Хроники Александрии

Консультація юриста. Призначення допомоги на новонароджену дитину

, 27.07.2011

Запитання 1:

Я вийшла заміж вдруге, мені скоро народжувати. Від першого шлюбу маю двох дітей віком 10 та 7 років. У разі призначення допомоги на новонароджену дитину вона буде рахуватись, як перша дитина чи третя?

Відповідь:

У відповідності до законодавства дитиною вважається — особа віком до 18 років (повноліття), отже Ваша новонароджена дитина буде рахуватись, як третя дитина і відповідно розмір допомоги при народжені дитини буде призначений як на третю дитину. При зверненні за призначенням допомоги при народженні третьої дитини, слід подавати довідку про склад сім’ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги.

Запитання 2:

У вересні 1985 року мене було прийнято на роботу монтажником радіоапаратури на завод.

Починаючи з липня 2009 року заробітну плату мені стали виплачувати нерегулярно. Внаслідок чого на момент мого звільнення, за відповідачем утворилася заборгованість по заробітній платі, яку виплатити мені відмовилися, у зв’язку з відсутністю грошових коштів.

Підкажіть, будь ласка, як я можу стягнути свої зароблені кошти з роботодавця.

Відповідь:

Звичайно дії роботодавця є незаконними, оскільки у відповідності з ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Також у відповідності з ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Першочергово вам слід звернутись до роботодавця з вимогою видати вам довідку про нараховану, але не виплачену заробітну плати, а вже потім звертатись до суду з заявою про видати судовий наказ про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.

Андрій Гулий, Перша юридична контора

Комментарии:

  1. Моя сестра має двох повнолітніх дітей. Їй народжувати у жовтні. Новонарождена дитина буде вважатись першою чи третьою при призначенні виплати на новонароджену дитину.

    надежда,
    335bfec
  2. Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, чи можна допомогу на дитину, яку я маю отримувати протягом чотирьох років, отримати за один раз.Підстава — відсутність житла.

    Альона,
    b0d683d
    • Не можна — гроші ви отримуєте на дитину, а не на поліпшення житлових умов

      forsage,
      19f5025
  3. Дитина безумовно буде третьою. Підтвердження — свідоцтва про народження всіх дітей. Те, що діти Вашої знайомої повнолітні, ніяким чином не спростовує того, що ви народили саме ТРЕТЮ дитину.
    Тепер Альона. Домомога спрямована виключно на дитину і ніяким чином не може бути використана на забаганки: ремонти, будівництва, купівля авто, тощо. Відберуть.

    оригінал,
    08557a7
  4. народила закордоном дитину,від українця,чи можу якимось чином виробити допомогу?зараз дитині 2місяці живем в італії..

    ліда,
    c44df1a

Добавить комментарий: