Хроники Александрии

Триденний „форсаж” Міськгазу

, 19.06.2013

Нещодавно місто успішно пережило тридобову відсутність подачі природного газу. Про причину цього невеликого випробування, якого в Олександрії на моїй пам’яті не було за останні двадцять-тридцять років, заздалегідь повідомлялося в усіх місцевих ЗМІ, але коротко, в загальних рисах. Отож хотілося б все-таки детальніше дізнатись про справжню причину цієї події та про роботи, які вдалося виконати олександрійським газовикам протягом трьох днів.
С. Жежеря

За роз’ясненнями ми звернулись до фахівців Олександрійського управління експлуатації газового господарства майже відразу після того, як у місті було поновлене централізоване постачання Газу. Вичерпну інформацію стосовно питань, викладених у листі читача, надали начальник служби експлуатації підземних газопроводів Тетяна Козубенко та начальник аварійно-диспетчерської служби Світлана Нікітченко.

За їх словами, першопричина полягає в офіційному листі керівництва Олександрівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, адресованому міському голові Степану Цапюку та адміністрації ВАТ „Кіровоградгаз”. Лист містив прохання погодити з лінійним управлінням графік повної зупинки газорозподільчої станції в Олександрії. Зупинка ж місцевої газорозподільчої станції, яку обслуговує Олександрівське лінійне управління, просто необхідна для проведення заміни фізично застарілого обладнання, яке експлуатується ще з 1971 року. Зокрема, запевняли автори листа, вихідні крани через тривалий термін експлуатації та значний знос ущільнень перепускають через себе газ, а це унеможливлює проведення ремонтних робіт на всьому обладнанні станції без її повної зупинки. І далі у листі попереджалося, що у випадку непогодження олександрійською стороною запропонованого графіку зупинки газорозподільчої станції лінійне управління не зможе гарантувати безперебійну та стабільну її роботу в наступний осінньо-зимовий період. А ще лінійники нагадували, що і ВАТ „Кіровоградгаз” також планував виконати не менш важливі роботи з заміни фізично застарілого обладнання на власних мережах, у зв’язку з чим і був складений спільний графік проведення робіт.

Слід визнати, що пересічного олександрійця навіть не так лякала триденна відсутність цього звичного побутового блага, як ймовірність того, що ця відсутність може затягнутись на значно більший термін. Справді, важко уявити, як це можна фахівцям-газовикам протягом одного робочого дня обійти майже 23 тисячі квартир, щоб перевірити в них перед подачею газу справність газових приладів та чи закриті на них крани. Але весь цей форсаж уже позаду, і тепер наші співрозмовниці охоче дають свої пояснення.

За словами Тетяни Козубенко, робота олександрійських газовиків полягала переважно в заміні засувок в газових колодязях, на надземних газопроводах середнього і низького тиску різноманітних діаметрів від 100 до 300 мм. Робота ця дуже трудомістка, особливо якщо взяти до уваги те, що різьбові з’єднання на засувках за декілька десятків років безнадійно заржавіли, і тому просто відгвинтити звичайну гайку було значною проблемою. Отож працівники міськгазу заздалегідь до визначеного терміну провели значну підготовчу роботу: забезпечили собі доступ у колодязі до засувок, „прогнали” різьби тощо. На виконання всіх робіт із забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання була задіяна вся необхідна техніка управління. Для координації дій створили штаб у складі необхідних спеціалістів. З метою якнайшвидшого виконання завдання люди працювали по 16 годин на добу.

„Як результат — наші фахівці виконали всі заплановані роботи навіть не за три, а за два дні, і вже з 10-ої години З0 травня розпочалось постачання газу на Звенигородку, Олександро-Степанівку і Мартоіванівку, — з гордістю говорить Т. Козубенко. — А 31 травня, в п’ятницю, з 7-ї ранку продовжу валося відновлення газопостачання мешкан цям Войнівки, Приютівки та багатоповерхо вих будинків Олександрії”.

Для довідки: перед цим аналогічні роботи проводились у Знам’янці, і там місцеві газовики та влада завбачливо попередили жителів, що роботи з відновлення газопостачання можуть тривати від одного до півтора місяця. Тобто, мовляв, не дивуйтесь, якщо рівно стільки часу в ваших оселях не буде газу…

„Для оперативного пуску газу в Олександрії було створено 20 ланок із загальною кількістю 165 чоловік, — пояснила С. Нікітченко. — Відновлення газопостачання проводилося по стояках, а їх 4897 штук, при наданні доступу працівникам у кожну квартиру та проведенні контрольної опресовки повітрям. Першого ж дня (тобто 31 травня) було відновлено газопостачання майже 18-ти тисяч квартир з наявних 22800. У суботу, 1 червня, ці роботи практично були закінчені, за винятком чотирьох стояків, які не витримали контрольної опре-совки, або не був наданий доступ до газових приладів у квартирах на цих стояках.

Користуючись нагодою, працівники Олександрійського управління експлуатації газового господарства висловлюють вдячність за порозуміння та сприяння міському голові Степану Цапюку, а також працівникам КП „Житлогосп”, старшим будинків, усім мешканцям за допомогу і розуміння ситуації.

О. Наріжний

Комментарии:

  1. А чим саме, панове, ви нахваляєтесь? Що 30 років ніфуя не робили, аж вентилі заржавіли! Тобто ескплуатували газові мережі, розуміючи, що вони знаходяться в аварійному стані і тільки слава Всевишньому нічого не бабахнуло? Вас падлюк перестріляти мало! По своїй суті — міськгаз це приватна контора, на яку практично не можливо чинити будь який тиск. Мене зрозуміють ті, хто наприклад хотів приеднатися до газової мережі. Уявляю собі такий Мюнхенгаз в Німеччині, або ФріскоГаз в Штатах, який тупо перекрив трубу і три доби міняє іржаві вентилі на не дуже іржаві. А деж ваші планові ремонти, заміни, обвідні магістралі та інше? Камяний вік!!!

    ss-18,
    7513ba1

Добавить комментарий: