Хроники Александрии

Про мінуси автономного опалення

, 24.04.2008

На нараді секретарів міських рад, яку провела нещодавно асоціація міст України, делегати від деяких невеликих за чисельністю населення міст з жалем згадували про ліквідоване централізоване опалення.

Справа в тому, що їх місцева влада, давши необмежений дозвіл на встановлення автономних систем опалення у квартирах багатоповерхівок, уже отримала негативні наслідки: через нерівномірність опалення житлових приміщень, а також через повну його відсутність у підвалах та місцях загального користування будівлі стали давати усадку і тріщини будівельних конструктивів. Про це повідомила на одному з днів депутата секретар Олександрійської міської ради Олена Богоявленська, яка також відвідала згадану нараду.

Комментарии:

 1. Ржу, практически из-под стола…
  т.е. центральное отопление настолько плохо отапливает квартиры, что если рядом люди сами себе отапливают нормально (а еще и дешевле), то создается такой контраст температур, что «…будівлі стали давати усадку і тріщини будівельних конструктивів…» люди добрые (обращение к тем, кого это касается), хоть не позорьтесь! не признавались бы!
  вот теперь еще и лечите дома за то, что раньше не предоставили населению таких условий, от которых бы они не убегали к установке автономки…
  люди готовы устроить дома у себя буквально погром, заплатить немалые деньги, лишь бы только не вам платить!
  ПОЗОР ЦЕНТРАЛЬНОМУ ОТОПЛЕНИЮ!!!

  Ge[ksq,
  918181a
 2. Полностью поддерживаю предыдущего оратора.

  Сам сижу на автономке,
  a222798
 3. статья бредовая это факт (мол не ставьте отопление а то дом развалится) Дом валится не от индивидуального отопления а от того что всевозможные течи и отсутсвие продуманной вентиляции в подвальных помещениях не устраняются годами

  nov,
  42a6060
 4. Центральное отопление это бизнес. На холодных батареях греют руки многие из властьимущих, поэтому этот бред будет нестись всегда.

  J.,
  c6c1a52
 5. А ещё интересно, сколько наших местных депутатов пользуются автономкой? Думаю- большинство, в том числе и сама Елена Богоявленская. Наверняка, после этих громких слов они «сожалевают о проведённом автономном отоплении и кусают локти из сожаления к нанесённого их дому вреда». Посмешище!

  Заинтересованное лицо,
  d24383d
 6. Заинтересованном лицу

  Был дурак. В свое время не поставил. Теперь «локти кусаю». Тебе легче стало?

  Аноним,
  812d7e9
 7. Центральное отопление золотая жила для местних властей и грабёж населения. Преимущество автономного отопления неоспоримо.

  жорж,
  1e79240
 8. Газове автономне опалення квартир багатоквартирних житлових будинків дійсно має свої переваги у порівнянні з централізованим теплопостачанням. По-перше це комфорт. Ви автономні і можете включити опалення квартири тоді, коли вважаєте необхідним і підтримувати в ній будь-яку температуру.
  Крім того, ви можете додатково утеплити квартиру і реально побачити отриману економію, завдяки зменшенню втрат тепла.
  Але головна перевага полягає в тому, що державні службовці верхніх
  ешелонів влади економічними важелями стимулюють впровадження газового автономного опалення квартир. В порівнянні з вами, підприємства теплових мереж і, відповідно, ті, хто отримують від них тепло, платять, як раніше, так і згідно останніх постанов НКРЕ України зараз, дорожче за газ у 1.8 рази, за електроенергію в 3,4 рази, за воду в 1,3 рази. Відповідно за опалення своєї квартири ви будете платити. і по нинішнім. цінам в 2 рази дешевше.
  З цієї причини частина мешканців, навіть в нових збудованих житлових будинках з даховими котельнями, відключаються від внутрішніх систем опалення та гарячого водопостачання цих будинків та переходять на індивідуальне газове опалення квартир.
  Зменшення вартості газу та електроенергії на опалення щодо більш забезпечених верств населення, за рахунок менш забезпечених, у яких немає коштів на встановлення автономного опалення — це несправедливо. На жаль цінова політика на енергоносії практично не міняється.
  Економічне стимулювання впровадження газового автономного опалення
  квартир багатоквартирних житлових будинків було б доцільним, якби воно немало недоліків, втрати від яких, на мій погляд, набагато більші переваг.
  Із засобів масової інформації відомо, що тривалість життя в Україні скоротилася з 71 до 65 років. Основний недолік газового автономного опалення квартир полягає в тому, що, згідно нижченаведених доказів,суттєву
  частку в сприянні зниження тривалості життя в Україні і яка з часом буде збільшуватись, зараз вносить газове автономне опалення квартир.
  Для забезпечення необхідного коефіціента корисної дії, в газовому обладнанні автономного опалення квартир повинен спалюватися газ з відносно невеликим надлишком повітря, що надходять для горіння, і, відповідно, з високою температурою полум’я, як і у великих котлах.
  Відповідно, кількість та склад шкідливих речовин в димових газах,що утворюються при спалюванні газу в обладнанні автономного опалення квартир, не відрізняються від кількості та складу шкідливих речовин в димових газах великих котлів, в саме концентрації: оксидів вуглецю, оксидів та діоксидів азоту, бенз/а/пиренів, ртуті та її сполук.Для того, щоб не відбулося перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у повітрі, яким ми дихаємо і, відповідно, негативного їх впливу на організм людини, необхідно знати, на яких відстанях від виходу з димової труби шкідливі речовини, що знаходяться в димових газах, стають нешкідливими. Звідси випливає, що при проектуванні газового автономного опалення квартир, необхідно виконувати розрахунок розсіювання в атмосфері шкідливих речовин до гранично допустимих концентрацій. Однак, в інтересах бізнесу та в порушення статей 16 і 50 Конституції України, у державні будівельні норми ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» вимогу виконувати розрахунки розсіювання викидів шкідливих речовинн від автономного опалення,на мій погляд,зумисно не передбачено по наведених
  нижче причинам.
  Щоб переконатися в тому, що шкідливі речовини, які знаходяться у складі димових газів, становлять загрозу здоров’ю, виконаємо нескладний розрахунок і визначимо, у скільки разів димові гази повинні бути розведені повітрям, щоб шкідливі речовини,що в них знаходяться досягли гранично допустимих концентрацій і стали безпечними.
  Кількість шкідливих речовин, що знаходяться в димових газах, приймемо відповідно до вимог державного стандарту України ДСТУ 4059-2001 «Апарат газові одно — та двоконтурні, з примусовим обігом води. Загальні технічні умови «, за яким здійснюється атестація газового обладнання для автономного опалення квартир.Цим стандартом в продуктах згорання
  (димових газах), що надходять в атмосферу, нормується граничний вміст оксидів вуглецю, а також спільну концентрацію оксидів і діоксидів азоту, в розмірності, приведеної до оксидів азоту.
  Відповідно до цього стандарту в нерозбавлених димових газах кон —
  рація оксидів вуглецю, для всіх типів пальників повинна бути не більше
  125 мг/м3.
  Концентрація в нерозбавлених димових газах оксидів азоту, частково залежить від типу газового пальника і становить: для опалювальних приладів з атмосферними пальниками — 240 мг/м3 і, для опалювальних приладів з пальниками, з примусовою подачею повітря, — 150 мг/м3.
  Згідно ДСП — 201-97 «Державні санітарні норми охорони атмосферного повітря населених місць» у повітрі, яким ми дихаємо, гранична допустима концентрація оксидів вуглецю повинна бути не більше 3 мг/м3, а оксидів азоту не більше 0.06 мг/м3.
  Приймаємо, що атмосферне повітря абсолютно чисте і ніяких фонових концентрацій шкідливих речовин у ньому немає. Тоді, розділивши концен —
  трації, що знаходяться в димових газах, оксидів вуглецю і оксидів азоту на їх гранично допустимі концентрації, отримуємо такі результи: по оксидам вуглецю димові гази необхідно розбавити атмосферним повітрям у 42 рази, по оксидах азоту, для опалювальних газових приладів, з атмосферними пальниками, в 4000 разів і, з пальниками, з примусовою подачею повітря, в 2500 разів.
  Фактично, через наявність в атмосферному повітрі фонових концентрацій
  шкідливих речовин, ці цифри набагато більші. Так, наприклад, якщо в атмосферному повітрі вже є половина гранично допустимої концентрації
  оксидів азоту,фактично в великих містах вони ще більші, то димові гази від автономного опалення необхідно вже розбавити, в залежності від пальника, в 8000 або 5000 разів. Слід зазначити, що оксиди азоту важчі за повітря, відповідно, охолонувши вони опускаються вниз.
  Із наведених цифр випливає, що шкідливі речовини, що знаходяться в димових газах автономного опалення квартир, не встигають розбавитися
  атмосферним повітрям і через відриті кватирки та за рахунок інфільтрації,
  надходять у квартири в розмірах, що перевищують гранично допустимі концентрації в десятки і сотні разів

  Микола,
  fe6efb3
 9. На жаль, представники бізнесу свідомо приховують екологічну небезпеку газового автономного опалення квартир. Так Асоціацією
  теплотехнічних підприємств розроблена та опублікована «Национальная
  програма содействия внедрению автономного отопления. Тепло в каждый дом», в якій, зокрема, сказано, що з ініціативи Асоціації, з участю
  представників державних структур, було проведено обстеження
  роботи поквартирних систем опалення і «Ці обстеження не виявили перевищення нормативних показників вмісту чадного газу (окси —
  дів вуглецю) в приміщеннях квартир розміщених поряд з квартирами,
  обладнаними індивідуальними системами … »
  Виникає питання. Чому забуті квартири, які знаходяться не поряд.а вище
  квартир обладнаних індивідуальними системами опалення. Відповідно, якщо вони свідомо забуті, то ймовірно обстеження показали, що відносно малотоксичні оксиди вуглецю перевищують в них гранично допустимі норми.
  Не повідомляється.Чи виконувались заміри в повітрі квартир концентрацій оксидів і діоксидів азота? Адже вони , в 50 і 75 раз шкідливіші за оксиди вуглецю і, відповідно з державними стандартами, їх кількість в димових газах в тисячі раз перевищує гранично допустимі концентрації.
  Особливо хочу зупинитися на бенз/а/піренах, які в 3 мільйони разів
  шкідливіші за оксиди вуглецю і в 8,7 рази важчі за повітря.
  Державними стандартами їх кількість в димових газах не нормується, але зі слів фахівців Київського політехнічного інституту, які вивчали процеси горіння — авторів, на мій погляд, технічно найдосконалішого газового пальника СНД, концентрація бенз/а/пірену в димових газах від обладнання
  автономного опалення є смертельною для людини.
  В інтернеті багато заяв представників бізнесу, у тому числі і вка —
  заної Асоціації, про те що в країнах Західної Європи газове
  автономне опалення квартир складає в багатоквартирних житлових будинках більше 60%. Однак в інтернеті я не знайшов жодного опису, жодної фотографії, які б показували, як влаштоване автономне газове опалення квартир багатоквартирних житлових будинків в цих країнах.
  Тим більше, що знаючи адресу багатоквартирного житлового будинку, в будь-якій з цих країн пошукова програма інтернету GOOGLE дає можливість побачити його дах і стіни з любої відстані. Цього достатньо, щоб зрозуміти,як влаштоване газове автономне опалення квартир.
  Я розмовляв з багатьма фахівцями в галузі теплопостачання, які відвідували країни західної Європи, а також з представниками цих
  країн на виставках. Жоден з них не сказав, що бачив або знає про існу-
  вовання багатоквартирних житлових будинків у Франції, Бельгії, Голландії,
  Англії і Німеччині з газовим автономним опаленням квартир.

  Микола,
  c74095c
 10. Витяг
  з Конституції України

  Стаття 16. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, … збереження генофонду Українського нарду є обов’язком держави.

  Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля,… а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.

  Микола,
  c83d69f

Добавить комментарий: