Хроники Александрии

Консультація юриста. Соціальні і майнові питання

, 3.08.2011

Запитання 1:

Мені 22 роки, на сьогоднішній день ніде не навчаюсь, здійснюю догляд за своєю матір’ю, яка є недієздатною внаслідок психічної захворювання.

Нещодавно мені прийшов виклик до міського комісаріату для проходження призовної комісії. Підкажіть будь ласка, чи можуть мене призвати на службу в армію, адже нікому буде доглядати за моєю матір’ю?

Відповідь:

Законом України „Про військовий обов’язок і військову службу” передбачається, що відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за бажанням надається призовникам, які мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) чи інших осіб над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо зазначені особи не мають інших працездатних осіб — громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати.

Для того, щоб отримати Рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, слід звернутися до міського комісаріату, з підтверджуючими документами.

Запитання 2:

Півроку тому я розірвала шлюб з чоловіком, за спільною згодою через (РАЦС). Нещодавно він почав вимагати від мене половину квартири в якій ми проживали весь цей час, яку мені подарували ще на наші заручини, мої батьки.

Чи має він право претендувати на половину квартири, якщо в шлюбі з ним ми прожили більше десяти рокі?

Відповідь:

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 57 Сімейного кодексу України роздільним є майно, яке кожен з подружжя набув до шлюбу. Реєстрація шлюбу не змінює правового режиму майна, яке було набуте кожним із подружжя раніше. Майно, яке було набуте кожним із подружжя до шлюбу, зберігає режим роздільності незалежно від тривалості шлюбу, навіть якщо цим майном користувався не лише власник, а й другий з подружжя.

Однією з причин поділу даного житла пропорційно між вами може бути той факт, що майно житло яке ви використовували за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат. Але дане питання може бути вирішено виключно в судовому порядку.

Андрій Гулий, Перша юридична контора.

Комментарии:

  1. Советую адмиитрации сайта убрать эту публикацию. после ответа юристов что-либо комментировать ннецелеобразно

    стрелочник,
    47e3492

Добавить комментарий: