Хроники Александрии

Віддамо 20 копійок — заберемо 2 гривні

, 11.04.2008

5 грн. 65 коп. замість раніше запропонованих 5 грн, 85 коп. — таку вартість 1 м³ води і стоків бажає запровадити в життя олександрійців КП «Олександрія-водоканал». Цю ідею довів присутнім на засіданні міськвиконкому заступник міського голови Володимир Турчененко. За його словами, підприємству, на якому раніше непродуктивні втрати води з мереж сягали 42%, вдалося зменшити їх останнім часом до 37%. Це, у свою чергу, позитивно вплинуло і впливатиме надалі на виробничу програму КП «Олександрія-водоканал», а саме: збільшиться реалізація питної води на 100 тис. м³; відповідно збільшаться обсяги стоків на 68 тис. м³. Саме це і дає зменшення розрахункового тарифу на 20 копійок.

За рахунок чого ж вдалося зменшити непродуктивні витоки води з трубопроводів міста — не забарилося запитання. «За рахунок різних факторів: можливо, і за рахунок поліпшення менеджменту підприємства», — ухильно відповів В. М. Турчененко. Отож поступка Водоканалу перед населенням на 20 копійок особливого захвату у присутніх на виконкомі не викликала.

А голова громадсько-депутатської комісії з перевірки формування тарифів і цін на комунальні послуги депутат Вікторія Ставицька у свою чергу нагадала присутнім, що збільшення вартості води не лише стане непосильним для населення, а й неминуче потягне за собою ріст цін на харчові продукти. Також вона повідомила, що Водоканал у 2007 році спрацював зі збитками, а щоб сплатити різні штрафи, змушений був продати 2 км трубопроводу за 450 тис. грн. Голова комісії відзначила, як позитив, що на підприємстві здійснено ряд технічних переоснащень, зате Водоканал вчасно не розрахувався за дніпровську воду, яку продає населенню міста у 4,5 раза дорожче, ніж купує сам, і заборгував податки, що і спричинило штрафні санкції.

В. Ставицька наголосила і на тому, що утримання у належному стані місцевих очисних споруд «лягає» на тарифу незважаючи на те, що існують певні передбачені для цього державні програми. Наостанок вона зауважила, що «якщо ми приймемо тариф на воду 5,65 грн., то будемо першими в Україні (такого високого тарифу поки що нема ніде), і члени виконкому, які за нього проголосують, повинні відчувати відповідальність перед людьми міста».

Слід сказати, що перший заступник міського голови Олександр Телюк, який головував на засіданні виконкому, також вважає, що «тягар такого тарифу населення міста просто не потягне, тому необхідно разом працювати у напрямку його мінімізації». Нагадаємо: діючий тариф поки що дорівнює 3,75 грн. за 1 м³ води і стоків.

О. Наріжний

Комментарии:

 1. Спочатку, відремонтуйте свої іржаві протікаючі труби, зробіть подачу води в багатоповерхівках ЦІЛОДОБОВОЮ, а вже потім, опираючись на реальні аргументи і факти підвищуйте тарифи. Чому люди повинні сплачувати за втрачену вами ж воду, маючи право користування водопровідною водою лише лічені години на добу??? Начальнички, зрозумійте, у нас не Київ. Багато людей отримують мінімальні зарплатні.
  Зробіть свій сервіс прозорим в усіх розуміннях.
  А тарифи ці будуть НАЙВИЩИМИ в Україні! І проїзд по місту, на старому драндулеті, у нас коштує 1.50! А жителі Києва кажуть, що для них такий тариф занадто високий!!! Куди дивиться міська влада??? А вона дивиться собі в кишеню, і, певно, не дуже задоволена побачиним, бо в місті твориться «бєспрєдєл».

  Олександрієць,
  6d840ae
 2. Сегодня 16.07.2008г. наш город снова без воды.Звоню дисипетчеру водоканалаи снова слышу, что отключили за долги, Там долго не обьясняют,а мне не понятно — кто и кому должен, Кого из знакомых не спросишь — все платят, и очереди в сберкассах тоже тому подтверждение, что люди платят. А я уверенна, что если мы будем платить и по 10 грн. за куб ситуация не изменится, потому что нужно руководство водоканала менять. Посмотрите на каких машинах ездят госслужащие этой организации.Жизни не хватит, что бы накопить на такую машину как у их босса. Вот куда уходят наши деньги,
  Руководство города ВЫ с кем с народом, или вы о нас вспомните перед выборами.

  бабушка,
  524b020
 3. Повністтю згоден з попередніми НАБОЛІВШИМИ коментарами!!! Такому ставленню з боку комунальних підприємств до своєї роботи вже майже ніхто не дивується. З втратами води в 42% і з загально-міською тенденцією оплати за комунальні послуги, яка сягала на початку липня в 73% питання підвищення тарифу (не говорячи просто про постачання води) при наймі здається ДИВНИМ!!! Дорогі народні обранці («НАРОДНІ» бо повинні служити на благо народу, а не згадувати про тих кому в державі за конституцією належить влада тільки на стадії виборних компаній) схаменіться, не забуваєте кому за законом в державі належть влада!!!! А ви просто її представники, які чомусь думають тільки про себе та найближче своє оточення. Ви мабуть всі вивчали історію і знаєтє що народ у нас терплячий, працелюбивий і завжди боровся за свою свободу….. не перевіряйте народне терпіння!!!! Тому, що не доведи БОЖЕ……….!!!!!!!!!

  Патріот,
  dcd9ed4

Добавить комментарий: