Хроники Александрии

Міський голова — за порядність і лояльність

, 28.02.2006

Мітинг політичних сил, який відбувся зранку у четвер, 16 лютого, під стінами міської ради, об’єднав більше ста учасників — членів міських організацій політичних партій «Народний Союз «Наша Україна», «Собор», «Пора», Народний блок Литвина, Народно-демократичної партії та Партії промисловців та підприємців України. Поскандувавши і висловивши свої думки з приводу політичної ситуації в країні і в місті, мітингуючі сформували групу активістів, яка з певними вимогами завітала у кабінет до міського голови, де мала не дуже тривалу, але, судячи з усього, не зовсім приємну розмову з першою посадовою особою міста.

Свою точку зору на вищезгадані події Степан Цапюк висловив наступного дня під час зустрічі з журналістами. Перш за все мер наголосив, що повідомлення від політичних сил про проведення агітаційного заходу надійшли до міської ради надто пізно — частина ввечері, напередодні, частина зранку, безпосередньо перед проведенням мітингу. Але ж, зауважив міський голова, згідно з законодавством, повідомлення про проведення подібних заходів повинні надходити до органів місцевого самоврядування завчасно, для того, щоб керівництво міста змогло заздалегідь попередити служби, що відповідають за забезпечення громадського порядку.

Мітинг, що розпочався з гучного барабанного бою, завершився, за словами С. Цапюка, блокуванням роботи міської ради та виконкому. Мер повідомив, що до нього у кабінет завітали близько 50 мітингуючих, всього ж у приміщенні міської ради знаходилась мало не вся сотня з лихвою учасників мітингу. Звичайно, працювати у таких умовах посадовці та чиновники не мали змоги. У кабінеті міського голови активісти політичних партій розмовляли на підвищених тонах, висловивши у зневажливій формі претензії і звинувачення на адресу мера. «Я вважаю, що політичні сили вчинили так від безвихіддя», — прокоментував ситуацію С. Цапюк, заявивши про свою лояльність і співпрацю з усіми представництвами політичних течій. За його словами, мітинг вийшов з-під контролю організаторів через відсутність чітких цілей і завдань заходу. Це, на думку мера, тим більше прикро, якщо врахувати, що у мітингу брали участь студенти педколеджу і КІРУЕ, які, не маючи уявлення про роботу міської ради, під впливом агітаторів виявляли неповагу до керівництва міста і особисто до С. Цапюка.

Мер запевнив громаду, що, незважаючи ні на що, докладатиме зусиль для забезпечення в місті порядку, дотримання законів і чесного та прозорого проведення майбутніх виборів. «Я завжди ставився до опонентів з повагою і ніколи не зміню своєї позиції», — наголосив С. Цапюк. Проте заявив про наміри подати в прокуратуру на організаторів мітингу за недотримання законодавства і перешкоджання роботі органів місцевого самоврядування.

Заяви мітингуючих про скликання позачергової сесії міської ради з метою зняття з посади міського голови С. Цапюк назвав нагнітанням політичної обстановки, адже, беручи до уваги рейтинг кандидатів на посаду першої особи місцевого самоврядування, діючий мер має непогані шанси бути обраним на третій термін. Міський голова, нагадав С. Цапюк, може бути знятим з посади, якщо порушує Конституцію і Закони України, а в його діяльності не можна знайти жодних аргументів на користь подібних фактів.

Спростовуючи звинувачення у бездіяльності щодо попередження кризової ситуації на теплопостачальних підприємствах, мер продемонстрував купу листів, які, починаючи з травня минулого року, він особисто надсилав до різних інстанцій — від Президента і Прем’єра України до Генпрокурора і голови ОДА — з проханням допомогти у вирішенні проблем з опаленням. Жодної відповіді від високопосадовців С. Цапюк так і не отримав. і тільки минулого тижня до нього у кабінет завітали представники МНС, яким олександрійський мер указав на двері: мовляв, треба було попереджати кризу, а не тепер констатувати її.

А представникам мас-медіа мер нагадав, що майно олександрійських ТЕЦ знаходиться у власності Міністерства вугільної промисловості і відповідає за нього не міська рада, а ДХК «Олександріявугілля». Ремонтні ж роботи на ТЕЦах були виконані за рахунок міста при допомозі облдержадміністрації. Тож, за словами мера, міська влада зробила все можливе, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон і не залишити громаду без тепла взимку. А сам С. Цапюк за власні кошти купував постраждалим від холоду жителям міста газові балони і вугілля.

Підсумовуючи розмову з журналістами, С. Цапюк висловив упевненість у мудрості олександрійців і їх умінні відрізняти правду від брехні. І наголосив, що оцінювати претендентів на посаду міського голови слід за їхніми реальними справами.

О. Маріїнська

Комментарии:

  1. Вроде бы Геббельс говорил: «Врите, врите, врите и врите. И вам поверят». УмнО сказано.

    Аноним,
    d12c393
  2. А мы надеялись, что он покаится.

    Ubivak,
    9ad373f

Добавить комментарий: