Хроники Александрии

У геріатричному пансіонаті — новий директор

, 24.03.2008

Декілька років громадські організації Олександрії вели справжню війну за визволення мешканців геріатричного пансіонату від керівництва закладу, проте суттєвих результатів досягти не вдалося. Все змінилося з приходом на посаду голови ОДА Василя Моцного: третього березня на посаду директора Олександрійського геріатричного пансіонату призначений Віталій Скляровський.

Декілька років громадські організації Олександрії вели справжню війну за визволення мешканців геріатричного пансіонату від керівництва закладу — директора та його «клану». Куди тільки не звертались активісти — і до голів облдержадміністрації, і до різних міністерств та відомств: писали листи, їздили на особисті прийоми, показуючи письмові свідчення підопічних та звільнених співробітників пансіонату про факти корупції, приниження літніх людей та інші безчинства з боку адміністрації. Проте суттєвих результатів досягти не вдалося: лише кілька перевірок пансіонату, після яких, між тим, все залишилось, як було. Згодом обласні посадовці взагалі перестали зустрічатися з наполегливими громадськими діячами. Здавалося — перспектив поліпшення життя у пансіонаті немає.

Все змінилося з приходом на посаду голови ОДА Василя Моцного, який відразу пообіцяв олександрійцям призначити на посаду директора геріатричного пансіонату запропоновану ними особу. Щоправда, з деяким запізненням, але обіцянка була виконана: третього березня на посаду директора Олександрійського геріатричного пансіонату призначений Віталій Скляровський.

У 2004 році Віталій Якович вже очолював пансіонат впродовж трьох місяців і залишив по собі добре враження. На жаль, термін його керівництва був нетривалим внаслідок політики обласного керівництва. Скляровський має дві вищі освіти — технічну та економічну, але завжди тягнувся до громадської діяльності. Працював спеціалістом інструментального виробництва на тодішньому електромеханічному заводі, заступником начальника планово-економічного відділу заводу «Поліграфтехніка», де кілька років очолював профспілковий комітет, непогано вивчивши законодавство і набувши організаторських навичок. За період його роботи в профкомі було збудовано два стадіони, гуртожитки, ігрові майданчики, працювали три турбази, створено футбольну команду і два ансамблі. Крім того, Віталій Скляровський працював у КІРУЕ, а два останні роки був заступником директора міського територіального центру з обслуговування інвалідів та пенсіонерів.

На новій посаді напрямок роботи ідентичний, тільки підопічні територіального центру проживають вдома, де їх обслуговують соціальні працівники, а жителі геріатричного пансіонату ділять казенний дах і власні радощі та біди з такими ж, як і самі, одинокими знедоленими людьми. Сьогодні у закладі постійно проживають 220 осіб, з них 85 — інваліди різних груп та видів захворювань, 19 учасників війни, 63 — звільнені з місць позбавлення волі. До речі, Олександрійський геріатричний пансіонат — єдиний з-поміж 13 обласних має статус спеціалізованого, куди направляють колишніх ув’язнених. І найгірший за умовами проживання та обслуговування підопічних.

Відразу після призначення новий директор провів зустрічі з трудовим колективом та підопічними пансіонату, вислухав побажання, висловив своє бачення перспектив подальшої роботи. Першочергове завдання, яке він ставить перед собою — газифікація пансіонату, на що обласне управління праці та соцзахисту виділило чималу суму грошей. До сих пір заклад опалюється твердим паливом (а точніше, вугільним пилом), але половину з необхідних для газифікації матеріалів та обладнання вже закуплено, виготовлений проект і визначено виконавця робіт. Завершення газифікації В. Скляровський планує вже влітку. А сьогодні в пансіонаті триває ремонт — заміна вікон та дверей на сучасні металопластикові, модернізація сантехніки, душових та вбиралень. Крім того, за ініціативи директора буде змінений інтер’єр холу (в цьому допоможуть майбутні дизайнери — студенти КІРУЕ), створено кімнату для молитов, де справлятимуть службу православні священики. Багато незручностей жителям пансіонату створює розташована поряд траса. Начальник облавтодору пообіцяв сприяння у встановленні поблизу закладу дорожніх знаків, що обмежують швидкість руху транспорту.

Однією з найбільших проблем закладу є алкоголізм серед підопічних. За словами Віталія Скляровського, 80% жителів пансіонату — залежні від алкогольних напоїв. Директор домовився з головним лікарем наркологічного диспансеру О. Котляром про курс лекцій для літніх людей. Звичайно, вилікувати всіх не вдасться, але принаймні частина з підопічних пансіонату позбудеться проблем, пов’язаних зі зловживанням спиртними напоями. Згодом всі без винятку підопічні матимуть право на вільний вихід за межі закладу — у разі, якщо зможуть подолати залежність від спиртних напоїв. А поки що деяких з них доводиться заново вчити елементарним навичками догляду за собою — впавши у відчай від сірих буднів одноманітного життя, старенькі занапастили свій зовнішній вигляд. На контролі у дирекції знаходиться і технічний персонал — адже раніше підопічні скаржились, що напої їм продають саме співробітники пансіонату. Щоб урізноманітнити дозвілля підопічних і наповнити їхнє буття справами, які б відволікали людей від алкоголю, В. Скляровський планує будівництво спортивних майданчиків для гри у крокет, «городки» та інших малорухливих забав, організацію змагань з шахів, шашок та доміно, виступи творчих колективів олександрійських закладів культури.

Кадрових змін у пансіонаті поки що не планується. Новий директор проявив лояльність і дав усім без винятку членам трудового колективу шанс змінити стиль роботи, якщо це потрібно, і, зберігши робоче місце, навчитись працювати по-новому і отримувати задоволення від своєї роботи. Змінити стиль роботи — означає не допускати грубощів, мату та підвищеного тону у спілкуванні з підопічними.

Зі зміною керівництва закладу поліпшилося харчування — в середньому на одного підопічного витрачається 12-15 грн. на день, продуктові склади та їдальня постійно перевіряються Тепер мешканці «будинку ветеранів» їдять м’ясо (свинину, курячі стегенця), молочні продукти, вже підзабуту на смак картоплю, фрукти, цукерки та печиво. На черзі — вирішення проблем належного медичного обслуговування. У березні-квітні підопічні будуть ретельно обстежені лікарями, а штатні медпрацівники щоденно звітують директору про стан здоров’я жителів пансіонату, особливо лежачих, та надану їм медичну допомогу.

Підсобне господарство — раніше госпрозрахункова структура, яка продавала м’ясо геріатричному закладу, — увійшло до складу пансіонату. Сьогодні у ньому залишилося 19 свиней (ще минулого літа їх було 78), а до кінця року планується збільшити поголів’я до 30. Корми для господарства вирощуватимуться на землях пансіонату, а таких у розпорядженні закладу — аж 43 га, щоправда, всі вони доволі занедбані. Допомогти з сільгоспроботами обіцяють спонсори-фермери. Втім, підопічні пансіонату будуть вдячні за будь-яку спонсорську допомогу всім добродіям. Адже головне, що їм, як і всім знедоленим людям, потрібно — увага і турбота. На це Скляровський постійно налаштовує своїх співробітників і наочно демонструє на власному прикладі: вирішує питання отримання підопічними компенсації за знецінені радянські вклади, майнові питання, а кожного четверга проводить прийом з особистих питань, де кожен мешканець пансіонату може поспілкуватись з ним віч-на-віч і розповісти про все, що накипіло на душі. Словом, директор намагається зробити все, щоб виправдати довіру губернатора і громадськості.

Олена Карпачова

Комментарии:

 1. ага, маладца Скляровский, и прям создал проект газификации дома Ветеранов (умеет приписывать чужие достижения себе), и мясо подопечные никогда не ели. Да мы зарабатывая неплохие деньги доме себе такого непозволяем, и условия для рабочих просто отличные где-то из разряда «делай как сказано, иначе уволим», вот и поувольнялись многие как пишется в трудовых по собственному желанию, хотя не такое уж оно и свое!
  а вместо игры в крокет (хспорт то хорошо конечно), но лучше уже собачатню на территории ликвидировали. Жаль, что спецслужбы отлова уже отказываются приезжать дабы с Ветеранами не воевать, уж больно рьяно они своеручно разведенное стадо тузиков защищают. Было б их от 2до 5 как говориться, еще ничего, а если их у каждого жильца по 5! то нужно принимать меры, а то потом прийдется эпидемию бешенства вместо алкоголизма лечить!
  и почаще рейды устраивать на выимку у Ветеранов колющих-режущих, самодельного производства, кто из спиц со своей каталки, кто из украденного прибора со столовой!
  а спонсорскую поддержку оказывать нужно нуждающимся а не бухающим, потому, что это уже больше чем болезнь и в 70 лет наврядли вылечиться.
  А своим примером Скляровский может разве что показать то, как делать ненадо, и как нужно «@#%$ лизать» чтоб занять пост директора, подвинув дествительно умных и действенных людей, как из руководства, так и из рабочих. И правда ли сами сотрудники так про него скажут как написано в статье????
  хочется уточнить цитатами из их слов!

  123456,
  112bbf8

Добавить комментарий: