Хроники Александрии

Пікет працівників Південного ринку

, 3.04.2006

Сьогодні зранку 3 квітня 2006 р. біля приміщення Олександрійської міської ради можна було помітити групу людей (чоловік 40), які тримали транспаранти: «ПОВЕРНІТЬ РОБОЧІ МІСЦЯ» та «СКІЧКО – ВІРИМО». Підійшовши до цих людей, кореспондент Радіо «Маяк» з’ясував, що це працівники ринку «Південний», які вимагають від міської влади збереження робочих місць для 80 працівників Південного ринку та виплату компенсації за втрачене майно.

Як відомо, ринок «Південний» був викуплений ТОВ «Стандарт» (керівник Олександр Ходак), яке пообіцяло, що на цьому місці за рік буде збудовано сучасний торговий центр. Але ж це буде тільки через рік, а поки понад 80 людей, які працювали на Південному, лишаються один на один зі своїми бідами, практично без засобів для існування.

Як розповіла голова ініціативної групи працівників Південного ринку Наталя Володимирівна Мацина, люди вкладали свої власні кошти, щоб облаштувати робочі місця, один тільки контейнер коштував 350$, а згодом зустрілися з брутальною поведінкою вже нових власників ринку.

А саме, 31 березня цього року, о пів на одинадцяту вечора, на ринок приїхала група людей від нових власників, чоловік 40–50, які почали руйнувати майно ринку, здирати плитку, валяти контейнери, нецензурною лайкою ображали працюючих тут людей, погрожували спустити на них собаку. А пояснення в них було одне: «Це наша приватна власність, що хочемо, то й робимо». До речі, наряд міліції, який чергував неподалік, ніяк не зреагував на те що відбувається, не зважаючи на звертання працівників ринку.

Далі з’ясувалася ще одна цікава річ, в рішенні міськвиконкому №156 від 2 березня 2006 року, на якому, до речі, не було підписів ні Цапюка, ні Назаренка (були лише надруковані прізвища), фігурувало вже інше підприємство, ТОВ «ЕСКАД», якому люб’язно дозволялося «…провести реконструкцію ринку Південний під торговий центр…». Тобто у людей виник сумнів взагалі про достовірність, або принаймні про прозорість цієї угоди.

Ініціативна група написала заяву до вже нового мера Олександрії Скічка Олексія Омеляновича, в якій значилося: «…перевірити достовірність документів купівлі-продажу, і якщо, дійсно, на законній підставі, ліквідовано ринок, просимо надати робочі місця 80 працівникам ринку, компенсувати матеріальну та моральну шкоду, перевірити достовірність витягу з рішення виконкому № 156 від 2 березня 2006 року «Про дозвіл на реконструкцію та будівництво…», за підписом Цапюка С.К. та Назаренка П.А.».

Що ж будемо сподіватися, що новообрана влада не залишить напризволяще близько сотні наших співгромадян і задовольнить їхні справедливі вимоги.

О. Ольжич

Комментарии:

Добавить комментарий: