ці вимоги витримуються.

Але справа у тому, що на величину непродуктивних витрат води, у свою чергу, впливає ціла низка різних факторів: наприклад, втрати на аварійних пошкодженнях трубопроводів, господарсько-питні витрати самого підприємства, так звані втрати при комерційному обліку води тощо. Останній вид втрат також нормується: вони не повинні перевищувати 1.4 відсотка від загального обсягу. І якщо витрати на аварійних пошкодженнях передбачити важко, а повністю ліквідувати неможливо (адже пориви трубопроводів усунеш в одному місці, а вони з'являються в іншому), то з комерційними втратами картина інша.

Кор.: — Поясніть детальніше про цей вид витрат.

— Згадані 1,4 відсотка дає похибка показань водомірів, яка обумовлена їх класом точності (переважно клас Б), і це загалом нормально. Але реальність іноді зовсім інша: те, що відноситься до комерційних витрат, сягає часом 20-ти відсотків! Такий результат виявляється саме завдяки встановленому на вводі загальнобудинковому лічильнику, показники якого звіряються з сумарним споживанням води, зафіксованим індивідуальними водомірами. Звідси напрошується висновок: у будинку мають місце значні витрати води, не враховані квартирними лічильниками. Простіше кажучи, цілком можливо, що вода там просто розкрадається.

— Якими будуть дії працівників Водоканалу відносно таких будинків?

— Це, так би мовити, дасть нам інформацію для роздумів і підстави для підвищеної уваги до абонентів, які там проживають. Одним словом, проблему треба буде вивчати у кожному конкретному випадку. Можливо, й частіше звіряти показання індивідуальних лічильників у проблемних будинках.

— Але обладнати всі багатоповерхівки міста загальнобудинковими приладамиобліку води — скільки на це потрібнокоштів і чиїх?

— Поки що нам доручено вивчити лише Південний мікрорайон (так званий БАМ), там — 26 багатоповерхівок. Вартість одного водоміра різна, вона залежить від його типорозміру і може сягати 4 тис. гривень. Весь обсяг робіт (з матеріалами і трудозатратами) у Південному мікрорайоні потребуватиме до 100 тис. гривень. Ці роботи передбачені відповідною державною програмою, отож є сподівання, що вони будуть профінансовані з обласного бюджету з незначною співучастю місцевого бюджету.

О. Іванченко

Комментарии:

 1. Це,щоб за ставити населення платити,за нехлюйство влади,за необліковані витоки,за роздутий керівний штат,за всі кредити.,за заробітну плату керівників і щомісячну премію, за невиконання виробничих завдань. Це подарунок влади — населенню,міська влада робить все,щоб населення стояли на колінах . Але в каб.міні є проект,що будуть відмінені субсидії ,місцевим владам займатися проблемами населення.

  Місто,
  cc66cfa
 2. Общеизвестно, что в Украине нет коллективной ответственности. Любая попытка ввести таковую противозаконна.

  Современник,
  c34874c
 3. Мартыненко,спит и видит,в частной собственности «. Водоканал» а денежки населения текут,текут,текут…..

  Аккорд,
  b6d11cd
  • Мечты «Жидколгоспа»?

   Современник,
   c34874c

Добавить комментарий: