Хроники Александрии

Житло для молоді

, 28.05.2013

Тільки-но затвердивши програму забезпечення житлом дітей-сиріт. виконавчий комітет поставив на квартирний облік за місцем проживання з правом першочергового отримання житла 46 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування віком від 15 до 20 років.

А на одній з чергових сесій міської ради буде розглянута та затверджена ще й програма по забезпеченню житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян на 2013–2017 роки. Розв'язати житлову проблему міська влада сподівається за рахунок виконання державних програм, зокрема, цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла. Однак згадана програма орієнтована не лише на молоді сім'ї, та ще и вимагає наявності у громадян значної суми власних коштів для придбання житла, а у молодих сімей та одиноких громадян такі фінансові ресурси відсутні.

Другий спосіб виходу із ситуації — виконання ще однієї окремої державної програми — забезпечення молоді житлом. Передбачається удосконалення механізму пільгового довгострокового кредитування будівництва (реконструкції) і придбання житла для молоді, а також залучення інвестицій у молодіжне житлове будівництво, пільгове кредитування молоді.

В Олександрії для реалізації програми планується передбачити кошти у місцевому бюджеті на фінансування часткового погашення відсоткової ставки по кредиту для молодих сімей та одиноких молодих громадян; резервування земельних ділянок під будівництво доступного житла з обов'язковим зазначенням таких земель у генеральному плані міста; придбання та реконструкція житла для згаданих категорій громадян. На жаль, у документі не визначено кінцевого віку громадян, які можуть скористатися програмою. За 5 років на реалізацію програми планується витратити 1 млн. 750 тис. грн. з місцевого бюджету — по 350 тис. грн. на рік.

О. Маріїнська

Комментарии:

 1. Мда… А 3аработать — то где в этом городе на кредит??? В общем найдуться «бедные» которым хорошая скидка нужна…

  ...,
  e8ce424
 2. и это печальная правда — молодежное кредитование — просто скидка для обеспеченных…

  Владимир,
  8e40db1
 3. нафик такое жилье!)

  сс,
  8e94439

Добавить комментарий: