Хроники Александрии

В полі зору громадянська свідомість олександрійців

, 11.05.2006

Підвищити громадянську свідомість українців у маленьких містах і привернути увагу до стану української мови – така мета чергової акції «Не будь байдужим!». Її організатори – відомі українські співаки – вирушають до міста Олександрія на Кіровоградщині.

Це уже 10 акція, гасло якої «Зробимо країну Україною». А щоб привернути увагу до проблем із усім українським – громадянський рух «Не будь байдужим!» закликав усіх принести глянцеві журнали, які виходять російською. Виявилося, що їх – переважна більшість – каже Олена Мацюцька.

Сходи Українського дому у Києві – як газетний кіоск: сюди принесли усі можливі глянцеві видання. Ця акція – своєрідний протест проти засилля російської мови і нагадування, що право людини читати українською – зневажене. Переважно молодь приходила сюди і просто викидала видання на сходи під дощ.

Громадянський рух «Не будь байдужим» вже об’їздив половину центральної України. Відомі вітчизняні музиканти, яких не так часто запрошують у провінцію, ледве не на пальцях пояснюють молоді, чому потрібні українські книжки, дубльовані державною мовою фільми і українська музика в вітчизняному ефірі. «Ні – Малоросії» – також одне з гасел некомерційної, неполітичної акції, до того ж без реклами. Крім народних виконавців, у ній беруть участь гурти Тартак, Моторола, Гайдамаки. Головна ідея для лідера гурту Олександра Ярмоли – не треба цуратися рідної мови, навпаки - саме вона має згуртувати українську націю.

Влада нехтує мовні закони, вважає один із організаторів громадянського руху Сашко Положинський. Тому, з одного боку, організатори ініціюють збір підписів під відповідним зверненням до уряду. З іншого – самі їздитимуть країною, аби допомогти людям відчути себе українцями. На акції «Не будь байдужим» в Олександрії відбудеться не лише концерт. Там даватимуть уроки народні умільці і звучатимуть старовинні українські інструменти.

Офіційний веб-сайт каналу «1+1»

Комментарии:

  1. А где ВСЕ каменты???

    ???,
    d12c393
  2. вроде тут — http://alnet.com.ua/2006/05/08/501/

    rayvenn,
    bf2de4b

Добавить комментарий: