Хроники Александрии

„Домушник” не на того нарвався

, 2.05.2013

Квітневого ранку увагу жителя однієї з багатоповерхівок, що на бульварі 60 років СРСР, привернув незнайомець. Чоловік, приблизно років 35-ти, неквапливо походжав сходами всередині під’їзду і ніби чогось очікував. Мешканець поцікавився, що тому потрібно і кого це він виглядає у такий вранішній час. Незнайомця, здається, таке просте запитання застало зненацька: пробурмотівши у відповідь щось малозрозуміле, він поквапився зникнути з очей цікавого громадянина. Та житель будинку вже запідозрив недобре і не збирався так просто відпускати випадкового зустрічного. Тим більше, що приводів для підозр у чоловіка було достатньо: лише протягом трьох місяців нинішнього року саме в цьому будинку вже було скоєно три квартирні крадіжки!

„Якщо тікає — значить, сумління не чисте”, — вирішив житель і накинувся на незнайомця, не даючи йому накивати п’ятами. На шум збіглися інші розлючені мешканці будинку, з чіпких рук яких вирватися у непроханого гостя вже не було жодного шансу. Аж до приїзду міліції, яку не забули викликати завбачливі люди, перш ніж нам’яти боки об’єкта своєї уваги. Передчуття людей не підвело: у незнайомця при собі був нехитрий слюсарний інструмент, і він навіть завбачливо встиг надягти рукавички… При подальших з’ясуваннях стало відомо, що уважний громадянин затримав не кого іншого, а квартирного злодія-рецидивіста. „Домушник” 1977 року народження, недавно звільнився з місць позбавлення волі і деякий час проживав у знайомих в одному з навколишніх сіл. Але колишні пристрасті до легкої наживи взяли гору, отож він прибув до Олександрії, де знову взявся за старе. Як зізнався правоохоронцям затриманий, його передусім цікавили двері квартир, які замикались замками ригельного типу, саме такі він навчився легко відкривати простими підручними засобами (навіть викруткою). І визнав, що одна з недавніх квартирних крадіжок у Південному мікрорайоні нашого міста — на його рахунку (до речі, кажуть, що жителі тієї обікраденої квартири з заявою до міліції чомусь не звертались).

Приблизно місяців зо два тому працівники міліції у місцевих ЗМІ попереджали жителів міста про те, що у ряді багатоповерхових будинків їх жителями були помічені загадкові „маячки-контрольки” — приклеєні пластиліном до одвірка і дверного полотна непримітні шматочки нитки. Таким простим, але поширеним способом квартирні злодії контролюють наявність людей в квартирах, на які „поклали око”. Якщо рано вранці, до того, як люди зазвичай вирушають на роботу, наклеїти такий маячок десь у непомітному місці на двері, а потім пізно ввечері перевірити, то при наявності цілої наліпки висновок напрошується сам собою: в квартирі, ймовірніше за все, нікого немає, отож злодію ніхто не завадить. Саме такі злодійські пристрої виявили на своїх дверях у лютому місяці цього року жителі будинків, що у районі пл. Кірова, і там же мали місце декілька квартирних крадіжок.

Зараз правоохоронці перевіряють причетність затриманого до таких пограбувань. У даному випадку поки що не все вказує на те, що всі пограбування здійснила одна і та ж особа. Наприклад, у затриманого рецидивіста є своє алібі: у той час, як у місті скоювались деякі з недавніх квартирних крадіжок, наш підозрюваний перебував в іншому місці. Отож правоохоронці радять людям і надалі не втрачати пильності і про всі підозрілі прояви повідомляти міліцію.

О. Іванченко

Комментарии:

Добавить комментарий: