Хроники Александрии

Капелан-олександрієць взяв участь у Кубку Єрмака-2013

, 8.07.2013

29 червня 2013 року Спілка офіцерів України спільно з Федерацією шахів при МО України та „Українським юридичним товариством” провели Третій Всеукраїнський шаховий турнір — Меморіал члена Спілки офіцерів України, Народного депутата України минулих скликань — підполковника Анатолія Єрмака серед військовослужбовців, ветеранів Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів. Всеукраїнський шаховий турнір „Меморіалу Анатолія Єрмака” відбувся на базі Центрального шахового клубу збройних сил України. Цього року за підтримки речника КБФ „Берег надії” та Президента ГО „Українське капеланство” Валерія Труфанова у поважному шаховому турнірі взяв участь і олександрієць, віце-президент ГО „Українське капеланство” Віталій Квітка.

Шахи віддавна були улюбленим видом спорту українських офіцерів. Однак особливу увагу і повагу з-поміж лав наших військовиків свого часу прищепив цій стародавній грі саме колишній заступник начальника відділу контррозвідки з боротьби з оргзлочинністю та корупцією Служби безпеки України, депутат двох скликань, віце-президент Шахової федерації України Анатолій Васильович Єрмак.

Історія життя Анатолія Васильовича — це літопис сходження на небосхилі української історії справжньої, достойної, високоморальної та принципової людини. Анатолій Єрмак народився 5 серпня 1955 року в селі Кінські Роздори Пологівський район Пологівського району Запорізька область Запорізької області. Працював в органах КДБ СРСР: з 1979 по 1994 р. р. пройшов шлях від оперуповноваженого райвідділу до заступника начальника відділу контррозвідки з боротьби з оргзлочинністю та корупцією Служби безпеки України. У 1986 році брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Одним із перших сприйняв Незалежність України як необхідну даність. У 1994 та 1998 році народ обрав Єрмака до Верховної Ради України.

Під час свого депутатства він у різний час був членом комітетів з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією, а також з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Входив до складу депутатського об'єднання „Антимафія”, разом з народним депутатом України Григорій Омельченко Григорієм Омельченко став автором низки заяв про корупцію в середовищі високопосадових українських чиновників, безпосередньо розробляв законопроекти про боротьбу з корупцією, про посилення відповідальності за посадові злочини.

Анатолій Єрмак був членом Центральної Ради Українська республіканська партія „Собор” Української республіканської партії „Собор”, почесним президентом Всеукраїнської федерації „Спас”, віце-президентом Федерації шахів України. Широко сприяв утворенню громадських організацій в державі — як інституту вільного, високоморального суспільства, яке має бути побудоване на Божих принципах. А. Єрамак, зокрема, був одним з ініціаторів створення Спілки офіцерів України. У 1998 році стає ініціатором створення та першим Головою Всеукраїнської громадської організації Товариство Нестора Махна „Гуляй-Поле”, яке об'єднало визначних діячів науки, освіти, культури, мистецтва та політики, а також громадські організації. До складу колективних членів Товариства увійшли Всеукраїнська асоціація „Афганці Чорнобиля” та Всеукраїнська федерація „Спас”. 2001 року в м. Запоріжжя створюється міська асоціація „Захистимо Хортицю” президентом якої стає А. В. Єрмак.

Однією з головних заслуг Анатолія Єрмака є його активна робота в об'єднанні зусиль талановитих людей, патріотів рідної землі в діяльності по збереженню і примноженню національних надбань, встановленню та донесенню історичної правди про мужніх синів і дочок України, вихованню на духовних началах української еліти. Анатолій Єрмак трагічно загинув в автомобільній катастрофі на трасі Запоріжжя— Маріуполь 11 лютого 2003 року.

Міжнародний Кубок Єрмака з шахів (усього їх було проведено вісім) — колись був змаганнями, ініційованими Анатолієм Єрмаком, в яких викохувалася майбутня еліта українських шахів. Анатолій Васильович був присутній під час блискавичних перемог українських шахістів на світових аренах.

По трагічній загибелі екс-депутата, 10 квітня 2010 року у Києві відбувся Перший Всеукраїнський шаховий турнір — Меморіал члена спілки офіцерів України, депутата Верховної Ради України минулих скликань підполковника Анатолія Єрмака серед військовослужбовців, ветеранів Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів. У командних змаганнях з швидких шахів (15 хв. на партію) тоді взяло участь 10 команд з усієї України.

Цьогоріч, 29 червня 2013 року, турнір став традиційним: уперше організаторами було запроваджено і перехідний Кубок Єрмака, який цього року вирушив до Львова (львів`яни перемагають у Кубку вдруге), і персональні кубки за перші три місця.

Учасники основної сітки (10 осіб) мали кожен 10 хвилин на роздуми в партії. Швидкоплинний турнір виявився захоплюючим та інтригуючим. Перше місце та два кубки (перехідний та персональний) з результатом 9 перемог 9 можливих посів у турнірі Олександр Смолкін (кандидат у майстри спорту, м. Львів). Срібло з 8 очками виборов Віктор Личкін (Вінниця). Київ також не залишився без медалей: 7 залікових очок і бронзовий персональний кубок у гросмейстера Юрія Хомутенка.

Віце-президент ГО „Українське капеланство” Віталій Квітка був єдиним любителем, який спромігся пробитися до фіналу десяти, де виступали кандидати в майстри спорту з шахів та першорозрядники. У підсумку В. Квітка, який захищав кольори Кіровоградщини, посів на Кубку-Меморіалі Єрмака-2013 високе шосте місце.

„Я ніколи ще не грав на турнірах подібного рангу. — сказав Віталій Квітка. — Звісно, що Кубок Єрмака в багатьох відношеннях став для мене справжнім випробуванням. Головне — моєї віри в те, що за допомогою Бога навіть любитель може зіграти на рівних зі знаними майстрами. Тому що, як говорить Священне Писання, будь-яка перемога від Господа. То був Кубок, за який варто було спробувати поборотися. 5 поразок, 4 перемоги у фіналі, і 6 місце для Кіровоградщини — такий результат мого виступу. Якщо зважити, однак, на те, що я грав проти кандидатів у майстри спорту, то цей мій результат шахіста, який зіграв у чисту авантюру, абсолютного любителя — перевиконання плану. Адже у фінальній частині я сподівався взяти 0, 5 очка — то була моя програма-максимум. Приємно, що у фіналі обіграв трьох учасників, яким поступився на попередній стадії змагань: причому двом з них я знову поступався по ходу партії (одному — на коня, іншому — на двох пішаків), але, помолившись, зміг відігратися…”

Кубки, медалі та пам’ятні призи переможцям вручали сини Анатолія Васильовича Єрмака Олександр та Віталій Єрмаки. І це також було вперше в історії. Гра в шахи в ім`я спогаду про боротьбу та перемогу добра над злом, сподіваємося, стане відтепер гарною традицією.

Капелан-олександрієць взяв участь у Кубку Єрмака-2013
Капелан-олександрієць взяв участь у Кубку Єрмака-2013
Капелан-олександрієць взяв участь у Кубку Єрмака-2013
Вілгайле Квітка

Комментарии:

Добавить комментарий: