Хроники Александрии

…и на первый взгляд как будто не видна

, 14.02.2006

Дедалі частіше ми стаємо свідками або учасниками інтерактивних опитувань на різноманітні теми, у т.ч., «Чи відчуваємо себе захищеними?», «Чи довіряємо ми міліції?» та інше. І бачимо, що скільки людей — стільки ж думок. Одні говорять, що рівень довіри до правоохоронців дійсно зріс, інші — навпаки. А самі ініціативні наголошують про неактуальність даних балачок і вважають за доцільне доводити позитив у роботі на конкретних прикладах.

То ж виносимо на твій, читачу, розсуд наступну інформацію. У першому місяці поточного року на території міста було зареєстровано 53 злочини (з них розкрито 41), з яких особливу увагу привертають розбої, грабежі та крадіжки чужого майна.

Щодо розбоїв, то в січні ц. р. було скоєно 1 такий злочин, який відразу розкрито працівниками міліції «по гарячих слідах».

Так, 25-річний мешканець міста проник до будинку похилої жінки та заволодів її грошима примінивши до неї фізичну силу. Особу, яка скоїла злочин затримано та порушено відносно неї кримінальну справу за ознаками статті 187 ч. 3 КК України. Подальшу долю злочинця вирішуватиме суд. Відомо тільки, що за скоєння розбою, карний кодекс передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі.

Якщо вести мову про грабежі, то в поточному році їх зареєстровано 4, з них розкрито 2 (в минулому році зареєстровано 1). В порівнянні з минулим роком кількість скоєних злочинів даної категорії зросла. Але поведемо мову не про причини зростання даного виду злочинів, а про спроможність міліції адекватно реагувати на злочинні прояви.

Так, одного січневого вечора чотири молодики віком до 25 років, місцем проживання яких є мкр. Перемога, з метою скоєння грабежу, вирішили здійснити кримінальний вояж до міста. Проблукавши, по-звірячому (іншого слова не підібрати), в пошуках «здобичі», нарешті побачили хлопця, який йшов додому темними вулицями. На той момент на місці запланованого злочину нікого з людей не було, крім злочинців та жертви. Предметом замаху злочинців, по плану, обов’язково повинен бути мобільний телефон, який вони отримали після застосування до потерпілого фізичної сили. Окрім новенького мобільника злочинці забрали гроші та інші речі. Не розгубившись, потерпілий одразу ж зателефонував до міліції.

В ході проведення ОРЗ, працівниками міліції було затримано злочинців «по гарячих слідах» в безпосередній близькості від місця злочину. По даному факту порушено кримінальну справу по ст. 186 ч. 2 КК України.

А тепер про крадіїв та дію щодо них принципу невідворотності покарання. Так, житель вказаного села, в стані алкогольного сп’яніння вирішив залізти до чужого будиночку, щоб скоїти крадіжку та «заробити грошенят». Проникши до обраної хати, викрав мисливську зброю, та таким же шляхом проникнення — через вікно, швидко зник з місця злочину.

Масштабне відпрацювання району скоєння злочину, силами кримінальної міліції, ВДІМ дало свої наслідки. Вже ввечері того ж дня було відомо особу злочинця, а вранці наступного дня було затримано та вилучено викрадене. По даному факту порушено кримінальну справу по ст. 185 ч. 3 КК України.

Асєєва О.О.
інспектор по РНГФ старший лейтенант міліції

Комментарии:

Добавить комментарий: