Хроники Александрии

Занадто дороге тепло

, 3.04.2013

Дев'ятнадцятого березня міський голова Степан Цапюк провів робочу нараду з питання переведення бюджетних закладів та житлового сектору селища Димитрового на автономне опалення. У нараді взяли участь заступники міського голови, фахівці управління економіки міської ради, керівники комунального підприємства „Теплокомуненерго”. Також були присутніми на нараді представники та керівництво соціальних закладів, розташованих у селищі, селищний голова Димитрового Т. Бандурко.

Головна проблема, яка визрівала протягом декількох останніх опалювальних сезонів і яку мала вирішити нарада, — нерентабельність централізованого теплопостачання у селищі. Так склалося, що цілком дієздатна місцева газова котельня „Теплокомуненерго” останнім часом опалює лише димитрівські селищну раду, музичну школу, амбулаторію загальної практики сімейної медицини, три корпуси та майстерню Н6К „ЗНЗ І-ІІІ ступенів №І2-ДНЗ”, комунальну аптеку та три квартири. Це дуже мале навантаження для сучасної котельні, яка проектувалася свого часу для опалення всього селища (за словами головного інженера ТКЕ Анатолія Молчана, при проектному навантаженні котельні 6 Гкал фактичне становить лише 0,57 Гкал). Як наслідок, підприємство вже минулого опалювального сезону понесло збитків на один мільйон гривень, те ж саме відбулося і нинішнього сезону. Погіршує ситуацію, за словами директора ТКЕ Алли Грибачової, і незадовільний стан теплових мереж, що спричиняє додаткові втрати тепла в них.

„Ми не настільки багаті, щоб терпіти такі збитки”, — зауважив на це міський голова.

Отож усі присутні зійшлись на думці, що подальша експлуатація потужної котельні є недоцільною і слід переводити згадані об'єкти на автономні джерела опалення.

Але які саме? Тут думки дещо розділилися: міський голова розглядав, як варіант, альтернативні види — сучасні толочні установки, які працюють на дешевому біопаливі, піролізному газі, щепі, пілетах тощо. Крім дешевизни, такі установки, на відміну від газових, не потребують спеціально навченого обслуговуючого персоналу, дозволів на експлуатацію і обов'язкових періодичних опосвідчень спеціалістами. Але, на думку начальника управління економіки А. Садоміченка, в них є головний недолік: гарантований ринок альтернативного палива ще не відлагоджений, тож може статись, що топити установки буде нічим.

Урешті результатом наради було таке рішення: створити робочу групу, яка повинна вивчити всі можливі шляхи здешевлення опалення селища і порівняти їх економічну доцільність на всіх етапах, починаючи від проектування і до монтажу та експлуатації. Існуюча місцева котельня по закінченні опалювального сезону в Димитровому буде законсервована.

О. Осауленко

Комментарии:

  1. Хочеш завалити діло — створи робочу групу чи тимчасову комісію. це аксіома, не потребуюча доказів.І навіть якщо знайдеться паливо для автономок, то кому чи для кого-чого консервувати димитровську котельню, якій від сили 6років. Чи не простіше її демонтувати і змонтувати згодом десь на Кірова. Там об*єктів для автономного опалення більш ніж вдосталь.

    М,
    0b39898

Добавить комментарий: