Хроники Александрии

Події навколо ринку «Південний»

, 7.04.2006

Ситуація з працівниками колишнього ринку «Південний» налагоджується

4 квітня 2006 р. о 13 годині завершилась нарада у Олексія Скічка, новообраного мера Олександрії, з приводу вирішення питання місце розташування торгуючих з ринку «Південний» в зв’язку з його закриттям.

На попередній нараді з цього ж приводу, яка відбулася днем раніше, О. Скічко насамперед повідомив присутніх, що документи про початок реконструкції ринку «Південний» юридично оформлені правильно, про що свідчить прийняте рішення міськвиконкому. Раніше у мітингуючих працівників ринку виник сумнів у законності цієї угоди, тому що в документах фігурували різні назви нових власників ринку, то ТОВ «Стандарт», то «Ескад». Як з’ясувалося, це одне і теж, і новий власник один – Олександр Ходак, директор ТОВ «Ескад» (син В’ячеслава Ходака, директора ТОВ «Стандарт» обраного депутатом міськради від БЮТ). Тобто сумнів був розвіяний. Далі (на попередній нараді) працівникам ринку було запропоновано три варіанти вирішення ситуації що склалась.

Перший, – Ринок буде приватний, майбутній власник Ходак О.В. будує, перевозить металеві секції, робить напільні плитки, естетичний зовнішній вигляд. Місце виділення земельної ділянки – за власним бажанням по пр. Леніна, 99, або біля «Хімчистки» по вул. 50 років Жовтня.

Другий варіант, – самостійно, працівниками ринку створюється юридичне підприємство, оформляється вся документація та будується власний ринок на обраній земельній ділянці.

Третій варіант, – створити філію комунального ринку при КП «Теплокомуненерго» або при КП «Олександрійський центральний ринок» за умови, що витрати будуть нести торгуючі.

На вчорашній нараді, обговорювалися ці три попередні варіанти вирішення проблеми. На нараді були присутні: міський голова О. Скічко, ініціативна група працівників ринку, перший заступник міського голови А. Садоміченко, голова комітету економіки міськради О. Купченко, завідуючий відділом торгівлі комітету економіки В. Костиря, завідуючий міським відділом земельних ресурсів, уповноважена особа міського голови, директор КП «Теплокомуненерго» В.С. Куліков, представники ЗМІ. На жаль не було головного архітектора міста.

Під час жвавого обговорення наданих пропозицій, другий варіант, про створення і будівництво самостійного ринку, відпав майже відразу, з простої причини: у людей на це немає коштів.

Далі обговорювалося місце виділення земельної ділянки під майбутній ринок.

Працівників «Південного» найбільш влаштовував варіант ділянки біля будинку № 99 по пр. Леніна, так як це не так далеко від колишнього «Південного» і тому не будуть втрачені їхні постійні покупці. Але, цей варіант також відпав з багатьох серйозних причин. По перше, для будівництва там треба вкласти дуже великі кошти, одне будівництво 100 метрів асфальтної дороги коштуватиме понад 300 тис. грн., і по друге, на цьому місці будувати постійний ринок неможливо, згідно генерального плану забудови міста. Виходячи з цього, новий власник Ходак О.В. категорично відмовився будувати ринок на цьому місці.

Але так, щоб були задоволені всі зацікавлені сторони, тобто і торгуючі, і новий власник, і міська влада, в даній ситуації неможливо, і тому необхідно було приходити до компромісу. Поступово торгуючі з колишнього «Південного « погодились на місце біля «Хімчистки» по вул. 50 років Жовтня що поряд з «Теплокомуненерго». Цей варіант, зі слів А. Садоміченка, потребує найменших фінансових витрат. Там вже є майже готовий, вкритий щебенем майданчик під автостоянку. Але одне діло ставити там авто, а друге облаштовувати ринок. Справа в тому, що під цим майданчиком проходять дуже важливі комунікації, зокрема кабель оптоволоконного зв’язку, кабель живлення в 6000 В для ТКЕ, каналізація, тощо. Хоча щодо каналізації це добре, можна буде поставити на ринку нормальний цивілізований туалет. Як сказав присутній на нараді директор ТКЕ В. Куліков, на даний момент він не готовий дати всі відповіді, так як узнав про такий варіант лише напередодні. Тобто це питання дуже важливе і складне, треба все узгодити з відповідними службами (СЕС, пожежники, архітектором, і т.д.). Треба вирішити який варіант ринку будувати, чи це буде легке крите приміщення (наприклад зі скла), адже прийде зима, і торгувати (як і купляти, до речі) треба в цивілізованих умовах, якщо крите приміщення, необхідно вирішити чи воно буде з опаленням, чи без. Опалення, звісно добра річ, але в цьому випадку обов’язково збільшиться орендна плата (це вже аж ніяк не буде 3 грн. за кв. м, сказав В. Куліков). І, нарешті, важливо також питання естетичного вигляду. Як образно сказав Олексій Скічко «…щоб ми не створили ще одного «крокодила» посеред міста. Адже сьогодні прийшло вас 40 чоловік, а завтра можуть прийти до міськради півтори тисячі мешканців прилеглих будинків, що тоді робити?» (кінець цитати).

Далі обговорення йшло в тому ж дусі, визначалися фінансові питання, можливий термін закінчення будівництва (В. Куліков: «…щонайменше 3 місяця»), хто буде будувати (звісно, що у ТКЕ грошей немає, тільки за опалення який борг), міський бюджет теж небагатий (О. Скічко: «за минулий рік бюджет виконаний лише на 25% за рахунок власних надходжень»), найвірогідніше це буде приватний власник, а чи це буде Ходак, чи хтось інший, вирішить конкурс.

Але головною вимогою торгуючих було збереження робочих місць, тому вони, дуже важко, але все ж таки погодились на пропозицію А. Садоміченка, до завершення будівництва нового ринку перейти працювати до Сибірцева, на ринок «Айсберг». Як сказав Анатолій Борисович, на «Айсбергу» є 40 вже готових робочих місць, і є місце для розташування ще понад 20. Ходак О.В. погодився безкоштовно перевезти торгівельні секції та інше майно з «Південного» на «Айсберг».

На завершення наради, міський голова, сформулював наступне рішення:

  1. Доручити директору КП «Теплокомуненерго» В.С. Кулікову в термін приблизно 1 тиждень, ґрунтовно вивчити проблему будівництва нового ринку на майданчику біля ТКЕ, узгодити це питання зі всіма відповідними службами.
  2. Визвати О. Ходака і детально узгодити з ним питання по перевезенню майна з «Південного» ринку на «Айсберг». Також визначити з ним ціну майна, що передається.


Події навколо ринку

Олексій Скічко також пообіцяв суворо доглядати за виконанням О. Ходаком всіх зазначених їм обіцянок по будівництву нового торгівельного центру на місці колишнього «Південного» ринку (О. Скічко: «Я з нього не злізу…»).

Насамкінець, Олексій Скічко слушно зауважив, що все це не є остаточним вирішенням проблеми, треба піднімати підприємства, і запросити туди працювати торгуючих з ринку. На що один з присутніх працівників ринку сказав: «Скажіть куди, я зараз же напишу заяву, і піду працювати тим ким працював раніше, до базару».

Що ж, нам лишається лише сподіватися, що Олександрія почне, нарешті, рух до відродження, а не до подальшого занепаду. Поживемо, побачимо.

О. Ольжич

Комментарии:

Добавить комментарий: