Хроники Александрии

Два вбивства і розбій протягом чотирьох діб

, 16.02.2013

Останні дні січня значно додали роботи олександрійським правоохоронним органам: у цей час у місті було скоєно принаймні три тяжкі злочини. Чутки про них відразу ж поширились містом і мали певний громадський резонанс. За роз’ясненнями з приводу даних злочинних проявів ми звернулись до прокурора м. Олександрії Вадима Малкова. Ось що він розповів:

— Двадцять сьомого січня о 3-й годині 25 хвилин до чергової частини Олександрійського міськвідділу УМВС у Кіровоградській області по телефону надійшло повідомлення про те, що в одному з приватних домоволодінь по вул. Кошового в сел. Димитровому виявлено труп громадянина 1972 року народження зі слідами насильницької смерті. Повідомлення було зареєстроване в черговій частині Олександрійського міськвідділу міліції.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група за моєю участю, працівники криміналістичної лабораторії НДКЦ при MB УМВС, кінолог зі службовою собакою. Був проведений огляд і знайдені та вилучені предмети, які мали на собі сліди злочину, а даний факт того ж дня внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань з відповідним номером та попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Знайдено також і знаряддя злочину.

Повинен повідомити, що силами правоохоронних органів уже чотири дні потому затримано (до речі, на території Іншої області нашої держави) особу, яка підозрюється у скоєнні вбивства. До суду було направлено клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Кор.: — Вадиме Вячеславовичу, але це не останній факт, пов’язаний з насильницьким позбавленням життя людини?

— Так, наступне повідомлення надійшло до міліції (також по телефону) ЗО січня о 16-й год. 25 хвилин: у квартирі одного з будинків, розташованого по вул. Садовій в Олександрії, знайдено труп чоловіка 1958 року народження з ознаками насильницької смерті. Випадок також був внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань з аналогічною попередньою кваліфікацією (ч.1 ст.115 ККУ). Слід зауважити, що кваліфікація поки що не є остаточною, оскільки необхідно спершу дочекатись висновків судово-медичної експертизи. Але виявлені слідчо-оперативною групою за моєю участю та криміналістами лабораторії НДКЦ обставини дають підстави вважати цей факт умисним убивством. На місці події знайдені предмети, які мають сліди злочину і можуть бути знаряддям убивства.

Що ж стосується безпосередніх винуватців — на даний час встановлено коло осіб, які можуть вважатись причетними до злочину, ведеться слідство.

Того ж дня, 30 січня, правоохоронні органи отримали повідомлення ще про один злочинний прояв, який хоча й не мав трагічних наслідків, однак кваліфікується, як тяжкий злочин. Особливість в тому, що спроба його скоєння була зухвалою і спрямована проти малолітнього.

У кількох словах все відбувалося так: 38-річний житель Олександрії десь близько о пів на сімнадцяту годину прямо на вулиці Звєрєва здійснив напад на хлопчика 2003 року народження, застосував до нього насильство, небезпечне для здоров’я та життя дитини, з метою заволодіння особистим майном потерпілого -мобільним телефоном. Але сталося так, що випадковим свідком став перехожий, який втрутився у розвиток події. Саме його свідома громадянська позиція і перешкодила здійсненню злочинного наміру.

Винуватця було затримано, до Олександрійського міськрайонного суду внесено клопотання про обрання проти нього запобіжного заходу — домашнього арешту, оскільки є підстави вважати про проведення психіатричної та наркологічної експертизи (затриманий на даний час не може пояснити мотивацію свого вчинку). Ось такі три злочини протягом декількох днів.

— Не зайве буде нагадати про міри покарання за такі злочини.

— Стаття 115 ч.1 (умисне вбивство) передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років. Стаття 187 ч.1 ККУ (розбійний напад) має ширший діапазон міри відповідальності: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 80 до 240 годин, виправні роботи строком до 2-х років, або арешт до 6 місяців, чи позбавлення волі в залежності від обтяжуючих обставин. У даному випадку напад на малолітнього є саме такою обставиною.

Від редакції. У розмові прокурор міста Вадим Маяков утримався від деталей кримінальних подій з тих міркувань, що слідство по справах ще триває, і пообіцяв повідомити про його результати по завершенні справ. З інших джерел нам відомо лише, що в обох випадках убивства були скоєні після вживання учасниками подій значної кількості алкоголю і внаслідок п’яних сварок. У першому випадку у пиятиці брали участь троє осіб (одна з них жінка), в іншому — четверо чоловіків. Дехто з учасників, у тому числі й обидві жертви, раніше мали значні проблеми з законом. Крім того, в обох випадках всі особи так чи інакше були знайомі між собою.

О. Наріжний

Комментарии:

Добавить комментарий: