Хроники Александрии

У транспортної міліції клопоту вистачає

, 2.03.2013

Поряд з відомим всім нам приміщенням залізничної станції Олександрія є зовні непоказова (особливо якщо порівнювати з сучасною архітектурою вокзалу) старовинна одноповерхова будівля — лінійне відділення транспортної міліції. Такою ж не надто помітною на перший погляд є і робота працівників відділення: хіба що подорожній, який час коротає у вокзальному залі очікування, зверне увагу на людину в погонах, котра, не поспішаючи, походжає по перону чи виходить до щойно прибулого пасажирського потягу на посадкову платформу…

Але це — якщо не придивлятись. Якщо ж погортати журнал реєстрації повідомлень, то стане зрозумілим: коло службових обов’язків транспортних міліціонерів не обмежується одними лише прогулянками по перону. Про специфіку роботи цієї правоохоронної служби ми розмовляємо з заступником начальника лінійного відділення майором міліції Русланом Павловим.

За його словами, нинішній рік (якщо говорити про сферу роботи даного підрозділу) розпочався доволі спокійно: ось 9 січня працівниками відділення по гарячих слідах розкрито крадіжку в підсобному приміщенні залізниці у районі Березівки, злодій затриманий, крадене майно у нього вилучене. Та ще того ж місяця на території станції Олександрія затримано громадянина, який мав при собі 5,1 грама коноплі. Проти нього порушено кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу, тобто — зберігання наркотиків. Якщо ж говорити про минулий рік, то перелік правопорушень з компетенції підрозділу є набагато різноманітнішим, говорить Руслан Олександрович:

— Найпоширенішими злочинами, з точки зору транспортної міліції, залишаються крадіжки, наприклад, вантажів з рухомого складу та залізничних приміщень. Трапляється, крадуть, що прийдеться: від металопрокату до… вугілля. А ще доволі поширеними є крадіжки особистого майна пасажирів у потягах. Але це не те сумнозвісне колись потягове злодійство — такого явища зараз уже немає. Просто характерною є ситуація: пасажир у вагоні приліг задрімати, а свій дорогий мобільний телефон залишив на столику. І сусід по купе чи інший пасажир не втримався від спокуси прибрати те, що погано лежить. Такі випадки непоодинокі.

Кор.: — Які дії працівників міліції у таких випадках?

— Специфіка таких правопорушень полягає у тому, що вони здійснюються у русі: поки до нас надійде повідомлення про злочин, залізничний потяг буде вже на певній відстані від місця події. Згідно з існуючим порядком, ми таке повідомлення розглядаємо, а потім відправляємо у те відділення, де було виявлено правопорушення. Наприклад, якщо злочин стався в районі станції ім. Шевченка, то ми реєструємо повідомлення, а потім пересилаємо у тамтешнє відділення.

Узагалі перелік цим далеко не вичерпується. „Забезпечення правопорядку” — ось таке лаконічне, але дуже містке формулювання передбачає запобігання різноманітним порушенням, навіть таким, як незаконна вирубка зелених насаджень (лісосмуг) поблизу залізничних колій, розпиття алкогольних напоїв у потягах, на вокзалах та привокзальних площах, паління, в непристосованих місцях. При цьому головний акцент робиться на діях неповнолітніх. Наприклад, нещодавно мав місце такий випадок: нам довелося провести роз’яснювальну роботу з підлітком, який пив пиво на вокзалі, і скласти протокол про адміністративне правопорушення на його батьків, як це велить закон. Або перевезення недозволених предметів, іноді люди самі не відають, що чинять: купив пасажир на ринку в Олександрії ножа розміром з добрий тесак, сів з ним у потяг, а нам потім пояснює, що це лише для того, щоб у дорозі порізати сало… Такий громадянин навіть не здогадується (принаймні, так запевняє), що в його діях є склад злочину. Виявляються подібні випадки зазвичай тоді, коли відбувається яке-небудь правопорушення і працівники міліції повинні провести огляд речей.

— Чи були серйозніші правопорушення?

— Так, минулого року сталося три крадіжки деталей верхньої будови залізничних колій. Усі випадки розкриті, проти винних порушено кримінальні справи відразу за двома статтями — крадіжка технологічних виробів та створення загрози безпеці руху. А це вже дуже серйозно, адже зрозуміло, наскільки трагічні наслідки може мати така гонитва за копійчаною легкою наживою. Найбільш криміногенним місцем у цьому плані завжди був відрізок між Березівкою і Користівкою. Неважко здогадатись, який контингент з місцевих жителів займається цим промислом…

Або ось ще один приклад легковажної поведінки, яка має злочинне забарвлення: група підлітків гуляла поблизу залізничного мосту в районі 8-ї школи і розважалась тим, що кидала каміння по потягах, котрі проходили повз. Особи неповнолітніх були встановлені, на їхніх батьків складені адміністративні протоколи, матеріали передані в суд, — сказав майор Руслан Павлов.

О. Осамленко

Комментарии:

Добавить комментарий: