Хроники Александрии

Олександрійський муніципальний портал

, 30.06.2006

Віртуальним подарунком до 260 річниці Олександрії стала презентація порталу «Муніципальний Інтернет-ресурс», що відбулася в молодіжному Інтернет-центрі юнацької бібліотеки.

Чому саме в бібліотеці? Як відзначила завідуюча відділом комп’ютеризації бібліотечних процесів Олександрійської ЦБС Т. Троцюк, сьогодні відображення інформації про місто забезпечують більше 40 офіційних та 10 приватних сайтів. І саме публічні бібліотеки, де створені центри регіональної інформації, в тому числі й електронної, гарантують безперешкодне та безоплатне надходження інформації до громади. Адже завдяки активній участі в конкурсах на отримання грандів, у міській бібліотечній системі працюють три Інтернет-центри.

Новий інформаційний продукт — «Муніципальний Інтернет-ресурс» — це своєрідний віртуальний екскурсовод по місту, який проведе відвідувачів вулицями Олександрії, познайомить з її історією, традиціями, новинами, видатними людьми. Портал матиме міську довідку та муніципальний довідник. Це прозора, відкрита, позбавлена цензури трибуна для обговорення актуальних для міста питань, де кожен бажаючий зможе висловити своє враження чи ставлення до того, що його хвилює, взяти участь в соцопитуванні.

Відкриття порталу стало другою сходинкою до впровадження електронного самоврядування в нашому місті після створення сайту міської ради. Портальна Інтернет-система покликана зробити максимально простим і доступним щоденне спілкування громадян з офіційними установами, забезпечити нові методи ознайомлення з громадською думкою, обговорення та прийняття рішень міською владою, схеми надання інформації. Висловити ставлення до влади, дізнатись про те, що, наприклад, потрібно для встановлення індивідуального опалення, прочитати коментарі фахівців та експертів — все це зможуть зробити користувачі «Муніципального Інтернет-ресурсу».

Портал створено громадською організацією «Консультативний центр інформаційних технологій» за сприяння та фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». За словами голови правління громадської організації А. Андрієнко розробники подбали про те, щоб інформаційне наповнення порталу здійснювали самі користувачі. Щоправда, для цього потрібно буде зареєструватись і укласти угоду з центром інформаційних технологій.

Структурно портал не відрізняється від аналогічних продуктів Інших міст і складається з традиційних розділів — новини, бібліотека, фотогалерея, форум і довідник. Головна сторінка містить анонси, опитування, календар визначних подій та прогноз погоди.

Присутні на презентації мали можливість ознайомитися з порталом на практиці, а розробники — побачити та взяти до відома деякі технічні неузгодження.

Адреса «Муніципального Інтернет-ресурсу» — www.alexandriya.info. Консультативний центр інформаційних технологій чекає на зауваження та пропозиції користувачів порталу. Цікавить розробників і думка народу з приводу логотипу порталу — годинника з пожежної вежі на фоні листя каштана, а також фонової заставки. Розробники розраховують на підтримку проекту з боку місцевої влади і планують провести наступну презентацію напередодні Дня незалежності, коли портал буде вдосконалено і наповнено контентом.

О. Маріїнська

До речі, нещодавно з’явилася Інтернет-сторінка Олександрійського тижня». Відтепер користувачі всесвітньої мережі зможуть читати улюблену газету в електронному варіанті. Запам’ятайте адресу: www.alexweek.narod.ru

Комментарии:

 1. Да… на ТЫЖНЕ Есть что почитать…

  налогоплательщик,
  1a1dc14
 2. http://www.alexweek.narod.ru — могли бы и поприличнее сделать.

  M@X,
  51e5185
 3. «www.alexweek.narod.ru – могли бы и поприличнее сделать.»
  та да…жаль…
  сайт по идее должен был быть клаСный…

  MIXer,
  51e5185
 4. На счет сайта «ОТ» — с такими деньгами и такой позорный сайт….Стыдно за город!

  kisa,
  fdd6e30
 5. Угу, я им еще года три назад предлагал сайт зашаманить — так проморозились, типа «ненужен нам».

  Domkrat,
  9ff10cf
 6. Позор ТЫЖНЮ за такой сайт. 2 бакса жалко им в месяц на нормальный хостинг и домен.
  В общем жадные барыги видать.
  Хотя с другой стороны — нафиг им этот сайт ненужен, толку от него для них ровно ноль…
  Потому что в других городах все равно ТЫжден никто не купит, а в Александрии с интернетом у основной категории его читателей ТУГО!!!

  Прохожий,
  41ab986

Добавить комментарий: