Хроники Александрии

Відбулася оперативна нарада

, 27.01.2006

26 січня в м. Олександрії відбулася оперативна нарада за участі міністра вугільної промисловості В. Топалова, першого заступника міністра надзвичайних ситуацій В. Антонця, голови Кіровоградської облдержадміністрації Е. Зейналова, міського голови Олександрії С. Цапюка та керівництва ТЕЦ 1-2 і ТЕЦ-3.

Причиною наради стала ситуація, внаслідок якої в 25-градусний мороз жителі мікрорайонів «Перемога» і «Жовтневий» міста Олександрія та жителі селища Димитрове залишилися без тепла у своїх квартирах, також не опалювалися школи, дитсадки лікарні та інші заклади Олександрії. До таких невтішних наслідків призвела зупинка роботи вищезгаданих теплопостачальних підприємств. Варто нагадати, що ТЕЦ 1-2 зупинилася через несвоєчасну подачу вугілля, а на ТЕЦ-3 призупинили подачу води до котла через несправність.

За словами Віктора Топалова, він приїхав до Олександрії, щоб з’ясувати ситуацію на місці і зрозуміти, яка допомога потрібна від центральної влади.

Голова облдержадміністрації Едуард Зейналов з метою подолання критичної ситуації прибув до Олександрії вже вчетверте. Після закінчення наради він прокоментував її результати і ситуацію з «олександрійською» проблемою взагалі.

За словами голови облдержадміністрації, таку майже катастрофічну ситуацію спричинила не тільки погода, оскільки людський фактор визначає все.

До цієї погоди ми повинні були бути готові, — зазначив Едуард Джангірович. — Поломки на ТЕЦ відбувалися практично кожного року, станції стояли по кілька тижнів. Проте такої складної ситуації з морозами раніше не було, температура повітря трималася на позначці 0 — +2.

Міська влада Олександрії не вирішувала це питання протягом восьми років. Якби цим займалися постійно, втрати були б мінімальними навіть за таких сильних морозів. У міському бюджеті немає грошей на встановлення автономного опалення населенню протягом року. Я це розумію. Проте ситуація була аварійною, як вже наголошувалося, вісім років!

За цей час можна було б багато чого вирішити. Наприклад, селище Димитрове потрібно було давним-давно відрізати від ТЕЦ-3, підвести туди газ, встановити автономне опалення в будинках тощо. Однак зрозуміти це міську владу змусили лише цьогорічні морози.

Щодо результатів наради губернатор зазначив:

Це вже третя нарада з того моменту, відколи в районі виникла така серйозна проблема Я не зовсім задоволений результатом наради, оскільки на сьогодні ТЕЦ-3 поки що не працює. На нараді в неділю ми прогнозували, що станція запрацює ще в понеділок. Але відбулася аварія, яка перекреслила наші плани. Якщо найближчим часом ми запустимо ТЕЦ-3, то можна буде говорити, що з критичної ситуації ми практично вийшли. Але процес ліквідації наслідків — ремонт розморожених систем опалення — займе приблизно тиждень або й днів десять.

Відділ взаємодії із ЗМІ Кіровоградської ОДА
pres@kr-admin.gov.ua

Комментарии:

  1. А з степана знов ніхто не зпитав. Уявити собі не можу що собі думають виборці про цього горе-керівника? Степан! Мабуть пакуй чемодани на рідну молдавію.

    aborigen,
    fd3e2dc

Добавить комментарий: