Хроники Александрии

Громадській раді цікаво все

, 17.05.2013

Нещодавно у малій сесійній залі міської ради відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради. Вів засідання голова цього громадського об’єднання Олексій Болілий. До участі у нараді був запрошений міський голова Степан Цапюк.

Перелік питань, винесених на розгляд, був досить широким. Присутні спершу ознайомилися з Інформацією щодо підготовки та проведення в місті свята Дня Перемоги, щодо виконання заходів традиційної акції з ушанування та надання допомоги ветеранам і учасникам Великої Вітчизняної війни під назвою „Зірка пам’яті”, а також про заходи до святкування Дня міста, про висунення кандидатур до участі у щорічному конкурсі „Олександрієць року”.

Стосовно підготовки до свята Дня міста, міський голова повідомив, що для цього створено організаційний комітет, у планах якого проведення спортивних змагань, концертних програм, виставок, конкурсів, нагородження переможців конкурсу на звання „Олександрієць року”. У зв’язку з цим члени громадської ради визначилися з переліком номінантів на це звання.

Принагідне глава міста повідомив, що на відміну від попередніх років, головні святкові заходи цьогорічного Дня міста будуть проходити не на стадіоні „Ніка”, а на площі Леніна. У подальших планах — проведення капітального ремонту міського Палацу урочистих подій, де відбуватимуться різноманітні міські заходи — нагородження, зустрічі з іноземними делегаціями тощо.

У одного з членів ради виникло супутнє запитання: чи не планує міська влада ремонтувати пам’ятник Леніну на однойменній головній площі міста і чи планує що-небудь стосовно нього взагалі? На це міський голова дав чітку і лаконічну відповідь: „Пам’ятник Леніну не значиться у державному реєстрі пам’ятників, не перебуває на балансі міста. Зараз він є об’єктом поклоніння лише олександрійських комуністів, отож їм і вирішувати, що робити з пам’ятником. На мою думку, Комуністична партія зараз фінансово спроможна утримувати його у належному стані. Принаймні ніяких звернень про матеріальну допомогу стосовно цього до міської ради ні від керівництва, ні від рядових членів міської оранізації КПУ не надходило”.

Приблизно таке ж запитання у одного з присутніх на засіданні громадської ради виникло і щодо пам’ятника евреям-жертвам нацизму часів окупації Олександрії фашистськими загарбниками. Пам’ятник, за його словами, також потребує ремонту. На це запитання Степан Цапюк відповів також запитанням: „А чому про цю проблему я дізнаюся лише зараз?”. І порадив звернутись з відповідним запитом в установленому порядку.

Порядок денний засідання не оминув і такого одвічного питання, як проблема вугільної галузі Олександрії. З цього приводу присутні заслухали інформацію про результати відповідних звернень до вищих органів державної влади, про вирішена як майбутніх виробничих, так І нинішніх соціальних питань. Та судячи з усього, результати таких зверень були не надто втішними. Зокрема міський голова, не вдаючись у подробиці, лише коротко повідомив, що нещодавно надійшла відповідь від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Втім, здається, Степан Цапюк і сам не дуже поділяє надмірний оптимізм стосовно того, що держава найближчим часом дуже зацікавиться олександрійським бурим вугіллям. „Фахівці підрахували, що для того, аби тільки відкачати воду з Костянтинівського розрізу, при існуючих потужностях треба два з половиною роки, отож висновки робіть самі”, — сказав очільник міста.

На завершення до присутніх громадської ради було доведено інформацію про проект Концепції реформування місцевого самоврядування.

О. Іванченко

Комментарии:

 1. Совещание подчиненных у своего начальника. Протокол составлен, галочка поставлена, все довольны и счастливы. Занавес. Только причем тут общественность. Алнет похоронен рецензиями на бред Александрийского тыжня, все надоело, Ухожу и больше ни ногой

  forsage,
  ae61926
  • Согшласен. Прикормленная публика собралась. Неудобных вопросов не задают.

   Современник,
   549bd32
 2. это какой то бред.цапюк ничего не хочет в городе делать и бедный ничего не знает.а какое отношение имеет громадська рада до кандидатур александриец года ведь есть комиссия и депутаты или уже решает сама единолично власть и нелигитивная громадська рада .

  антон,
  f43ea87

Добавить комментарий: