Хроники Александрии

Нашестя рудих

, 20.06.2013

Усього лише протягом декількох днів працівники редакції отримали аж три повідомлення про те, що в безпосередній близькості до людського житла стали з’являтись… лисиці. Причому два повідомлення надійшли з різних мікрорайонів Олександрії і одне — з Олександрійського району, отож припускати, що візитером була одна і та ж особина, не доводиться.

Першою про такий випадок повідомила з тиждень тому жителька приватного сектору, що за площею Кірова у районі вулиці Партизанської. Серед білого дня рудий хижак проліз крізь дірку в огорожі її садиби на очах господині і дворового собаки, не поспішаючи, перетнув присадибну полуничну грядку і проліз у наступну щілину в паркані до сусідів. Жінка остовпіла від несподіванки, а собака, витріщившись на незваного гостя, навіть не гавкнув (напевне, теж від здивування).

Трохи згодом такий же зухвалий лисячий візит мав місце у районі Новопилипівки (так звана Бадина). А один з мешканців села Олександрівки взагалі запевняв, що на одному з подвір’їв, по сусідству з його садибою, лисиця поселилась жити і навіть привела лисенят! Руда непомітно вирила нору десь під дворовим сарайчиком і деякий час їй ніхто не заважав, оскільки на даній, території власники садиби постійно не проживали, а використовували її, як дачу.

Та незабаром такому представнику фауни ніхто з сусідів не зрадів. Особливо після того, як з навколишіх дворів стала масово зникати домашня птиця: спочатку курчата цілими виводками, а потім і квочки та качки. Люди спробували відловити лисицю з лисенятами капканами та петлями, але безуспішно. Втім, вочевидь, відчувши небезпеку, лисиця разом зі своїм сімейством через деякий час таки зникла. Скоріше за все, просто обрала собі інший ареал для проживання.

Чим викликана така природна аномалія (адже лисиці — дуже сторожкі тварини і зазвичай не селяться поряд з людським житлом) — ми запитали у голови районного товариства Мисливців та рибалок Івана Ніколенка. Спочатку „найголовніший мисливець” району не повірив такому повідомленню через його незвичайність, але зрештою порадив звернутись за допомогою до місцевих органів самоврядування. Адже просту, як на перший погляд, ситуацію законним шляхом вирішити не так вже й легко: по-перше, відстріл цього звіра у даний час заборонений; по-друге, дозвіл на відстріл має право надавати лише Кіровоградське лісництво, а головне — застосування вогнепальної зброї на території будь-якого населеного пункту взагалі суворо заборонене. Мабуть, лисиці про це довідались і тому стали поводити себе так зухвало. Грамотні стали…

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: