Хроники Александрии

Затримано організовану злочинну групу

, 1.02.2006

Олександрієць, причетний до викрадення картини Айвазовського, входив до складу злочинної групи, на рахунку якої викрадених експонатів на сотні тисяч доларів США.

Минуле — найцінніший здобуток кожної країни. Інтерес до історії та турбота про збереження історичної і культурної спадщини є головним завданням кожної держави, адже народ, що не цінує минулого — не вартий майбутнього. Днями співробітниками Управління по боротьбі з організованою злочинністю Кіровоградської області затримано організовану злочинну групу, яка скоювала крадіжки рідкісних речей із музеїв та антикварних крамниць країн Європи.

Культурні та духовні надбання людства свідчать про розвиток суспільства, вони є вагомим рушієм національної свідомості людей, історією, яка передається із віку в вік, від покоління до покоління. За словами начальника Управління МВС в Кіровоградській області полковника міліції Валерія Гончара — завдяки професійній діяльності працівників УБОЗу безцінні експонати національного надбання буде повернуто справжнім власникам — народу!

23 січня цього року правоохоронцями було затримано одного із злочинців, який у своєму автомобілі перевозив рідкісну картину І. К. Айвазовського, викрадену влітку минулого року із Одеського художнього музею. Треба додати, що вартість цієї картини на ринку Європи становить близько 50 тисяч євро, а на рахунку злочинців ще чимало цікавих експонатів національного надбання України, Росії, Польщі, Франції та інших країн Європи, адже вони скоїли понад 20 крадіжок.

За місцем проживання злочинців та їх родичів правоохоронцями вже вилучено понад 25 рідкісних предметів історії культури цих країн, серед яких золоті та срібні ордени та медалі, бронзові та фарфорові вази та статуетки, старовинні картини та годинники. Доведено причетність угруповання до викрадення картини В. Д. Полєнова «Монастир над рікою» з експозиційного залу Севастопольського художнього музею, вартість якої на ринку Європи становить 100 тисяч доларів США.

За оперативною інформацією багато злочинів затримані скоювали, так би мовити, «на замовлення» для подальшого продажу тіньовим колекціонерам. Місцем збуту експонатів було місто в одній з колишніх країн СНД. І не зважаючи на те, що речі для кожної з цих країн були безцінні, зловмисники здавали їх за ціною, яка складала лише 5% їх справжньої вартості.

На сьогодні, працівниками органів внутрішніх справ проводяться заходи по встановленню місць переховування інших викрадених експонатів та перевіряють затриманих на причетність до скоєння подібних злочинів.

Джерело: Центр громадських зв’язків УМВС України в Кіровоградській області

Комментарии:

Добавить комментарий: