Хроники Александрии

Нові ліфтові парадокси

, 20.03.2013

Мені вже неодноразово доводилося звертатись на сторінках газет до теми технічного обслуговування олександрійського ліфтового господарства. Отож, здавалося б, у цій царині, повній парадоксів, уже давно можна розібратись, що до чого і розкласти все по поличках. Та де там! Це господарство продовжує дивувати нас все новими гранями своєї творчості. Взяти хоча б останній недавній виступ керівника приватного підприємства „Олександрі-яліфт” Анатолія Тримбача у газеті „Вільне слово”, де він у своєму інтерв'ю знову (вже вкотре) демонструє чудеса власної винахідливості.

Зокрема, в газеті згадується (напевне, не без підказки керівника ПП), що „в рамках міської програми „Ліфти Олександрії” комунальники планують здійснити поточний ремонт кабін та дверей, замінити кнопки та лінолеум, привести до ладу освітлення всередині ліфтів”. Цікаво, на кого розрахована ця байка? Адже всім відомо, що поточні ремонти ліфтів повинні виконуватись підприємством, яке здійснює технічне обслуговування, без якихось там спеціальних програм — на те вони й звуться поточними! Це по-перше. Далі: яке відношення взагалі міська програма з її бюджетним фінансуванням має до приватного підприємства? І якщо для поточних ремонтів ліфтів потрібні кошти, то виникає запитання: а куди ж тоді витрачались і витрачаються гроші, які ПП „Олександріяліфт” справно бере з жителів багатоповерхівок та брало всі попередні роки, як абонплату?

А капітальні ремонти ліфтів справді повинні здійснюватись за рахунок бюджетних коштів. Але не керівник приватної структури одноосібне повинен визначати, скільки одиниць ліфтів підлягають капремонту. Для цього необхідне обстеження механізмів фахівцями за участю представника балансоутримувача ліфтового господарства — „Житлогоспу” зі складенням дефектних актів, і лише після цього можна визначити, скільки ліфтів справді потребують капітального ремонту і відповідно — додаткових коштів. А вже потім слід спланувати, винести на розгляд сесії міської ради та затвердити визначені обсяги робіт і їх фінансування.

Тільки чому приватне підприємство взагалі бере з громадян плату за технічне обслуговування ліфтів, не маючи з ними ніяких договорів (це начальник А. Тримбач сам визнав в інтерв'ю газеті „ВС”)? Втім, звідки ж взятись тим договорам, адже ні ПП, ні громадяни не є власниками ліфтів — балансоутримувачем їх, як відомо, є КП „Житлогосп! І чому це виконком міської ради підвищує тариф для населення за обслуговування ліфтів на користь приватного підприємства (останній раз тариф був змінений рішенням виконавчого комітету минулого року з 0,24 до 0,39 коп. за м²)? Адже наказ Держкомітету України з питань ЖКГ №60 від 24.04.2005 р. зазначає, що тільки балансоутримувач (у нашому випадку — „Житлогосп”) може виносити пропозицію про зміни тарифу. І то лише після попереднього обговорення цих змін з мешканцями будинків.

Тим часом керівник приватної структури скаржиться, при цьому плутаючи прості поняття, що „за минулий рік загальний прибуток підприємства склав 1,8 млн. гривень, і з нього фонд заробітної плати — 1,7 мільйона гривень”. І тут же зауважує: „назвати прибутковим підприємство складно”. Як таке може бути — прибуток 1,8 мільйона і підприємство — неприбуткове?! Очевидно, Анатолій Степанович хотів сказати: не прибуток, а дохід підприємства, а це — різні речі. Тільки якщо у нього заробітна плата з'їдає майже весь дохід, тоді виникає запитання, як же підприємство взагалі існує, адже у комунальному господарстві фонд зарплати зазвичай сягає не більше 40% від доходу. Та якщо навіть так, то це — проблеми лише керівника приватної структури, і при чому тут міська влада та жителі міста? Адже у таких випадках розраховують витрати на зарплату відповідно до штату працівників. А він, як зазначає сам А. Тримбач у статті, у нього налічує 60 осіб. От тільки працівників, які безпосередньо обслуговують механізми, у нього… не більше 14-ти чоловік. Що тоді робить решта 46 осіб? Чи не тому ця жменя електромеханіків хронічно не встигає щодобово обійти і оглянути всі 304 працюючі ліфти, як того вимагають правила?

Звичайно, директор приватного підприємства може тримати працівників стільки, скільки захоче — хоч і 500 чоловік. Тільки й забезпечувати їх роботою і зарплатою теж повинен він сам, а не канючити щоразу у міської влади бюджетні гроші та підвищувати абонплату з ні в чому не винних жителів будинків. От і виходить, що керівник ПП-монополіста, яке навіть не брало участі у конкурсі на право виконання робіт з обслуговування комунального майна — ліфтів, диктує всім власні умови. \ при цьому навіть не вважає за потрібне рахуватися з думкою спеціально призначеного фахівця „Житлогоспу” — особи, відповідальної за технічний стан ліфтів. Я поцікавився, чи технічне обслуговування цих об'єктів відбувається за присутності цього посадовця? Відповідь відповідального, як і раніше, виявилась заперечною: працівники „Олександріяліфт” його вперто ігнорують. Так само, як і до цього, вони не надають йому планів-графіків і технологічних процесів на виконання всіх передбачених нормативами робіт. Тобто, як і раніше, управи на керівника ПП — ніякої.

Інтерв'ю директора А. Тримбача закінчується пафосно: За техніку безпеки відповідають всі працівники підприємства. Ми гарантуємо якість роботи ліфтів і несемо повну відповідальність за здоров'я і життя наших абонентів”. На жаль, це знову ж таки лише слова: згідно з чинним порядком, цю саму відповідальність несе власник (балансоутримувач) ліфтів, інакше кажучи, посадові особи „Житлогоспу”. Ті самі, перед якими директор ПП зовсім не вважає за потрібне занадто розкривати свої виробничі плани…

Леонід Злакоман, депутат чотирьох попередніх скликань місцевого самоврядування

Комментарии:

 1. в Александрии превышены все двойные сроки эксплуатации кабин лифта.

  после 25 лет эксплуатации кабина лифта подлежит замене.

  прошло уже свыше 30 лет с момента сдачи в эксплуатацию кабин лифта!

  за весь период эксплуатации кто-нибудь менял стальные канаты кабины и противовеса?!

  какие могут быть акты и капремонты?!

  масло с редуктора капает на крышу кабины вонь стоит в лифте.

  к проблеме нужно обращать первых лиц государства.

  http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=153&with_photo_id=86314429&order=date_desc&user=2004992

  kobresia,
  c177a1d
  • Фото похоже на машинный зал в общежитии «Уголек» до ремонта. Оно?

   O6OpOTeHb,
   287a6f6
 2. kobresia, бред написала.

  123456,
  efa424f
  • тролль 123456, 21.03.2013 —

   когда будут из шахты лифта выковыривать вспомни про «бред»

   kobresia,
   e6b0b5f
   • С чего Вы взяли, что какой-то работник Житлогоспа даже с самой высокой квалификацией может контролировать состояние лифтового хозяйства, вот в этом бред. Для этого есть гостехнадзор и профессиональные инспектора, все что не так опечатывается на раз-два, не работал бы не говорил. Статья Злакомана — очередная дешевая заказуха, впрочем как всегда. Наверное кто-то с кем-то не поделился

    forsage,
    ccc8dba
 3. когда асфальт сделают по красноармейской

  саша,
  4d99c27
  • леонид много раз поднимал этот вопрос в печати никто не реагирует это до первого несчастного случая а потом все будут умничать

   дрон,
   0b68bbc
 4. kobresia явно НТВ ужастиков насмотрелась про лифты. Ты себе повыкавыривай сначала какашки из ушей и головного мозга, ибо по первому посту видно что ты дилетант\ка в этом вопросе.

  123456,
  efa424f
 5. тролина 123456, 22.03.2013 — тяжело правде в глаза смотреть?

  всему лифтовому хозяйству настал конец.

  отис в гробу переворачивается.

  для тебя кретина скажу — телевизор и нтв отсутствуют.

  зы

  тролль 123456, 22.03.2013 — иди выпей йду хуло.

  kobresia,
  b57994c
 6. До каких пор лифты будут «возить» квадратуру площадей квартир, а не самих жителей?! Почему бы и в автобусах не требовать аналогичную справку…

  Современник,
  d1388d2
 7. працівники „Олександріяліфт” — отримують з/п з затримкою в (!)пiвроку.
  Якi ще можуть виникати запитання?
  Я дуже сподiваюсь, що цю статтю побачить хтось зi спiвробiтникiв КРУ, i це ПП перевiрять як слiд!!!
  Р.S. Тримбач та Окунь давно заслуговують батога… — моя власна думка )))

  !Токарь,
  ba118c8
  • А вони й не будуть отримувати зарплату до тих пір, поки на 14 робітників буде буде 46 дармоїдів. І це ефективність приватного власника! Раніше був штатний розклад (це при державній власності), фонд заробітної плати. А «ефективний власник» позводив у кучу кумів-сватів-братів і доє людей яким ніде подітися і які повинні обробляти всю ту свору.

   М,
   e702b97
 8. Никак не могу понять почему плата за лифт начисляется с кв.метра .

  николай,
  bcc98d0
 9. А не хочет, министерство, разработать правило начисления тарифа, за пользование лифтом. 21 век, а мы пользуемся правилами «1913» года, утрирую конечно, но ведь ни одного грамотного специалиста в ж.к.х. в стране нет. Этот вопрос поднимают во всех регионах, а воз и ныне там.

  Леонид,
  98c3870
 10. у нас не в хкх нет спецов, спецов своего дела нет и в стране, имею ввиду кабмин и т. д.

  DDT,
  b730c1f
 11. кто же законы нормальные будет принимать

  DDT,
  b730c1f
 12. С исчезновением ОРИГИНАЛА Алнет стал не интересен. Куда пропал, оригинал?! Он бы рассказал где настоящие профессионалы…

  МММ,
  d6ab0cb
 13. Гастарбайтер Оригинал зарабатывает на кусок хлеба у ненавистных москалей. Мешки таскать — это Вам не в инете вещать

  Аноним,
  20837c7
 14. Мій чоловік поїхав у Росію на заробітки і у нього там нема Інтернету. Він наказав мені коментувати статті на Алнеті, але у мене не має на це часу. Ось приїде він усім дасть, а у першу чергу ПР, які розвалюють нашу країну. Але щоб з ними боротись потрібно, щоб у країні проживали громадяни, а не вівці. Поки цього не буде, а цього ще довго не буде дерибан буде продовжуватись і далі. Призначені тією ж владою керівники будуть обслуговувати тільки собі подібних і відмовлятись допомагати людям. У цієї злочинної влади знову будуть винні звісно не вони, а попередники Але за теперішні злочини потрібно нести відповідальність самім. І за свою жадібність, і за свою безмозглість, і за смертельний страх якій досі є у багатьох людей які з ними не погоджуються. Скільки ще ця влада буде знущатися над народом України? Невже ми всі будемо і далі це терпіти?

  дружина орігінала,
  6db9a2f
  • ЦЯ ВЛАДА- будет измываться уничтожать страну и народ ровно до того времени-ПОКА МЫ-превратившись в быдло ракостоящее будем этой бандитской власти гопников это позволять Пока будем сопеть и терпеть Смотреть на мучения своих детей не имея возможности их лечить Хоронить преждевременно своих родителей-по тому же поводу Пока толпами будем бродить в безработных Пока на наших глазах наши дети подростки ширяются ворую пьют-заняться нечем-они никому не нужны Они нигде не востребованы Пока будем смотреть как криминальные гопники с несудимым ПРОФФФФФФФССОРОМ КАКАДЕМИКОМ будет дограбливать страну Позорить Украину на весь мир Пока местные власти-бандитские и ничтожные воры и беспредельщики творят свои черные дела на наших глазах-а мы молчим глядя на это ничтожество Пока за гречку продаем не только свои голоса-но и души Такое быдло-а не народ-не имеет права на человеческую жизнь Не заслужило А когда поймем-встанем все- и заявим этой синеблевотной мрази ДОСИТЬ-тогда и появится надежда на человеческую жизнь

   Анна,
   f317a5d
 15. Странно. Так ненавидеть соседа и наниматься к нему в батраки. Где логика?

  МММ,
  d6ab0cb
 16. Анна 5 балов

  DDT,
  8030aff

Добавить комментарий: