Хроники Александрии

Про війну з історією, або Чи варта шкурка вичинки?

, 21.03.2008

Таке делікатне питання, як перейменування звичних назв, мабуть, варте того, щоб зосередитись на ньому трохи пильніше. Але спершу — про те, що саме пропонують нам перейменувати вищі державні посадовці. Це демонтувати пам’ятники В. І. Леніну, бюст В. І. Ленина, пам’ятник В. І. Леніну та червоноармійцю, пам’ятні знаки Труховській-Ванєєвій, меморіальну дошку про з’їзд рад у місті, а також перейменувати вулиці 60 років СРСР, Ватутіна, Володарського, Гайдара, Дзержинського, Калініна, Карла Лібкнехта, Крупської, Куйбишева, Ленінського комсомолу, Орджонікідзе, Примакова, Пролетарську, Радянську, Революціонерів Воробйових, Свердлова, 20 років Жовтня, 40 років Жовтня, 50 років Жовтня, 70 років Жовтня, Труховської-Ванєєвої, Фрунзе, Постишева, Паризької Комуни, площі Кірова, Леніна, Павла Корчагіна, Свердлова; провулки Кірова, Комсомольський, Ленінський, Маяковсього та проспект Леніна.

Перше, що з’являється після прочитання цього списку, — глухе обурення: чи державним посадовцям більше зайнятись нічим, що вони клопіт з голови вигадують і нам зверху спускають? Чи навпаки, у нас проблем інших немає, щоб ламати тепер голову, як же наректи площі, провулки, вулиці і кого воздвигнути на ленінський п’єдестал? Але трохи заспокоївшись, починаєш розмірковувати: а й справді, чим запам’ятався, скажімо, Калінін, крім того, що був «всесоюзним старостою» (що це за посада така — не знаю)? А Куйбишев і Орджонікідзе чим дорогі для жителів вулиць, названих їхнім ім’ям? І зовсім вже кричущим і блюзнірським бачиться увіковічнення імені одного з безпосередніх творців жахливого голодомору в Україні 33 року Петра Постишева…

Стоп. На цьому місці розмірковування починають буксувати. Якщо треба стерти з пам’яті Постишева, то чим же краще тоді інший тиран — Тухачевський, який теж приклав руку до голодомору і його ім’я теж значиться на карті Олександрії? І чим більше замислюєшся, намагаючись розібратись у ході думок обласних ініціаторів «революції» нашої топоніміки, тим більший виникає подив.

Чому, наприклад, їм такий ненависний генерал Ватутін, який визволяв від фашистів Київ і загинув тут же в Україні? А Паризька Комуна чим нам завинила? Адже самі французи, хоча й вважають ту свою буржуазну революцію кривавою, але комунарів своїх все одно шанують. Ну та нехай, ми не французи, а комунарів своїх і у нас вистачало. Французьких нам не шкода. Тільки чому тоді нам треба зненавидіти Карла Лібкнехта, а от іншого німця — Ф. Енгельса — пожаліти, бо його, як бачим, немає у «чорному списку» назв, а вулиця, названа його ім’ям, у місті є.

Далі — більше. Пропонується «перехрестити» цілий ряд радянських безликих назв імені Жовтня, Комсомолу, річниці СРСР, але не чіпати інший ряд — Червоноармійську, Червоного Козацтва, Червонофлотську, Червоностудентську і просто Червонозоряну? А пролетарський поет Маяковський такий вже шкідливий для Олександрії? А українські радянські поети і письменники? Їхніми іменами нехай і далі гордиться місто? Та що там українські — російського поета Олександра Блока теж треба записати у «вороги українського народу», адже він, між іншим, теж оспівував революцію у своїй поемі «Дванадцять», а його ім’ям названа бібліотека… Ну, а Аркадій Гайдар чим прогнівив Кіровоградську ОДА? Він всього-навсього писав для дітей чудові повісті і оповідання, пронизані світлою романтикою та безмежною любов’ю до Батьківщини. Не стільки до радянської, скільки взагалі, у широкому розумінні цього слова. Між іншим, у жодному з творів Гайдар жодним словом не згадує ні Леніна, ні Сталіна. У часи тоталітаризму для радянських письменників таке було недопустимо… Зате всім відомо, що під час Вітчизняної війни А. Гайдар захищав Україну (нехай навіть радянську) і загинув зі зброєю в руках тут же, в лісах України. А після його смерті не одне покоління дітей виросло на повістях «Тимур і його команда», «Чук і Гек», «Військова таємниця» і багато інших, навчаючись всьому кращому у гайдарівських героїв. Одним словом, нехай його поважають там, «у москалів», а нам і своїх класиків-літераторів поважати … ніколи. Або неохота.

А ось уже зовсім анекдотична пропозиція: перейменувати площу імені Павла Корчагіна. Тобто — нереальної особи, літературного героя. Хоча — як подивитись…

Все це я веду до того, що у пропозиції кабінетних ідеологів не видно ніякої логіки. Залишається незрозумілим, за яким же все-таки принципом складали для нас вони цей «чорний список» «ворожих» назв? Мабуть, керуючись новими почуттями «класової» чи якої іншої непримиренності? А може, просто навмання ткнувши пальцем у довжелезний перелік наших назв радянського минулого?

І ще одна цікавість розбирає. Колись під час фашистської окупації робітники заводу ПТО, рятуючи від знищення ворогами, вночі винесли з території заводу ними ж виготовлений бюст Леніна і закопали його в землю, а після війни відкопали і знову встановили на п’єдестал. На ньому і знаходиться ця реліквія у наш час. То що, шановні заводчани «Віра-Сервіс», мабуть, настала пора знову закопувати у землю вашого Ілліча? До кращих часів?

Висновок один: питання з перейменуванням у нашому місті бачиться навряд чи реальним. І вже зовсім ніхто не скаже, скільки тисяч чи мільйонів треба викинути на цю «війну з історією». Мені особисто цих грошей шкода, немає значення чиї вони — з міського бюджету, чи з державного, адже клопоту у нас справді-таки вистачає і без цього. А от грошей — зовсім навпаки. Хіба не так, шановні добродії?

О. Іванченко

Комментарии:

 1. Масово переіменовувати вулиці і провулки не слід. А от знести пам`ятники іллічів та меморіальну дошку — варто. Також потрібно переіменувати площу Леніна та Кірова, проспект Леніна, вул.Калініна, 60 років СРСР, Ленінського комсомолу, Крупської, 20 років Жовтня, 40 років Жовтня, 50 років Жовтня, 70 років Жовтня. Так, ми цього не забудем, але якщо ми сьогодні ж не почнемо виховувати нове покоління УКРАЇНЦІВ, — в України нема майбутнього.

  Шановний добродій,
  6d840ae
 2. Гарне буде виховання — навчити дітей не поважати історію і минуле. Після такого виховання мабуть і батьків позабувають.

  Французи шанують «криваву революцію», німці шанують Берлінську стіну, але нам такого не треба, краще все зруйнуємо, ось тоді вже заживем! Щоб було в України майбутнє, треба не руйнувати, а будувати. Але ж нам Ленін заважає, треба негайно знести.

  Аноним,
  6e4f250
 3. Стаття демонструє головним чином те, що її автор навіть полінувався переглянути докладніше біографії багатьох «героїв», про яких він згадує. Того ж Гайдара, наприклад. Чи сісти і замислитися над тим, які цінности був покликаний втілювати образ «нереальної особи» Павки Корчагіна. Чи спробувати не тріпати вкотре усіма заїжджений аргумент про «скільки тисяч чи мільйонів треба викинути», а поміркувати, яким має сприймати рідне місто дитина, котрій у школі розповідають про подвиги героїв Крут і «розстріляне відродження», а додому вона повертається повз площу Павла Корчагіна чи вулицею Комсомола. Ви серйозно вважаєте, що шкільне патріотичне виховання за таких умов виявиться ефективним? І ви дійсно упевнені у тому, що перейменування вулиць — це найгірший спосіб витратити ті міфічні «тисячі і мільйони», на котрих так заклинило багатьох недолугих журналістів?

  Ліка,
  0ed8dce
 4. Дуже важко спостерiгати за подiями, де людей використовують немов худобу. Державнi посадовцi знайдуть вам будь-яке заняття, тiльки щоб основного запитаня не виникло у людей — коли припиниться мордування власного народу?
  Насправдi, змiна назви вулиць не зможе значно вплинути на шкiльне патрiотичне виховання дiтей. Зробити це треба владi для закрiплення образу головного ворога, виновця всiх наших невдач — Iмперськоi Росii.
  I справа дiйсно не тiльки мiльйоних коштах(вiрте на слово, це насправдi так). Справа в тому, що у сучасних правителiв вiдсутне вмiння i бажання займатися своiми безпосереднiми обов’язками. А тому вони з радiстю беруться за справу, зовсiм на сьогоднi не потрiбну, проте недiездатному президенту на користь.

  Незалежний глядач,
  2e2fab2
 5. Справа на сьогодні дуже потрібна і з кожним днем ця тема стає все нагальнішою. Повністю згоден з Лікою. Без самосвідомості і самоповаги громадян не буде держави. І не збираюсь я нікому «вірити на слово», що це ще за видумки. Краще розказувати дітям про свою справжню історію. Зміни потрібні негайно. Ато пузаті дядьки яких ВИ, Олександрійці обрали, понадували кульки і кричать:»НАТО ні! » Мабуть це є найважливішим питанням в Україні? Важлива справа — стільчиком двері підпирати в сесійну залу. Блокувати роботу виконавчого комітету міста…
  Поїдьте на схід України послухайте про політичні погляди людей, запитайте, що вони знають про свою історію. А от ініціювання референдуму про другу державну мову (російську) — це, мабуть, важлива справа?
  Шановні, схаменіться! Нам потрібні зміни! Скільки це буде коштувати? Та яка Вам різниться??? Ви все одно не побачите цих грошей ні за яких умов.

  Шановний добродій,
  6d840ae
 6. Шановний добродiю. З великою радiстю спостерiгаю за наявнiстю на Украiнi дiйсних патрiотiв! Проте у будь-якiй справi потрiбно мати тверезу голову.
  На привеликий жаль у нас вiдсутня можливiсть не тiльки «розповiдати дiтям», а й знати самому «справжню iсторiю». Бiльше 70 рокiв радяньскоi влади нанесли нам непоправне лихо. I навiть сьогоднi ми не знаемо половини «справжньоi iсторii». Сподiваюсь, ви розумiете, що сучасних «писакам» немае вiри. I чи не доведеться наступним поколiнням займатися тим же самим пiсля нас?
  Насьогоднi ми маемо чергову хвилю эйфорii незалежностi, яка вигiдна нашiй немiчнiй владi. Не пiддавайтеся. «Ми малий, але гордий народ»-це привiлегiя високогiрних районiв Кавказу.
  «І не збираюсь я нікому “вірити на слово”, що це ще за видумки»-пропоную взяти в руки калькулятор. Тiльки в Олександрii пiд переiменування пiдлягае не менш 20 вулиць. Але крiм нашого мiста на Украiнi iснуе ще понад 40 тисяч мiст та селищ. I там ситуацiя не краще…Такий обсяг роботи на сьогоднi Украiнi провести навiть не пiд силу.
  Люди на сходi Украiни про свою iсторiю знають теж саме що й ми.
  «Скільки це буде коштувати? Та яка Вам різниться??? «-це i е яскравий приклад, як працюе державна пропаганда. Ось тут Шановний добродiю, i потрiбнi нам змiни.
  Ось з цього i розпочинаеться самосвiдомiсть i самоповага, як i держава.

  Незалежний глядач,
  899cae8
 7. Незалежний глядач, а ніхто і не говорить, що все потрібно змінити за один день. Звісно, що такого не буде. Але починати треба! Робити це поступово. Вулиця за вулицею.
  Усвідомте те, що ці гроші Вам не додатуть до зарплати і не підвищать на них пенсію, вони просто осядуть по карманах всіляких князьків та більш високопоставлених чинуш. І чим більше ми будемо просто сперечатись з пустого в порожнє, тим більше цих грошей буде привласнюватись чиновниками.
  «це i е яскравий приклад, як працюе державна пропаганда» — Ви глибоко помиляєтесь.

  Шановний добродій,
  d24383d
 8. Не буде майбутнього у того, хто забуває минуле. І не в назвах вулиць справа. Щоб молодь, та і не тільки молодь, гордилася своєю державою, потрібно будувати достойну державу. Національна свідомість, гордість за державу, патріотизм хіба ж залежать від того, скільки ми вулиць перейменуємо та скільки сторінок історії викреслимо. До того ж серед нас живуть ветерани, які залишили нам в спадок дуже багато. Невже і їхні почуття треба перекреслити? Варварство ніколи нікого не прикрашало і не звеличувало.

  З повагою,
  a998372
 9. Навіщо перейменувавати старе? Набудуйте нового, хоч би половину того, що будувалося за тих часів, та й називайте як надумаєте. А то перейменовувати є кому і за що, а будувати — ні???

  Аноним,
  a998372
 10. Моя глибока пошана Шановному добродiю та Anonymous! Приемно знати, що iснують гiднi думки серед олександрiйцiв! Не всi вони заглибились з головою у торгiвельний бiзнес. I багато що, ix не залишае байдужими.
  Для мене цi перейменування спiвпадають ще з рядом подiбних химер пана президента та його команди. Сподiваюсь, кожен отримае, як того заслуговуе.
  На жаль, сам спостерiгаю за цим за тисячi кiлометрiв, можливо помиляюсь…

  Незалежний глядач,
  d49260c
 11. Учитель атеїзму (до дiтей):
  Дивiться, дiти, на болото гидке.
  Церковники задурюють нарiд
  І кажуть, що живуть русалки там,
  Чорти i всякi iншi бл@*i мокрi.
  Я запевняю вас: нема там нi$&я.
  Ми тракторами тут пiсок навозим,
  Акацiю посадим, обелiска вколупаєм в боговiння.
  На ньому ми напишем, що в майбутнiм
  Тут буде пам’ятник стояти комунiстам
  Порубаним.
  (показує на храм Аполона)
  А ця iзбушка скромна —
  Капiталiстiв це трактир развратний.
  Сюди подалi вiд бiди народной
  Бл@*єй водили куркулi i графи.
  Тепер в нiй буде школа для сирiт,
  Дiтей i всячеських дебiлiв. (Л.Подервянский)

  Ану, кому зараз близько тридцяти, скажіть, чи не гордились ви, коли свого часу на груди вішались вам зірочки з кучерявим Вовочкою Леніним в кругленькому віконечку?чи не мріяли стати піонером… ну добре, досягши піонерського віку, можу ще повірити, хлопці мріяли стати не піанером. а хуліганом, якого будуть любить усі дівки класу, а може ще й за груди дозволять потриматись… а дівчатам не нравились строгості піонерського костюму…. але піонерські табори ніколи не були місцем перебування суцільної цнотливості))))) так що не так все було погано…
  чи не читали ви в дитинстві «Ленін і Мінька» чи інші похождєнія вождя? а чи не кричали «чесне піанєрське» і всі вам тільки тоді вірили?!!!
  гидко слухати, як хтось зараз теревенить: ніфіга! я вже тоді йшов проти вітру, порти Комуністичних загарбників! та пісяв ти максимум проти вітру, а щось реальне не те що сам не робив, ще й батьки шикали: ану тіхо, бо нас посадять!
  за батьків складніше говорити… по їхнім свідченням, все-таки негативу було багацько: зрівнялівка, сірість в товарах щоденного попиту, плановість, зречення від підприємницьких знахідок, вільного заробітку, та ще багато чого… але була ж впевненість в тому, що завтра буде і хліб на столі, і старість не бомжацька буде… а зараз наче можливостей до фіга, але старше покоління (не все, але багато таких) мало не тремтить…. і це тремтіння викликало не криваве комуністичне минуле, а помаранчеве сьогодення…
  це якщо мова йде про звичайних людей, основну масу мешканців…. мажори в усі часи мали без остраху щось таке вичудачити — і це сприймалось в своїх, верхніх колах як вдалий жарт….
  Ленін вам\нам заважає? дурні голови заважають всім нам розвиватись, виховувати дітей… чи гадаєте, якщо витратять ті самі сотні тисяч гривень на перейменування, то що, мигом повернуться батьки з далеких заробіток і відразу візьмуться розповідать діткам темними сумними вечорами всю правду-матку про історію Батьківщини? чи знесуть памятник Леніну — і наші ще живі діди дякуватимуть за знак того, що їхні зашкарублі рани тепер слід вважати знаками ганебних вчинків минулого? хіба мій дід йшов на війну для того, щоб владою Комуністичної партії поневолити людей? чи кричав За Родіну! тому, що партія дала план: 5 криків в будні дні і 10 у вихідні?! Люди жили тоді і вірили в те, що діють правильно. і не нам їх судити…
  До речі, комуністи розстріляли царську сімю не тому, що ненавиділи їх, а лише для того, щоб обрубати щонайменшу можливість відродження царизму. перейменовували населені пункти і вулиці в них теж для того, щоб стерти память пор минуле…. вороже минуле….
  тепер ми, їхні нащадки робимо те ж саме… і чим ми кращі за них? у війні нема постраждалих і нападників. є вороги, які однаково (не в обємах, а по інструментарію) знищують один одного…
  міняйте що хочете, добре хоч вулиця Садова не тхне комунізмом))))))

  народжений в СРСР,
  c6c1a52
 12. * * *

  Там під Львівським замком старий дуб стояв,
  А під тим дубочком партизан лежав.

  Він лежить не дише, так неначе спить,
  Золотим волоссям вітер шелестить.

  А побіля нього матінка стоїть,
  Сльози проливає, й стиха говорить.

  “Сину ж ти мій, сину, дитино моя —
  були б тя не вбили, якби не війна.

  “Було вас у мене п’ятеро синів,
  Ти був наймолодший сину мій Андрій.

  “Ти був ще маленький батько в бою впав,
  Він за Україну голову поклав.

  Я ж тебе кохала, я ж тя берегла —
  А тепер могила тут буде твоя.

  А позаду неї отаман стоїть,
  З повним жалю серцем, тихо говорить.

  “Ой не плачте, мамо, син героєм став
  Він за Україну голову поклав.

  Він за Україну, за свій рідний край,
  Щоб по Україні не ходив москаль.

  Тече річка Тиса, в ній московська кров,
  Москалів ми били, будем бити знов.

  Там під Львівським замком хрест березовий,
  А на тому хресті Тризуб золотий.

  ***
  «…Люди жили тоді і вірили в те, що діють правильно…»
  А що ж робити цим людям, які воювали проти комунізму, воювали за вільну Україну??? Чому вони, нарешті дочекавшись незалежності повинні терпіти ці пам`ятники і назви???

  Шановний добродій,
  d24383d
 13. Шановний добродій, у вас есть какая-нибудь информация касательно географии УПА? Кроме западенцев кто-нибудь еще на стороне фашистов воевал?

  Vovik,
  6e4f250
 14. 2Vovik
  Взагалі-то, це фашисти воювали на боці нацистів. Не варто плутати такі речі. Щодо географії УПА, то давайте згадаємо, ще в громадянську війну УПА заснував Нестор Махно. І в наших краях ці хлопці бували. Звісно, до карпатських УПА махновці не мали ніякого відношення — їх просто раніше знищили. На Західну Україну більшовики приїйшли на півтора десятки років пізніше — серед місцевого населення відразу виник опір. Те, що цей рух співпав з Великою Вітчизняною, зробило цю трагедію ще більш кривавою. Vovik, в Олександрії таке теж було в громадянську — хлопці з однієї сім’ї воювали по різні боки. Просто, ми з Вами про це вже забули, і живих свідків не лишилося. Нам не варто нікого судити. Кваліфікація не та. Щодо перейменування вулиць — тенденція не нова. Сьогодні перейменували вулицю — завтра переназвуть країну…

  Влад,
  763437b
 15. 2Vovik
  А що це за визначення таке — «западенцы»? Це якісь інші створіння? Інша нація? Якесь плем`я?
  А ти хто? Вища раса? Так це ти і є нацист.
  Отакі як ти і створюють міжусобиці та ворожнечу, розділяють країну.

  Шановний добродій,
  6d840ae
 16. Влад, спасибо за ответ. Я действительно не слышал о том, что у нас (на Кировоградщине) кто-то поддерживал УПА, и уж тем более в восточных областях. А ведь там тоже Украина. Спросил не с целью осуждать кого-то, просто не удивительно что там именно Львов фигурирует, а не Киев, Харьков или Донецк.

  Шановний добродій, вы смещаете акценты. Слово «западенец» не имеет негативного оттенка, в отличие от слова «москаль». Западенец — житель западных областей Украины, что в этом такого? Если вы усмотрели негатив — у меня не было такого намерения, прошу прощения. Не надо приписывать мне расизм и прочее, я, в отличие от вас, понимаю, что население Украины изначально неоднородное, и вся эта история с переименованиями — отличный инструмент для разжигания розни, в то время как можно жить спокойно и вместе строить наше будущее.

  В статье шла речь о целесообразности названия улицы в честь того или иного человека. Как вы прокомментируете наличие во Львове улиц им. Джохара Дудаева, Вашингтона, Линкольна? Это известные украинские деятели?

  Vovik,
  6e4f250
 17. *там именно Львов фигурирует* — имеется ввиду песня, которую Шановний добродій привел в своем комментарии.

  Vovik,
  6e4f250
 18. 2Vovik
  Ленін та Крупська і К — видатні українські діячі????????????????????
  )))))))))))))))))))))))
  Дудаєв воював за незалежність своєї країни. Якщо ж Ви хочете почути мою думку з цього приводу — я не вважаю правильним називати одну з вулиць ім`ям Дудаєва. В Україні є величезна кількість своїх героїв, про яких Ви, Володимир і не чули ніколи. Та я бачу, що і не хочете чути. Ваш улюблений вірш — Когда был Ленин маленький,
  С кудрявой головой,
  Он тоже бегал в валенках
  По горке ледяной.
  Ваші знання з історії зводяться лише до спогадів про автомати з газводою по три копійки. І все. Зате як же тоді класно було!!! Просто жах.
  Вова, та Ваші харківчани вже давно воюють проти української мови. Їм другу державну подавай і все. Це не сепаратизм?

  Шановний добродій,
  6d840ae
 19. 2Vovik
  Якщо слово “западенец” не має негативного відтінку, то де він в слові “москаль”?????????

  Шановний добродій,
  6d840ae
 20. ЛЕНТА ЗА ЛЕНТОЮ

  Вже вечір, вечоріє
  Повстаньське серце б’є
  А лента, за лентою
  Набої подає.

  Приспів:
  Ах, лента, за лентою
  Набої подавай
  Український повстанче
  В бою не відступай.

  Ах, лента, за лентою
  Колишеться трава
  Йде армія повстанців
  Це армія — УПА.

  У марші цілу нічку,
  А в ранішній зорі
  Почалися завзяті,
  Запеклі бої

  А ворог атакує
  І преться щосил —
  Юнак-кулеметник
  Їх вправно косив.

  Як сонце сходило,
  Втомлений юнак:
  Упав він ранений,
  Упав він навзнак.

  До нього санітарка
  Поспішно іде,
  В обличчя вдивляючись
  Його впізнає.

  Він в неї вдивляєсь —
  Пече в грудях рана,
  А біля кулемета —
  Дівчина кохана.

  А ворог атакує…
  В останній момент —
  І знову відізвався
  Затихлий кулемет.

  Хто любить Україну,
  Хто любить свій народ
  Той піде у повстанці
  Без всяких перешкод.

  Шановний добродій,
  6d840ae
 21. Шановний добродій, ваши песни (стихи) «вне темы».
  Всем: русский язык, НАТО, УПА, личности комментируемых — не есть предметом статьи О. Іванченко. Предлагаю высказываться только по существу.

  rEd,
  638fc41
 22. Бредятина полнейшая ! Как по мне, так все эти «добродии», «народжени в СРСР» — бывшие посетители форума, которых выперли оттуда за разжигание межнациональной розни и прочие человеконенавистнические штуки. Теперь вот они переквалифицировались в «добродиив» и продолжают своё чёрное дело.

  Matros,
  d24383d
 23. Шановний добродiю
  «Дудаєв воював за незалежність своєї країни.»-ви що, з глузду з’iхали? Якоi краiни??? Це кривавий вбивця i свого i чужого народу! Сатана i зрадник. Я вам зможу при необхiдностi привести безлiч свiдкiв, але це не по темi…
  Ви досить небезпечна людина…

  Справедливий,
  15e8d1b
 24. rEd, я згоден з Вами, але подивіться на два пости, що вже написали після Вашого… Постять лише щоб виразити своє «фе» Шановному добродію, але я не побачив ЖОДНОГО аргумента щодо того, чому не можна, не потрібно звалити декілька страшних пам`яток та переіменувати декілька вулиць.
  А я повторюсь — люди історія наша почалась не з 1917 року, як про це свідчать наші пам`ятники і назви вулиць. Відповім на питання, що було вище — я не збираюсь комусь уподоблюватись — вважаю зламати пам`ятник Леніну дитячою забавкою поряд з тим як ці ж ленінці-трудівники ламали, трощили храми, стріляючи священослужителів, воздвигаючи на кожному кроці свої потворні монументи.

  Шановний добродій,
  d24383d
 25. Непамятаямо минулого — небуде МАЙБУТНЬОГО!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Павел,
  c6c1a52
 26. Павел, часто натыкаюсь на эту фразу. Мне она всегда казалась неубедительной. Есть какие то доказательства ее подтверждающие? Может быть примеры из жизни или истории?

  Фраза тем примечательна, без контекста совершенно не понять — как Вы относитесь к переименованию улиц и сносу памятников… Потому как помнить историю призывают люди придерживающиеся диаметрально противоположных взглядов на вопрос, обратите внимание.

  Шановний добродій, тема очень неоднозначна, комментарии это отражают (например Ваш тезис про «потворні монументи» ничем не подкреплен — это типичная манипуляция, то же самое могу сказать о стихах). Закрыть комментирование — хороший выход, но попытаться «договориться» интереснее. Давайте пробовать.

  rEd,
  638fc41
 27. Если кажется, то сходи в Церковь!
  P.S. желательно в Проваславною.

  Павел,
  c6c1a52
 28. Дело важное. Скорее все переименовать, памятники порушить. Вот тогда и заживем. Свiдомiсть в нас проснется и новое поколение вырастим украинцев. Это ж важнее, чем бороться с наркоманией в городе. Важнее, чем предприятия закрытые снова запустить, чтоб люди на заработках по свету не таскались. Важнее, чем асфальт новый положить. А подумал кто-нибудь в какую копеечку это все переименование влетит городу? А не лучше ли эти деньги да в детский дом? На ремонт, игрушки, телевизоры, питание. Там как раз новое поколение и растет.

  Ника,
  e7b62ad
 29. Хлопці та дівчата, вже всі зійшлися на думці що Памятник Леніну на площі не має жодної історичної чи культурної цінності, встановлений окупаційною владою, так само як і назви вулиць і площ.
  Чи маємо ми і далі називати свої домівки іменами тих, хто багато десятиліть не давав вільно жити нашим дідам та батькам? Якщо так, то чому в післявоєнну пору ми прибрали назви вулиць і міст назначених Рейхом, до складу якого Україна входила в другу світову? «Це ж наша історія» як кричить тут дехто. Визиваєш таксі, — вам куди? — Швайнештрассе 17… Звучить?
  Не будьте самодурами! Вчіть власну історію! Вулиця, яку тепер називаємо Леніна, так як і більшість інших в Олександрії, вже існувала за дого навіть до народження вождя пролетаріату, і мала назву, яку ій дали самі жителі, а не партійні лідери. Якщо хочете поклонятися вашому вождю — перенесіть його в інше місце. А на центральній площі побудуємо щось дійсно олександрійське і українське. Давайте будувати і шанувати предків і самих себе.

  Марко,
  6d840ae
 30. Марко, согласна. Только делать это надо постепенно. В городе, где море проблем, наверное не это главное.А если уж взять конкретно площадь… Сначала надо заасфальтировать нормально (не клаптиками плиточки у магазинов) эту самую площадь и проспект. Да фонари , желательно, чтобы горели и ночью, а то темно как… ну вы поняли. Да чтобы фонтан работал не раз в году. А Ленин и мне не нравится, и интересно какие были названия улиц раньше.:)))

  Ника,
  e7b62ad
 31. В городе, где море проблем… в першу чергу немає кому займатись тими проблемами, немає влади, і про дороги ви правильно замітили, і про стан парків та скверів, про безлад в охороні здоров`я, про розкрадання заводів, де просто викидать людей на вулицю. А хіба можна назвати то фонтаном? Стидно показати гостям з іншого міста.

  Так проблем багато, але то все матеріальне. Мені особисто гидко називати власний дім іменами людей, що мало того не мають жодного відношення до міста, та щей приложили свою партійну руку до висосування соків з нашої землі і народу. «Разруха в головах, господа» (с)

  Аноним,
  6d840ae
 32. Марко, проведу такую параллель: тысячу лет назад князь Владимир насильно крестил Русь. Это вроде исторический факт, с которым никто не спорит. Если следовать вашей логике, вы сейчас должны называть акт крещения религиозной оккупацией, и для того чтобы «помнить наши корни» вы должны призывать к сносу православных храмов и требовать возведения языческих капищ. Уж будьте последовательными во всем, почему никто из вас не пишет «мені гидко ходити біля храмів, що приложили свою релігіозну руку до руйнування нашої справжньої віри — язицтва»?

  Vovik,
  6e4f250
 33. 2_Vovik
  Куди Вас понесло, Володимире??? Ви достеменно знаєте події того періоду?
  На вулиці 2008-ий рік! Свобода віросповідання. Якщо всілякі Сандеї Аделаджі впарюють «»опій для народу», то про що можна ще говорити??? Ваші факти-приклади примарні і недоречні.
  А от половина сіл України у нас Леніно-Сталінські назви носять. І вулиці в усих селах носять назви комуністичного характеру. І містечка типу Олександрії не далеко від сіл, в цьому плані, пішли. І це все є зараз. І це жахливо. І нікуди воно не дінеться, якщо такі вперті, самовпевнені люди, як Ви, будуть опиратись необхідним змінам. А ці зміни необхідні саме в цей період. В період, коли проходить становлення держави.

  Шановний добродій,
  6d840ae
 34. Ясно, о поиске исторической справедливости нет и речи, имеем просто факт слепой ненависти ко всему, что связано с СССР. Продолжать общение с этим человеком не вижу смысла.

  Vovik,
  6e4f250
 35. Matros, ох ти і злий, а злість осліпляє! як раз я проти ворожнечі тупої і непотрібної. тому в моєму повідомлені йдеться про те, що сьогоднішні биття в груди «ми ненавидимо комуністичне минуле» — це блюзнірство. я знаю небагатьох, дуже небагатьох людей, яким дійсно СРСР заважало, проти нього вони дійсно щось робили…. інші ж на халяву нажерлися, навчились, отримали блат\звязки\житло\досвід, а тепер копирсаються: ето нам ні нравіца. тьху…. нєфіга робити людям

  народжений в СРСР,
  918181a
 36. Вот молодец! Правильно сказал. Кто действительно был недоволен ,тот в дессиденты пошел, в тюрьме сидел, в дурке лежал, а в это время семья его бедствовала, потому что жену с работы уволили, детям в институты путь заказан. Так что «борцам с коммунизмом» стоит помолчать…. Народжений в СРСР правильно сказал. За последнюю фразу — мое уважение.

  Ника,
  e7b62ad
 37. «Vovik, 3.04.2008
  Ясно, о поиске исторической справедливости нет и речи, имеем просто факт слепой ненависти ко всему, что связано с СССР. …».

  Да нет ее, исторической справедливости. Даже нет ОБЪЕКТИВНОЙ истории. Это все абстракция, миф, слова красивые. Вот возьмем СССР 60-х — 80-х годов прошлого века. Не было тогда МАССОВО, ПОГОЛОВНО недовольных строем, коммунистами. Не было каких-то репрессий. Люди жили в той объективной реальности. Радовались жизни, с удовольствием праздновали ругаемые ныне праздники, работали, не голодали, была стабильность и уверенность в завтрашнем дне. Поэтому ТОТАЛЬНО чернить тот период нашей истории неправильно, по моему мнению. Другое дело, что было и много негативного, что несет в себе любой тоталитарный режим. Именно из-за того, что негативного было больше, ТО социальное устройство общества оказалось нежизнеспособным. И распад СССР — это не заслуга диссидентов, борцов за свободу (при всем к ним уважении), а принципиальная невозможность организовать жизнь общества по ТОЙ схеме в современном мире.

  А улицы переименовывать СЕЙЧАС не время. Есть более важные первоочередные задачи. И памятник Ленина сносить тоже сейчас не время. Он никому не мешает. А попытки его снести встретят ожесточенное сопротивление немалого количесва александрийцев. Всему свое время.

  Сергей,
  ca7835c
 38. Тільки зачепили тему перейменування, а вже яка ворожнеча розгорілася. Люди, схаменіться! Невже комусь стане легше від перейменування вулиць? Що поганого вам від пам’ятника? Навіщо провокувати дії, які породжують ворожнечу? На мою думку, багато негативу викликано не минулим, а жахливим повсякденням: безробіття, безгрошів’я, безперспективність. Зрозуміло, що негатив виривається зовні, але ж має переважити велика українська мудрість і врівноваженість. Памятники не винні, назви вулиць не винні в наших проблемах. А ворожнеча — це не спосіб їх вирішити. Мрія: припинити розбрат, відновити економіку, набудувати міст, вулиць, будинків, назвати їх якими завгодно назвами, а краще нейтральними, щоб потім нікого не дратувати. А то воюємо з вітряками, життя від цього краще не стане.

  конструктивіст,
  a49049c
 39. «Продолжать общение с этим человеком не вижу смысла»
  )))))))) О, ні!!! Володимире, як Ви могли! Я цього не переживу.
  rEd, вибачаюсь, що не зовсім по темі, але… Вовік, а як Ви відноситесь, до членства України в НАТО?

  Шановний добродій,
  6d840ae
 40. Шановний добродiю
  А може набрати в рот г…а та плювати на Россiю? Iм бридко буде…

  Справедливий,
  803a4be

Добавить комментарий: