Хроники Александрии

Злодійський «маячок»

, 23.03.2013

Ця історія розпочалася відтоді, коли хтось з олександрійців — житель п’ятиповерхівки, що на пл. Кірова, першим помітив на вхідних дверях власної квартири підозрілий предмет: непримітну чорну ниточку, приклеєну також у найнепомітнішому місці — в самому низу дверей одним кінцем до одвірка, а іншим — до дверного полотна. Такий пристрій ще називають «контролька» або «маячок», і слугує він зазвичай для того, аби перевірити, чи відчинялись двері у якийсь проміжок часу. І відразу ж у мешканця квартири виникає тривожне запитання: хто і з якою метою причепив малопомітну «контрольку» на двері? Хто таким чином «пасе» його житло? Висновок напрошується сам собою: це квартирні злодії перевіряють, у який час господарів помешкання немає вдома, аби безперешкодно зробити потім свою чорну справу.

Переляканий житель «хрущовки» стрімголов біжить спершу… ні, не в міліцію — до сусідів, аби поділитись своїми страхами з ними. Стурбовані почутим сусіди передусім перевіряють власні двері і теж виявляють на них залишки обірваної «контрольки»! Далі люди вже разом проходять по всіх поверхах і знаходять на дверях інших квартир ще декілька таких же, але цілих «маячків»… Лише тоді мешканці вирішують звернутись до міліції, а тим часом дізнаються про ще більш моторошну новину: у сусідньому під’їзді цього ж будинку самотня пенсіонерка минулої ночі пережила куди більший страх, ніж вони: видно, прорахувавшись і вирішивши, що в квартирі нікого немає, нічний злодій намагався зламати замок на її вхідних дверях і проникнути в квартиру. На смерть перелякана жінка, коли почула посеред ночі скрегіт злодійського інструмента по той бік своїх дверей, почала спершу кричати, а потім викликала по телефону міліцію. Міліцейський наряд з’явився, але сполоханий злодій (чи злодії), звісно ж, до того часу вже встиг накивати п’ятами.

Отже, висновок може бути лише один, міркували жителі: розклеєні «маячки» — це зовсім не чийсь дурний жарт: «домущники» за їх будинок взялись всерйоз. І як наслідок — у різні боки, як таргани, враз поповзли чутки: в місті діє ціла бригада злодюг…

А що з цього приводу скаже міліція? Ми звернулися до заступника начальника Олександрійського міськвідділу внутрішніх справ, начальника кримінальної міліції Олександра Козловського. За його словами, побоювання жителів, які виявили у себе на дверях квартир підозрілі предмети, небезпідставні. У місті справді, починаючи з січня поточного року, скоєно п’ять квартирних крадіжок. Це ніби й не мало, але така статистика не перевищує середньої, отож говорити про якийсь надмірний сплеск цього виду злочину не варто, вважає Олександр Вячеславович. Якщо детальніше розглянути обставини крадіжок, то, на його думку, чимось особливим вони теж не виділяються і скоєні приблизно однаково: вночі на вхідних дверях квартир простим слюсарним (а можливо, І спеціальним злодійським) інструментом зламується серцевина замка, після чого злочинець легко відкриває двері і проникає в помешкання. Крадуть зазвичай у першу чергу гроші, золоті прикраси, відеотехніку, мікрохвильові пічі, також серед вкрадених речей значаться і доволі незвичні — електрочайники, постільна білизна…

Усі п’ять пограбованих квартир розташовані з першого по третій поверх напевне, з міркувань, аби по швидше втекти з місця злочину, і ще одна деталь: під’їзди, у яких знаходяться пограбовані квартири, замикаються, але грабіжникам це не стало на заваді.

Чи є прямий зв’язок між розклеєними «маячками» і фактами пограбувань — начальник кримінальної міліції вважає, що скоріш за все є. Хоча на зламаних дверях ніяких слідів «контрольок», зрозуміло, не залишилось, але наш співрозмовник стверджує, що це давно поширений серед злочинців спосіб перевірити, живе хтось у квартирі чи ні. Злодій діє так: рано вранці, задовго до того, як люди вирушають на роботу, наклеює непомітно маячок на двері, а потім посеред ночі приходить і перевіряє: якщо наклейка на місці, значить, і вдень тут ніякого руху не було, і ночувати додому ніхто не приходив — людей у квартирі немає. А перед цим він ще прослідкує знадвору по вікнах, чи не вмикалося світло в помешканні…

Усі ці ознаки вказують на те, що такими навичками зазвичай володіють злодії, які вже мали раніше судимість, але, скоріш за все, не заїжджі, а місцеві, вважає майор Олександр Козловський. І хоча, на його думку, підстав для паніки немає, але и легковажно ставитись до всіх підозрілих проявів не варто. Отож правоохоронець дуже просить жителів міста, які помітять щось подібне до описаних вище наліпок на дверях квартир або невідомих осіб, що вештаються по під’їздах тощо, негайно і не роздумуючи повідомляти про це міліцію по тел. 102 або ж для прискорення реагування — за номером 095 739 82 51 (чергова частина). Допомога населення у вигляді своєчасного, по гарячих слідах, інформування міліції у таких випадках просто необхідна, переконаний О. В. Козловський.

Наш кор.

Комментарии:

  1. Да ещё по-осени пятиэтажки на Калинина таким образом обработали. В одном подъезде ограблено 2 квартиры с небольшой временной разницей.

    гость,
    8121041
  2. Детки балуются, а перепуганные жильцы заявления пишут.

    капитан,
    1a95e65

Добавить комментарий: