Хроники Александрии

Тріумф «Аметиста» триває

, 3.02.2006

2 лютого головній і наймолодшій у місті кузні олександрійських футбольних кадрів ДФК «Аметисту» виповнюється 4 роки. Вклад «Аметисту» у виховний процес підростаючого покоління складно переоцінити — юні таланти футболу, які займаються в клубі, є прикладом для решти дітей, які сьогодні блукають вулицями, не знаючи, чим зайнятися. Сьогодні в «Аметисті» навчаються азам футболу 240 учнів. 7 тренерів, які з ними працюють, мають вищу освіту, 4 тренери — II категорію, 1 — I ; троє — ліцензію Федерації футболу України.

У Колегіумі — вже 3 футбол-класи

Минулого року до вже існуючого при Олександрійському колегіумі футбольного класу (хлопчики 1994 р.н, тренер В. Курганов) додалися ще 2: футболісти 1995 р.н. (тренер В. Верхотуров) та 1996 р.н. (тренер В. Максимов). Загалом у футбол-класах Колегіуму навчається 60 учнів. У весняно-осінній період юні аметистівці тренуються на базі Олександрійського колегіуму, СШ № 9 та Олександрійської гімназії ім. Т. Г. Шевченка.

А ще — на базі клубу в парку Шевченка 1,5 року існує чудовий футбольний майданчик зі штучним покриттям, глиняний майданчик для малечі, поле для вправ зі шкіряним м’ячем та запасне поле. Там же зусиллями клубу будується трав’яне поле: спеціально для цього внесено добрива, засіяно траву, воно поливається, стрижеться — вже 2006 р. планується приймати на ньому змагання обласного та всеукраїнського рівня.

Всі групи футболістів забезпечені м’ячами, ігровою формою, все це дає результат і є підгрунтям для участі в змаганнях усіх рівнів. В осінньо-зимовий період усі групи мають змогу займатися в спортзалах: у колегіумі, міському відділі міліції, СШ № 2 та Палаці спорту.

Трофеї «Аметиста» в 2005

8 команд ФК «Аметист» коштом клубу брали у 2005 р. участь у змаганнях різного рангу. Так, у престижних всеукраїнських змаганнях «Шкіряний м’яч» взяли участь 4 вікові групи аметистівців. 2 всеукраїнські «золота» в зонах виборола команда під проводом тренерів Валерія Курганова (футболісти 1994 р.н.) та Ігоря Костирі (1992 р.н.), — «срібло» — у аметистівців 1993 р.н. У фіналі у м. Володимир-Волинському «Аметист-1992» посів IV місце, а «Аметист-1992» у рідних пенатах отримав титул чемпіонів України з футболу. 4 клубні команди ФК «Аметист» беруть участь у першості Кірово-градської області 2005-2006 рр.

Після I кола наші земляки в цих змаганнях у своїх групах (по 9 команд у кожній) посідають такі місця: «Аметист-1991» — І, «Аметист-1992 — ІІ, «Аметист-1993» — І, «Аметист-1994» — ІІІ. Як бачимо, в усіх вихованців біло-зелених є шанс закінчити першість на призовому подіумі. Ще 4 команди клубу беруть участь у Чемпіонаті України (І ліга, по 10 екіпів). У Південній Зоні на перших 2 рядках турнірної таблиці — «Аметист-1991» та «Аметист-1989», а у Центральній Зоні «Кристал-Аметист-1992» фінішував на 1-му, і лише «Кристал-Аметист-1990» — після І кола поки що за межею призерів.Вирішальний гол за збірну забив олександрієць.

Минулого року «Аметист» повернув собі однойменний кубок. Команда хлопчиків 1989 р.н. під керівництвом тренерів легендарного в Олександрії Володимира Максимова та Сергія Грінкевича перемогла в «Кубку «Аметиста-2005»; зігравши в фіналі з київським «Динамо» внічию, аметистівці переграли вихованців найтитулованішого ФК України по пенальті — 9:8. Ця ж команда бере участь у чемпіонаті Кіровоградської області серед дорослих команд на призи газети «Народне слово», де молоді аметистівці набувають неабиякого ігрового досвіду.

Минулого року Федерація футболу України провела Кубок «Надія» серед збірних команд України, в якому взяли участь 4 збірні з футболу за регіональним принципом. Кіровоградська обл. приписана до Донецького регіону (Донецька, Луганська, Миколаївська, Запорізька, Херсонська, Одеська області). Кандидатами до цієї збірної України були 5 (!) аметистівців (запам’ятайте ці прізвища, бо через кілька років ці хлопці можуть одягнути футболки професійних клубів!): півзахисник Євген Микуцький та нападник Дмитро Луценко (1991 р.н., тр. Ю. Романов), нападник Артем Полярус, захисник Антон Піщулін і півзахисник Олександр Косенко (1992 р.н., тренер І. Костиря). За 4-ту збірну регіону зіграли захисник Піщулін та нападник Полярус. Їхня команда зіграла у фіналі проти збірної Львівського регіону і виборола кубок «Надія». Долю матчу вирішив один-єдиний гол, забитий аметистівцем Артемом Полярусом!

Аметистівці вчаться футболу й зараз, у міжсезоння. Так, у передноворічному турнірі, що проходив у Знам’янці, переможцем турніру 8 команд став «Аметист-1992», а «срібло» отримали хлопчики «Аметист-1991». На свята керівництво клубу привітало своїх вихованців, нагородивши дітей-футболістів солодощами. З 11 по 14 січня у Комсомольську (Полтавщина) проходив всеукраїнський турнір з міні-футболу «Різдвяні зустрічі» серед дітей 1995 р.н. ДЮФК «Аметист» представляла команда спеціалізованого класу з футболу Олександрійського колегіуму. Команда тр. В. Верхотурова одержала срібні медалі, грамоти та диплом. А 15.01 у Кривому Розі проходив одноденний турнір з міні-футболу серед дітей 1994 р.н. Там виступила команда спеціалізованого класу з футболу під орудою В. Курганова (колегіум), яка також виборола ІІ підсумкове місце.

Залишається додати, що вже сьогодні керівники обох наших професійних клубів — ПФК та МФК — виявляють зацікавленість у послугах деяких молодих дарувань «Аметиста». Та, як повідомив нашому кореспонденту тренер ДЮФК «Аметист» Ю. Г. Романов, сьогодні час дорослих футбольних баталій для його вихованців ще не настав. «Чесно кажучи, тим успіхом, якого вдалося досягти нашому дитячо-юнацькому футбольному клубові, ми повністю завдячуємо нашому засновнику та президенту клубу Едуарду Ставицькому та його мамі — Вікторії Іванівні, — підсумував Ю. Романов. — Якби не їхня турбота про юних футболістів, то навряд чи проявилися б футбольні таланти Олександрійщини. А з Ставицькими ми з упевненістю дивимося у завтрашній день».

В. Квітка

Комментарии:

  1. Удачи Вам! Не повторите ошибок «Полиграфтехники». Футбол просто необходим нашему городу. Продолжайте славную летопись александрийского футбола. Александрия всегда гордилась своими воспитаниками. Еще раз удачи Вам.
    С уважением В. Корсунский.

    ....,
    bec04ea

Добавить комментарий: