Хроники Александрии

Першочергове завдання — працевлаштування молоді

, 9.07.2013

Перше і найважливіше питання, яке виникає у молоді після закінчення навчального закладу: „Де знайти роботу?” Нині створення нових та збереження старих робочих місць є однією із ключових ініціатив Президента України. Долучився до неї і наш Олександрійський міськрайонний центр зайнятості, присвятивши цій темі семінари, презентації, зустрічі роботодавців з потенційними працівниками, багатогалузевий ярмарок вакансій та засідання „круглого столу”, яке відбулося 26 червня.. На ньому директор Центру зайнятості Ірина Мукієнко розповіла про зміни, що стосуються першого робочого місця для молоді. Так, за словами Ірини Миколаївни, з З0 травня цього року набув чинності „Порядок компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Уже сьогодні роботодавці можуть отримати право на таку компенсацію за умови працевлаштування на перше робоче місце направленого Центром зайнятості робітника із числа соціально незахищених категорій населення.

Так, протягом 2012 року працевлаштовано шляхом надання дотацій роботодавцю за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 187 осіб, із яких 115 — молоді люди. На перше робоче місце таким чином було працевлаштовано 34 чоловіки.

Повідомила присутніх Ірина Мукієнко і про таке нововведення, як ваучер для здобуття іншої спеціальності, перенавчання чи підвищення власної кваліфікації, що надається людям, яким виповнилося 45 і більше років. На сьогоднішній день такою можливістю уже скористалися декілька чоловік. Однак працівники Центру зайнятості охоче допоможуть й усім іншим бажаючим навчатися. Загалом на зібранні „круглого столу” Ірина Миколаївна також відзначила як існуючі складнощі, так і позитивні зрушення у сфері зайнятості населення. У січні-червні минулого року на обліку Олександрійського міськрайонного центру зайнятості перебувала 4 361 особа незайнятого населення. Серед них 1783 — це молодь віком до 35 років, що становить 41% від загальної кількості безробітних. І якщо загальна кількість людей, що знаходяться на обліку, у цьому році зменшилась, то відсоток молодих людей, що шукають роботу, зріс на 3%. Так, за той же проміжок часу 2013 року на обліку зареєстровано 2186 осіб і 980 з них не має 35 років.

Однак чисельність зайнятого на ринку праці населення збільшилась. За січень-червень цього року працевлаштовано 1069 осіб, а це на 20 чоловік більше, ніж у 2012 році. Що ж стосується молоді, то за цей же час Центром зайнятості було працевлаштовано 498 осіб, це на 68 більше, ніж минулого року. Частіше почали звертатися люди і за одноразовою допомогою по безробіттю, для започаткування власної справи. У цьому році серед молоді її отримало 34 особи, тому нині цей показник на 20% вищий, ніж минулого року.

Окрім того, інші присутні на даному заході, серед яких були керівники сільгосппідприємств району та представники структурних підрозділів райдержадміністрації, мали змогу взяти участь в обговоренні, а також поставити власні запитання і отримати на них відповіді від працівників Олександрійського міськрайонного центру зайнятості. Підтримав діалог „круглого столу” і голова Олександрійської райдержадміністрації Віталій Згама, який, оцінюючи нинішню ситуацію з працевлаштуванням, відзначив: „Наш першочерговий обов'язок підтримати молодь, яка закінчує навчання у вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації, та допомогти їй знайти достойну роботу. Ми й надалі в районі впроваджуватимемо соціальні ініціативи Президента України, сприятимемо створенню нових робочих місць та забезпеченню працівників усіма соціальними гарантіями”. Як приклад Віталій Миколайович навів ПАТ „Шарівське” та МТК „Петриківське молоко”, де працюють молоді спеціалісти. Так, на молочний комплекс працевлаштовуються випускники нашого Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету.

За словами працівників Центру зайнятості, постійний попит цього року зберігається на працівників сфери торгівлі, робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, машинобудування та менеджерів.

Маріанна Кравич

Комментарии:

  1. Вот это команда! Не словом ,а делом. Район делает все , что бы жизнь селян ,улучшилась. Районная больница на высоте,все горожане обращаются к. Гарагуле. В. К. Она наша народный врач. Кузьменко. А.! Защити город от цапюковщины и давыденщины,надоел беспредел в городе. Району выполнять , наказы избирателей. Януковича. В. Ф с днем рождения! Здоровья и долгих лет жизни! А мы александрийцы ,всегда поддерживаем. Вас!

    Район,
    c885002

Добавить комментарий: