Хроники Александрии

Ліворадикальні комуністи виступають за соціалістичну революцію

, 18.04.2006

Власне кажучи, результати виборів до міської ради виявились доволі прогнозованими. Єдиною несподіванкою у списку партій, з яких сформовано новий депутатський корпус, стала Комуністична партія робітників і селян. Представляти її у місцевому парламенті будуть два молоді депутати — 25-річний будівельник Віталій Бескровний та 28-річний лікар Віталій Сухомлин. Тобто, тепер у депутатському корпусі Олександрії представлені відразу дві комуністичні партії — КПУ та КПРС. Причому те, що до складу останньої входить тільки молодь, — не єдина відмінність між ними. І це з’ясувалось під час розмови з головою міської організації КПРС Юлією Санжарою та регіональним представником партії у Кіровоградській та Полтавській областях Олександром Козарем.

Для початку — невеликий екскурс в історію. Комуністична партія робітників і селян з’явилась в Україні у 2001 році. Створили її вихідці з КПУ, не згодні з тим, що лідер партії П. Симоненко, програвши президентські вибори, не став опротестовувати їх результати і тим самим втратив шанс очолити державу. Назва новоствореної партії, яку очолив народний депутат О. Яковенко, перекликається з відомою радянською абревіатурою (Комуністична партія Радянського Союзу) і покликана була нагадати комуністам про їх одвічні ідеали і прагнення. З самого початку свого існування КПРС взяла курс на опозицію КПУ. За словами О. Козара, живість мислення і активність дій — ось що відрізняє комуністів нової хвилі від поважних закоренілих колишніх колег. У лавах КПРС переважно молодь — незаангажована і позбавлена зайвих амбіцій. Цілі і завдання партії — домогтися повернення державного устрою, що існував у країні до 1991 року. Прийняття Україною незалежності члени КПРС вважають державним переворотом, а президентів — ляльками в руках олігархів. А молодь приваблюють насамперед перспективою розвитку України за досвідом скандинавських країн та Америки, де 60% капіталу належить державі — поступовим переходом до соціалістичних відносин. Нові комуністи виступають за НЕП і повернення кращих устоїв соціалізму у вигляді рівноправ’я, безкоштовної освіти, медицини і т. п. Вони підтримують трудовий український народ, протестують проти експлуататорських намірів багатих людей (середніх та потужних бізнесменів) і прагнуть повернення приватизованих промислових об’єктів під юрисдикцію держави. І навіть заявляють про готовність здійснити соціалістичну революцію.

Втім, можливо, саме через радикальні переконання члени КПРС не пройшли до Верховної Ради (хоча заявляють про наявність своїх представників серед інших партій). Взаємини з КПУ, ясна річ, також приязними не назвеш, тому єдиного фронту на виборах і не одержалось. А статус «кишенькової» партії лівих радикальних комуністів не влаштовує. До речі, фінансується КПРС за рахунок благодійних внесків «співчуваючих» бізнесменів, які розділяють партійні переконання і забезпечують своїм найманим працівникам нормальний соціальний захист — прогресивним комуністам компроміси також не чужі. Але їх основними пріоритетами є державна власність, планове господарство, вільний доступ до соціальних благ.

Олександрійська організація КПРС налічує сьогодні 103 члени. За 5 років своєї роботи вона відома благодійною допомогою дітям з малозабезпечених сімей та підтримкою страйкуючих на площі Леніна шахтарів. По суті, КПРС була єдиною політичною силою, яка виявила готовність реально допомогти гірникам. Проте тоді політика голови страйккому включала інші заходи, які, на жаль, виявились безрезультатними.

Запорукою перемоги ліворадикальних комуністів на виборах в Олександрії Олександр Козар назвав потужну програму партії, яка, як кажуть, зачепила городян за живе. Вона, зокрема, включає в себе зупинення приватизації «Укртелекому», НВО «ЕТАЛ», повернення до державної власності вугільних підприємств і впровадження на них нових енергозберігаючих технологій, завдяки чому мають значно подешевшати енергоносії, а з ними і комунальні послуги, а також будівництво нового молокозаводу, який має бути хоча б наполовину державним і реалізовувати продукцію за зниженими цінами у міські школи, лікарні та садочки.

Правильною виявилась і ставка на молодь. Серед кандидатів до міської ради від КПРС були представлені лікарі, будівельники, співробітники «Теплокомуненерго» та правоохоронці. На жаль, співробітники міськвідділу міліції незадовго до виборів зняли свої кандидатури. На думку О. Козара, це було зроблено під тиском керівництва правоохоронних органів.

Проте ліві радикали не втрачають оптимізму, а в місцевому парламенті готові взяти на себе функції «печінки» — фільтрувати «антинародні» проекти і боротися з капіталістичними проявами.

Олена Карпачова

Комментарии:

 1. «боротися з капіталістичними проявами» ???!!!
  Тобто теперішня ситуація на НВО «ЕТАЛ» цілком влаштовує цих товаришів??? А як збираються реалізовувати «повернення до державної власності вугільних підприємств і впровадження на них нових енергозберігаючих технологій»??? Забирати у багатих і віддавати бідним??? «За 5 років своєї роботи вона відома благодійною допомогою дітям з малозабезпечених сімей та підтримкою страйкуючих на площі Леніна шахтарів»! ОГО!!! і все? а деж прояви радикальної ідеології, де результати підтримки??? «Цілі і завдання партії — домогтися повернення державного устрою, що існував у країні до 1991 року. Прийняття Україною незалежності члени КПРС вважають державним переворотом» — мужики, а може князівства відродимо і кріпосний лад??? Це вже призиви до повалення конституційного устрою, може вами прокуратурі зайнятись?

  kakhaber,
  d12c393
 2. да я сразу говорил: «чё тут думать? — всё отнять и поделить»

  абырвалг,
  d12c393

Добавить комментарий: