Хроники Александрии

Довгоочікувані травневі дощі…

, 6.06.2013

Міжнародні новини рясніють повідомленнями про стихійні лиха у різних кінцях планети, які приніс цього року кінець травня: землетруси, торнадо, паводки та людські жертви і матеріальні збитки, завдані ними.

На щастя, Олександрійський район лежить достатньо далеко від океанів та центрів тектонічних збурень, від яких поширюються страшні смерчі і струси земної кори. Та стихія є стихією: навіть порівняно невелика і лагідна травнева злива може іноді принести чимало неприємностей… Наприклад, жителі села Попельнастого, як манни небесної, чекали півтора місяці дощу, а коли він пройшов, зовсім не зраділи. Особливо ті селяни, чиї городи розташовані на пологих схилах: коротка, але інтенсивна злива начисто змила або замулила все, що тільки-но посходило на городах.

Постраждали гсподарства і тих людей, чиї будинки розміщені в інших рельєфних незручностях: рівень зливових потоків подекуди сягав вікон будівель; за лічені хвилини вода, змішана з багнюкою, повиносила з дворів та знищила багато домашньої живності, яка не встигла знайти собі безпечних схованок. Бурхливі води місцями безслідно виносили навіть дерев'яні клітки з кролями. В інших населених пунктах також мали місце зливи різної інтенсивності, шкода від яких посилювалась ще й градом.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: