Хроники Александрии

М. Злакоман прокоментував порушення кримінальної справи

, 13.04.2006

Нещодавно у засобах масової інформації з’явилось повідомлення про те, що прокуратурою Кіровоградської області порушено в Олександрії три кримінальні справи за ознаками корупції, про що повідомив заступник прокурора області. Одна з них – за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами комітету містобудування міської ради, які незаконно перераховували бюджетні кошти ЗАТ «Кондор» за санітарну очистку міста.

Як було зазначено, гроші при цьому перераховувались на рахунок фіктивної фірми, і про це знали службові особи, а ніяких робіт по очищенню міста не проводилось. Насправді такі звинувачення є набагато серйознішими, ніж може здатися на перший погляд, адже кидають тінь підозри не тільки на співробітників комітету містобудування, а й на керівництво міста. Заступник міського голови, голова комітету містобудування міської ради Микола Злакоман, безпосередньо на адресу якого і лунають звинувачення, пояснює факт порушення справи особливостями передвиборної боротьби і спробами деяких претендентів на владні посади у будь-який спосіб розправитися з небажаними конкурентами.

Протягом останніх двох місяців комітет містобудування майже щодня відвідують з перевірками різні інстанції – СБУ, прокуратура, МВС, Управління по боротьбі з організованою злочинністю та відділ по боротьбі з економічними злочинами. Предмети перевірки – документи, які стали підставою до оплати послуг із санітарного утримання міста протягом двох останніх років (а їх близько 16 тисяч), видачі квартир і т. ін.

М. Злакоман продемонстрував лист, який наприкінці березня міський голова С. Цапюк направив на ім’я прокурора Кіровоградської області. У ньому, зокрема, йдеться: «Поширення зазначеної інформації є безпідставним. У відповідності до бюджетного кодексу та чинного законодавства, комітет містобудування міської ради є головним розпорядником коштів та наділений повноваженнями виступати замовником на житлово-комунальні послуги та здійснювати розрахунки з підрядними організаціями згідно з актами виконаних робіт, а також на підставі фінансових зобов’язань, відповідно до актів звірки по боргах за послуги, надані у попередні роки. За період 2003-2005 років комітетом містобудування проведено розрахунки з 30 підрядниками різних форм власності по боргах за раніше надані послуги на суму близько 0,5 млн. грн. Погашення заборгованості здійснюється в межах затверджених кошторисів за погодженням та під контролем керівних органів ради без надання переваг підрядникам. Контроль за використанням бюджетних коштів здійснює держказначейство. По вказаних розрахунках від міського відділення держказначейства на адресу міської ради зауважень не надійшло».

Справа у тому, що коли С. Цапюк очолив місто, він пообіцяв працівникам бюджетних установ і комунальникам розрахуватись з боргами попередніх років, які сягали астрономічних сум. Тож разом з роботами з відновлення комунального господарства поступово виплачувались борги підрядникам (що, до слова, передбачено Указом Президента). А всі фінансові документи з цього напрямку постійно перевіряються фінансовим управлінням, казначейством і КРУ, з яким, за словами М. Злакомана, у комітету містобудування склалось повне взаєморозуміння, оскільки керівництво комітету завжди ретельно виконує свої обов’язки, про що свідчать акти перевірок.

Звичайно, трапляються і незначні порушення, над усуненням яких працюють спеціалісти комітету, але, заявив М. Злакоман, до згаданих звинувачень вони не мають жодного відношення. Тому що протягом останніх років підрядникам робіт з благоустрою міста, в тому числі і ЗАТ «Кондор», комітетом містобудування регулярно і поступово виплачувались борги згідно з кошторисами, затвердженими міською радою, і графіком, затвердженим профільним заступником міського голови. Що дало можливість підрядникам, у свою чергу, також погасити власну заборгованість. На сьогодні, повідомив М.Злакоман, комітет містобудування виплатив підрядникам близько 98% заборгованості. До речі, про те, що ЗАТ «Кондор», якому міський бюджет заборгував близько 17 тис. грн., був боржником у податковій сфері, повідомлялося ще у 2000 році у листі начальника Олександрійської ОДПі до Кіровоградського арбітражного суду. На даний час «Кондор» зі своїми боргами повністю розрахувався.

«Оскільки звинувачення на мою адресу безпідставні, я не боюся перевірок, – наголосив Микола Злакоман. – От тільки численні візити перевіряючих органів відволікають спеціалістів комітету містобудування від основної роботи, заважають сконцентруватись на проблемах благоустрою міста, які потребують термінового вирішення. До речі, ця справа вже порушувалась у 1999 році тими ж особами, але згодом була закрита за відсутності складу злочину. Але, незважаючи ні на що, комітет містобудування продовжує працювати у звичайному режимі».

Як відомо, комунальників в усі часи не критикував тільки ледачий. Через нестачу фінансів важко в один момент перетворити місто на квітучий сад і задовольнити потреби всіх його мешканців – і жителів багатоповерхівок, і автомобілістів, і пішоходів та ще й розрахуватись з боргами. Проте, як кажуть, боротьба завершилась, час братися за роботу.

О. Маріїнська

Комментарии:

Добавить комментарий: